Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használhatok több háromfázisú...

Használhatok több háromfázisú invertert egy ingatlanon belül?

Figyelt kérdés
Csak tájékozódni szeretnék, mielőtt valamelyik napelemes cégtől megrendelném a rendszert. A házra és a melléképületre is szeretnék napelemeket tenni, de a melléképület a kert végében van, kb. 50 méterre a háztól. A házban és a melléképületeben is van 3 fázis és mindkét helyre háromfázisú invertert gondoltam. (Ha jól tudom, ekkora teljesítmények esetén nem is engedélyeznek egyfázisút.) A házra kb. 9-10 kW-nyit, (két munkaponttal két különböző tájolású tetőfelületre) a melléképületre 3-4 kW-nyit egy felületre. Gondolkodtam hogy egy rendszer legyen-e, de szerintem az 50-70m (oda-vissza 100-150m) egyenáram szempontjából nem lenne szerencsés, ráadásul akkor már három munkapont lenne, olyan inverter meg nem tudom hogy van-e, de a veszteség szerintem elég nagy lenne, ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy kellően biztonságos lenne-e és a plusz egyenáramú vezetékek kihúzása is körülményes lenne. Szóval maradna a két külön inverter. Ez kivitelezhető? lehet egy hálózatra két külön háromfázisú invertert kötni? Vagy milyen megoldás lenne a legjobb?

2022. jún. 4. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2022. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Ezt nem értem, ez hogy jön ide? Itt nem találtam választ az én kérdésemre.
2022. jún. 4. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha a 3 fázist vinnéd a melléképületbe?
2022. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 3 fázis kint van a melléképületben. Ezért is gondoltam én is arra, hogy jobb lenne két külön rendszer. Csak nem tudom, hogy problémát okozhat-e ha egy ingatlanon belül két visszatápláló inverter is működik, bezavarhatnak-e egymás működésébe például, vagy okoz-e problémát egy áramszünet esetén való leálláskor.
2022. jún. 4. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet engedélyeztetni. Utólagos bővítésnél szoktuk, vagy ha több munkapont kell.
2022. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
100%

"bezavarhatnak-e egymás működésébe például, vagy okoz-e problémát egy áramszünet esetén való leálláskor."


Ha ez problémát okozhatna akkor az egész utcában / kerületben stb. csak egy inverter lehetne nem? :)

2022. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!