Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha külön veszek napelemeket...

Ha külön veszek napelemeket és invertet, csak össze kell kötni, vagy bonyolultabb a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy meglévő napelemes rendszerem, van oda-vissza mérő órám, szerződés, stb. Szeretnék egy másik rendszert is ettől függetlenül, de akikkel beszéltem napelemes cégek, mindegyik csak úgy vállalja, ha külön engedélyeztetik is a rendszert, ami persze teljesen felesleges, mert nem lopni fogom az áramot, csupán egy plusz inverter kerülne abba részbe, ami amúgy is az óra mögött van. Ráadásul nagyon többet sem termelnék, mert a fogyasztásom is jelentősen megnőtt, tehát amit termelnék, azt nagyrészt el is használnám. Viszont állítólag az engedélyeztetés legalább két hónap és volt aki azt mondta, hogy nem is biztos, hogy engedélyeznék, mert nem lehet a két inverter közt nagy a teljesítménykülönbség.

Végül arra jutottam, hogy mi van, ha megveszem a napelemeket, a hozzávalókkal együtt, megveszem az invertert és magam felszerelem. Ha sorba kötöm a napelemeket és rákötöm az inverter bemenetére, majd az invertert bekötöm a hálózatba, persze AC és DC védelem is rákerülne, akkor működni fog? Vagy ezeket fel kell programozni, kell-e még valami hozzá? Esetleg van-e olyan cég, aki megcsinálja úgy, hogy nem fogalkozik az engedélyeztetéssel és belátható időn belül fel is szerelné?



2022. jún. 3. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Az van, hogy mint mindent, ezt is meg lehet tanulni de kv.ra nem két mondatos válaszokból. Egy ilyen rendszert meg kell tervezni és kivitelezni. Nem úgy megy, hogy eldöntöm én mennyi időt spórolnék házibarkáccsal és azzal kész vagyok. Tehát nem, nem csak össze kell kötni.
2022. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Akkor ha lehet segítenél neki?
2022. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qkker1 ***** válasza:
41%

"Akkor ha lehet segítenél neki?"


Hívjon szakembert, nem véletlenül vannak a szabványok és szabályok!

2022. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1: Nem vagyok teljesen hülye a témához, értek valamit az elktromossághoz, sokmindent magam csináltam itthon, amik tökéletesen működnek, van elektroműszerész szakképzettségem is, csak már régen tanultam és akkor még nem voltak napelemek. Viszont ez egy más, speciális terület, ezért is kérdeztem. Tudom, hogy aki ezzel foglakozik, annak sokk mindent meg kell tanulni hozzá, de én nem szeretnék ebből megélni, csupán ezt az egy dologt megoldani. Ezért is kérdeztem, hogy meg tudom-e oldani magam, vagy ha túl bonyolult és nem, akkor lehet-e találni olyat, aki megoldja és tudja némileg rugalmasan kezelni a kérdést.
2022. jún. 3. 16:45
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Kötözgessed csak jóbarát! Kötözgessed!

Csak arra kérlek, hogy legalább 4-5 kamerával vedd fel az első pillanatokat és tedd fel youtubera. A tűzoltóknak szerintem szólj előre, hogy hamar odaérjenek.

2022. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qkker1 ***** válasza:
59%

Elektroműszerész nem villanyszerelő!

Lehet, hogy működik , amit kókányoltál, de azért /ahogy azt már javasolták/ a tűzoltók számát tedd gyorshívóra!

2022. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
71%

"Tudom, hogy aki ezzel foglakozik, annak sokk mindent meg kell tanulni hozzá, de én nem szeretnék ebből megélni, csupán ezt az egy dologt megoldani."


Nos ha pl. el akarsz olvasni egy könyvet, akkor is ugyanúgy meg kell tanulnod az összes betűt mint ha egész életed alatt több száz könyvet akarnál elolvasnál.

2022. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Látom nem változott semmit az itteni emberek habitusa. Mindenkiből csöpög a rosszindulat, holott az oldal célja az lenne, hogy segítsünk egymásnak. Köszönöm, viszont kívánom.

De ha esetleg lenne valaki, egész véletlenül, aki konstruktív, segítőkész választ is tudna adni...

2022. jún. 3. 19:21
 9/13 qkker1 ***** válasza:
64%
Segítettünk, elmondtuk, hogy hívjál szakembert, a villany nem játék!
2022. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

5-ös vagyok. Kedves kérdező! Elnézésedet kérem, hogy kicsit foghegyről válaszoltam, de nem akarom még most sem elhinni, hogy ennyi eszed van, hogy ezt - láthatóan nulla hozzáértéssel - otthon, saját magad meg akarod csinálni. Épeszű embernek fel sem merül a gondolatai között, hogy bármit rákössön a villamos hálózatra csak úgy. 3x olvastam el a kérdésedet, hogy biztos jól értettem-e.

Nem véletlenül van ennyi átfutási idő! Sok embernek kell látni azt, hogy mit szeretnél. Az is elképzelhető, hogy nem engedélyezik, mert a hálózat (nem a tiéd, hanem a szolgáltató hálózata) jelenleg nem tudja fogadni ezt a megnövekedett betáplálást.

A két inverternek szinkronban kell dolgoznia. Meg tudod oldani, hogy így legyen? Meg még vagy 1000 kérdés merült fel bennem...

Nem véletlen, hogy nincs cég aki elvállalná! Legalább ebből leeshetne, hogy nagy marhaságot szeretnél csinálni!


Ha nekiállsz monyákolni és valami balul sül el, akkor még börtön is lehet a vége. Erre keress rá: közérdekű üzem működésének megzavarása. Btk 323.

A szomszédok biztos fognak örülni ha felpúposodik a trafó oldala és emiatt 1 hétig gyertyával kell működtetni a légkondit, meg a wifi routert :D

2022. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!