IPS vagy VA monitor?

Figyelt kérdés

Most vettem meg ezt az IPS monitort:

Acer XV272UPbmiiprzx

Azelőtt kipróbáltam ezt a VA-t is:

AOC Q27G2U


Viszont én többet vártam az IPS-től.

Azt mondják, hogy ennek vannak a legélethűbb színei. Kérdem én, hogy mégis hogyan, amikor a feketét egyszerűen nem képes normálisan megjeleníteni? Ami fekete, az sok esetben szürke a backlight bleeding miatt.

És azt is mondják, hogy ennek van a legjobb betekintése szöge. Ezt is cáfolnám, mert oké, hogy lehet nézni oldalról is, de amikor egy kicsit mozdulok csak el, már akkor is teljesen másképp látom a színt, hol sötétebbnek, hol világosabbnak.


A VA-nak milyen hibái vannak? Annál a ghosting effekt szembetűnő? Mert hogy a színeivel és a betekintési szögével, ami pont egy IPS előnye lenne, nem vagyok megelégedve, pedig nagyon szép és nagyon klassz ez az Acer monitor.


És hiába állítgatom a beállításoknál, egyszerűen backlight bleeding mindig van, ami nekem TN monitor után iszonyat fura.


Vélemények? Ti hogy vagytok ezzel? VA jobb szerintetek? Ott legalább a fekete tényleg fekete.



2022. nov. 22. 04:48
1 2 3
 11/25 Morzsi007 ***** válasza:
100%

“ TN panelt viszont nem érdemes venni.”


Miért?

2022. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Szerintem a TN panellel sincs több probléma, mint egy IPS vagy VA-val :'D


Amúgy szívesen küldök képet, kis képernyőn van épp egy youtube videó, amiben a főbb színek a fehérek, na és körülötte a videó kerete körül, ahol feketének vagy szürkének kéne lennie, na ott is tiszta fehér minden.

Nektek IPS használóknak tényleg nincs ilyen vagy van, de megszoktátok?

2022. nov. 22. 14:19
 13/25 anonim ***** válasza:
Küldd a videót, érdekel!
2022. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egy VA panelnél a fekete az tényleg fekete. Úgy tudom, hogy ott ténylegesen kikapcsolódik olyankor az a pixel."


Hát nagyon nem, a VA ugyanolyan háttérvilágításos technológia mint az IPS vagy TN. Pixel csak OLED-nél kapcsolódik ki.

2022. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Így néz ki;


[link]


[link]

2022. nov. 22. 15:00
 16/25 Morzsi007 ***** válasza:
Hát ez elég kaki egy IPS-től.
2022. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Az durva. Nincs 100%-ra feltolva a fényerőd? Meg mi az a zöld, utólagos szerkesztés?

Nekem így néz ki, semmit nem látok szabad szemmel sem, nem a fotó csal:


[link]

2022. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok, hogy nem kéne ilyennek lennie?

Nem tudom igazából mit csináljak, cseréltessem ki ugyanerre a modellre. Vagy vegyek esetleg másik márkától. Vagy VA. Ez az első IPS panelem, én nem erre számítottam, hogy ilyen lesz

2022. nov. 22. 15:07
 19/25 NTBS ***** válasza:
IPS.
2022. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Megnéztem. Hogy úgy mond "ez nem bug, ez feature".

Ha megnézed, ez a halo mindig a videó domináns színével harmonizál, márpedig a backlight bleeding az MINDIG szürke lenne. Amit látsz (nálami is látható) ez egy youtube feature, gondolom azért lett kitalálva, hogy ne legyen akkora kontraszt a videó szélén.

Próbáld ki: állítsd meg a videót egy olyan résznél, ahol pl zöld ez a halo. Aztán húzz elé egy ablakot, aminek fehér a tartalma: a halo zöld marad, nem lesz fehér, ergo ezt a Youtube csinálja, nem a monitorod rossz!

2022. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!