IPS vagy VA monitor?

Figyelt kérdés

Most vettem meg ezt az IPS monitort:

Acer XV272UPbmiiprzx

Azelőtt kipróbáltam ezt a VA-t is:

AOC Q27G2U


Viszont én többet vártam az IPS-től.

Azt mondják, hogy ennek vannak a legélethűbb színei. Kérdem én, hogy mégis hogyan, amikor a feketét egyszerűen nem képes normálisan megjeleníteni? Ami fekete, az sok esetben szürke a backlight bleeding miatt.

És azt is mondják, hogy ennek van a legjobb betekintése szöge. Ezt is cáfolnám, mert oké, hogy lehet nézni oldalról is, de amikor egy kicsit mozdulok csak el, már akkor is teljesen másképp látom a színt, hol sötétebbnek, hol világosabbnak.


A VA-nak milyen hibái vannak? Annál a ghosting effekt szembetűnő? Mert hogy a színeivel és a betekintési szögével, ami pont egy IPS előnye lenne, nem vagyok megelégedve, pedig nagyon szép és nagyon klassz ez az Acer monitor.


És hiába állítgatom a beállításoknál, egyszerűen backlight bleeding mindig van, ami nekem TN monitor után iszonyat fura.


Vélemények? Ti hogy vagytok ezzel? VA jobb szerintetek? Ott legalább a fekete tényleg fekete.



2022. nov. 22. 04:48
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

A fényerő 43on volt a kép készítésekor, ha feltolom 100ra, még jobban látszódik ez a dolog, de ha 0ra leveszem akkor sem tűnik el.

Kontrasztnál és fekete állításnál is ott marad

2022. nov. 22. 15:11
 22/25 A kérdező kommentje:
Most bedugtam a régi TN monitorom, és tényleg. Hihetetlen...
2022. nov. 22. 15:19
 23/25 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy ez nem a monitorod hibája, hanem a Youtube ilyen!

Ha a monitor lenne a hibás, akkor miért van az, hogy ez a "bleeding" élesen eltűnik a youtube fejlécén, miközben balra szépen átmenete van?

Azon kívül, ha a monitor lenne a hibás, akkor nem csak a videónál jelentkezne. Nyisd meg ezt a képet és nagyítsd teljes képernyőre: [link]

Ha a monitor lenne a hibás, akkor a fehér téglalap körül ugyanolyan "bleedingnek" kellene lennie, de garantálom, hogy nem lesz!

2022. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Na igen, az a zöld akármi mondtam is hogy tuti nem az, max Photoshopban átállítottad a színt ott zöldre hogy jobban látszódjon, de akkor tényleg Youtube feature :D Bár még sosem láttam ilyet.

Viszont ezt a backlight bleeding-et nem csak Youtube videóval kellett volna tesztelni...

2022. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Valami új feature lehet a Youtube-nél, amit még nem az összes userre eresztettek rá, így van, akinél be van kapcsolva, van, akinél nincs. Nálam pl látható. Érdekes módon a reklámvideóknál nincs ez, csak a tényleges tartalomnál. :)
2022. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!