Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Rievtech...

Mi a véleményetek a Rievtech PLC-ről? Rievtech PR-12DC-DA-R-N

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy Rievtech PR-12DC-DA-R-N típusú PLC-t. ( [link] ) Használja valaki ezen gyártó termékét otthoni/hobby felhasználásban?

Tovább szeretném fejleszteni a középiskolában majd technikusi évben automatizálás címszó alatt tanultakat, ezért vennék itthonra is egy megfizethető és talán tudásban is középszintű PLC-t. Ethernet, MODBUS támogatással rendelkezik, tudnék vele kimenetet bővíteni egy ilyen segítségével? [link]

Le lehet benne FBD-ben kezelni egy MODBUS-os fogyasztásmérőt pl?

Kezdésnek ki szeretném vele váltani a meglévő tudásában szerényebb akvárium vezérlését végző PLC-m, kiegészíteném világítás vezérléssel, illetve ellátja majd a mini szigetüzemű napelemes rendszerem távoli felügyeletét, ha már van rajta ethernet csatlakozási lehetőség.

Használ valaki ilyet? Esetleg az aki



2023. ápr. 29. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben más irányba indulnék. Ha tanulni szeretnél, akkor nem jó ötlet bezárni magad a Rievtech világába, én inkább egy jóval általánosabb környezetet, a CODESYS-t javasolnám. A fejlesztői környezet és a PC-n 2 órán át futó (utána tetszőlegesen újraindítható) soft-PLC ingyenes, úgyhogy bőven ki tudod próbálni, amit szeretnél.


Ha tényleges irányítási feladatra szeretnéd használni "háztartási" körülmények között, akkor mondjuk egy Raspberry PI is szóba jöhet, ahhoz is elérhető relés shield, ha éppen arra van szükség. A CODESYS runtime Raspberry-hez 50 EUR, de ahhoz is elérhető 2 órán át futó ingyenes demo verzió.

2023. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

A Rievtech PLC-je nem igazán középszintű, inkább alapszintű.

Bár igazából az ilyen minimál PLC-ket inkább programozható relének nevezik.

Kis bonyolultságú alap feladatokra és tanulásban elindulni persze megfelel és nem is annyira drága.

2023. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én itthon Omron Zen-nel szórakoztam, szuper akváriumvezérlót lehetett belőle csinálni, úgy, hogy még a vizet is lecserélte automatikusan. De ahogy előttem írták, ezek inkább programozható relék, nem PLC-k, ilyenből pl a Siemens-nek is van Logo, és ezeket külön modulokkal lehet bővíteni. De ha igazán olcsón akarod csinálni, akkor esetleg Arduino, csak ugye ott szövegesen kell programozni, de rengeteg mintapélda van a neten hozzá, és egyszerűbb kapcsolásokat azzal is meglehet csinálni. Sőt a chatgpt is ismeri ;)
2023. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!