Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nincs áram néhány konnektorban...

Nincs áram néhány konnektorban, mi történhetett?

Figyelt kérdés
Két szoba 1-1 falán a konnektorokban nincs áram (volt már villanyszerelő, 7 voltot mért bennük, kábel szakadásra tippel de még vissza kell jönnie mert így elsőre, nem tudott mit mondani. Földelés van, 2009es épület), a többi konnektor rendben, villanykapcsolók oké, viszont a pára elszívó is elment, rá pár napra a főzőlap sem kapcsol be, egy konnektoros mikró méretű kis sütő bekapcsol de nem fűt. Más hiba nincs. Gáz kazán csere volt, nem tudom van e összefüggés, a cser után kb 10 nappal jelentkezett ez a dolog. Mielőtt jönne ismét a villanyszerelő kutatni, valakinek valami ötlete? Láott már ilyet valaki?
2023. aug. 9. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2023. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Biztosíték.
2023. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs biztosíték, új modern a rendszer, megszakítók vannak, mind a helyén van. Mondom már járt itt villanyszerelő, az alapvető dolgokat már átnézte.
2023. aug. 9. 20:59
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Nem lesz semmi kutatás. Nem szeretem, ha illetéktelenek vitatják meg az én munkám, vagy pláne beleszólnak, okoskodnak. Kéretlen tanácsot adnak.

Tessék akkor keresni más embert, én már nem megyek oda vissza!

2023. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősnél az egér rágta meg a vezetéket azért nem volt áram az aljzatban.
2023. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk volt ilyen, hogy a ház egyik felében nem volt áram, pont mikor meccset néztem volna. Nem bírta a hálózat, meg elöregedett vezeték, ki kellett cserélni
2023. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Engem az érdekelne hogyan mért 7V-ot a konnektorban. Hálózati szakadás esetén sehogy nem tud kijönni ilyen kis érték. Ott valami rávisz 7V-ot a vezetékre.
2023. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 ez most komoly? Ha igen, akkor szeretném kiemelni hogy az égvilágon semmilyen rossz szándék nem volt a kérdésemben, mivel furcsa a helyzet, jól jön bármilyen segítség, hátha valaki látott már ilyet?! Itt senki sem szól bele a munkádban, pláne hogy még semmilyen munka nem történt, csak előzetes felmérés, egy darab rossz szóval sem minősítettelek sem Téged, sem a munkádat, és ugye nevek nélkül írunk, senki sem tudja hogy ki vagy! Ráadásul ha Te is megjelentél itt ezen a felületen, azt jelenti hogy téged is érdekel más véleménye, Te is utána nézel a neten. Ne add fel ilyen gyorsan, tudom szar a kutató munka, egyszerűbb, gyorsabb és jövedelmezőbb a rutinmunka, megértem ha nem akarsz vele foglalkozni de akkor mond azt, és ne úgy lépj vissza,hogy engem állítász rossznak, amikor jó szándékkal feltettem anonim módon a világhálón egy kérdést, amit téged is erdekel. Részemről semmi harag, várom visszajelzésed.
2023. aug. 10. 07:55
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos távjavítást nem vállalunk.

A helyszínen meg valószínűleg neg egyszerű hibát keresni.

Mi sem tudjuk hol a hiba. Ha az áramkör egyik végét betáplálod, a másik végére meg nem ér el, akkor útközben történt valami.

Az a 7 volt az smafu, nem kell vele tördni. Az is idióta, aki ilyet méreget.

Szóval bármi lehet. Kötés hiba, korrózió, egér, stb. A kollégám egyszer hívott, hogy gariba nézzem meg, 2 éve én vezetékeltem a lakását. És nem megy a mikró.

Tényleg nem ment.

Csak a polcot amire tette, a felszereléskor pont a vezetékek közé fúrt tipli tartotta. Aztán idóvel a szétfúrt vezeték csökkent keresztmetszetén fellépő melegedés megtette a dolgát, az elolvadó tipli mentén jött össze a zárlat.

A poén az, hogy amikor a csövezést csináltam, ő is ott volt, és én a függő-vízszint szerint vezettem a nyomvonalat, és ő volt az, aki megkért, hogy ott átlóban vigyem le a dugaljhoz, le is fotózta.

Csak már egy évvel később nem is emnlékezett rá amikor a polcot felszerelte, hogy ne a pulton legyen a mikró.

Szóval nem azt mondom hogy itt is ilyen történt, de bármi történhetett, és a falba nem lehet belelátni. Aki csinálta, az tudja hova rejtette a kötéseket, kivéve ha látszanak a doboz fedések. De ezt szereti mindenki elrejteni.

Szóval nincs csodaszer.

Feszmentes állapotban hosszó vezetékkel össze lehet méregetni hogy mi szakadt, de nincs jelentősége, akkor is meg kell keresni hogy hol a gubanc.

2023. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 fázis van, a fali konnektorok "osztoznak"

Azaz, ha az egyik fázist lekapcsolom, akkor néhány konnektorban nem lesz áram, de a többiben igen.

2023. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!