Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem nagyon találok 15V DC-kime...

Nem nagyon találok 15V DC-kimenetes hordozható napelemet, van egyáltalán ilyesmi?

Figyelt kérdés
Van egy príma kis powerbank cuccom, USB-től kezdve 12V-on át 19V-ig mindent bír tölteni. És arra gondoltam, hogy ezt tölteném valami hordozható napelemmel, de nem igazán találok 15V-os DC kimenetűt. Létezik ilyen, vagy mókolni kell?
2023. szept. 27. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Van egy príma kis powerbank cuccom"

Annak gyártója, típusa? Milyen technológiájú, hogyan tölthető?

2023. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontos típust nem tudom fejből, majd megnézem, ha hazaértem, annyit tudok biztosan, hogy a töltője 15V/1A-rel tölti a cuccot.
2023. szept. 27. 16:06
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A napelem eleve változó nagyságú feszültséget ad le, noha vannak elektronikával egybeépített, USB-kimenetes, 5 V-ra stabilizált darabok is.

Nagyobb feszültségű betáplálást a telefon (vagy power bank) engedélyezi annak a dugasztápnak, ami arra alkalmas.

Nem töltő, a power bankban van a töltésszabályzó.

Ezek a dugasztápok is 5 V-ról indulnak, csak utána kapcsol feljebb.

Ez nem úgy megy, hogy te rákínozod a nagyobb feszültséget, bár az is lehet, hogy a DC-konverterrel kezdődő áramkör további átállítás nélkül feldolgozza, de azért nem ártana ezt jobban megvizsgálni, nem csak úgy vaktában rányomni.

2023. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen olyan hordozható napelem-készleteket néztem ahol valamiféle épkézláb kimenet van. Például láttam USB vagy akár DC kimenetest is, ebből voltak egész jók, azt hiszem 5V, 12V, talán még 19V is, de 15V-ost nem igazán találok...


Nagyon nem vagyok képben, de mi lenne ha mondjuk egy 12V-ost vagy 19V-ost vennék, és ehhez kérnék valakit, hogy kössön hozzá egy step-up vagy step-down DC-DC konvertert?


Elméletileg megoldható ez? Működne így ez egy napelem esetében?

2023. szept. 27. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

A napelem üresjárati feszültségét (ezt a feszültséget akkor mérheted, amikor nincs terhelés a cellán) - ez a napelem jelleggörbéjén

[link]

Voc-vel jelölik - lecsökkentheted 15 V-ra (az egyszerűbb PWM-töltésvezérlők is hasonló elven működnek, csak ott a feszültség általában a 12/24/48 V-os akkumulátorok töltésének megfelelő), viszont a besugárzás és a hőmérséklet változásával a kivehető áramerősség is változni fog:

[link]

2023. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!