Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A szolgaltatotol kell kervenye...

A szolgaltatotol kell kervenyezni, hogy uj wifi routert kossek be az internetbe?

Figyelt kérdés
dec. 28. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell, megveszed, beállítod és használhatod is.
dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem, de ha nem tudod a kapcsolat paramétereit érdemes megkérdezni.
dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zzzoli ***** válasza:
90%

A kérdés megint nagyon felületes.

Milyen szolgáltató, milyen router?

Még egy routert akarsz, vagy ami most van azt cserélni?

Milyen szolgáltatás van most?

dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Pl digi esetén kell. Az ONT egységet át kell állítatni router módból bridge módba. Így használhatsz majd saját routert. Erre van egyszerű ügyfélkapus menüpont is amúgy, tehát ha van, akkor nem kell hívni se őket.

Ez minden szolgáltatónál más és más... dogivel van csak tapasztalatom.


A router kötözgetése viszont mehet saját kezűleg utána.

dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Ez szolgáltatófüggő. Én egy Magyarországgal szomszédos országban élek, és történt egyszer, hogy egy olyan lakásban, ahol egy kisvárosi szolgáltató nete üzemelt, routert cseréltem. Nagyon jól indult minden, leszedtem a régit, felraktam az újat, bedugdostam mindent a helyére, bekapcsoltam, csatlakozok, erre semmi. Na mondom biztos elrontottam, WAN ki-be, semmi. Visszaraktam a régit, elsőre elindult, mint ha mi sem történt volna. Vissza az újat, semmi. Hívom a szolgáltatót, hogy szeretnék routert cserélni, erre mondja nekem a csajszi, hogy nana, nem úgy van az! A MAC címet náluk regisztrálni kell, hogy kiengedjen a netre. Végül természetesen jó vége lett, bediktáltam az új eszköz MAC címét, egy gyors újraindítás, és azóta is szakadatlanul megy minden.

De a nagyobb szolgáltatóknál nem láttam ilyet. Ott csak olyanokkal találkoztam, hogy a kapcsolat adatait kell a routerben beállítani (felhasználónév, és jelszó, amit ki kell kérned a szolgáltatótól, ha nem lenne meg alapból valamiért), vagy olyat, hogy ilyen önkiszolgáló felületen lehetett a MAC címet állítgatni. Az a biztos, hogy mielőtt belevágsz, hívd fel a szolgáltatódat, és kérdezd meg, hogy náluk mit kell a routercseréről tudni. Ne aggódj, a router csere nem illegális!

dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!