Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan szigetel a processzor,...

Hogyan szigetel a processzor, hogy ne rázzon meg az áram, mikor hozzáérük a felületéhez?

Figyelt kérdés
A processzor bekapcsolt állapotban hőt termel és felületéhez érve ezt jól lehet érzékelni (ezét is kell külön hűtőeszközt is venni hozzá.) Azonban mégsem ráz meg az áram.

febr. 10. 02:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy törpefeszültség, az viszonyítás kérdése"

Nem viszonyítás kérdése, hanem tény.

A számítógép működtetéséhez szükséges 12, 5, 3,3, illetve a kérdés tárgyát jelentő CPU pár voltos feszültsége a szabvány szerint törpefeszültség.


"Utóbbi nélkül, vagy a lemez alatt a "CPU die" monokristályos szilíciumot látod, ami szigetel, ugyanakkor védeni is kell a sztatikus átütés lehetőségétől."

A CPU integrált hőelosztó felülete (IHS, Integrated Heat Spreader) és a CPU mag illetve a CPU hőelosztó felülete és a hűtőborda között van egy hőt vezető, de elektromos áramot szigetelő anyag (TIM, Thermal Interface Material):

[link]

febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

11.

Kár, hogy értetlenkedsz, nem sikerült dekódolni egyik esetben sem, hogy mire utaltam.

Hogy a gépben mi, hány volt feszültséggel működik, ezt részemről magyarázni méltatlan lenne. Előzőleg is megírták, minek ismételném? Te meg úgy magyarázod nekem, mintha hülyének néznél. Ez a realitásérzék hiánya.

Kérdés nem is a tápfeszültségekre vonatkozik voltaképpen, hiszen a hűtőbordán, hűtőfelületen milyen feszültség van? 0 V, a földhöz képest.

De ez is viszonyítás kérdése, mint minden, az elektromosság, elektronika világában. Potenciál, ha érted.

Ha 1000 V potenciálra kötöm a házat, a gép akkor is működhetne, csak ne akarjuk megérinteni és elrejtettem még egy másik utalást is, nem érted.

A madarak is vígan csiripelnek a nagyfeszültségű távvezetéken, a saját "bioáramaikat" nem zavarja, hogy a talpa alatt hány ezer volt van.

Valószínűleg túl bonyolultan fogalmaztam a processzort is, itt nyilván arra utaltam, hogy voltak olyan processzorok is, ami fémfelülettel nem ellátott, így egyben akartam letudni a kétféle lehetőséget. De tényleg, ha ennyire bonyolult... Felesleges volt a szót szaporítani, terelni. Nem tudtam, hogy nem láttál még ilyet:

[link]

febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

"Kár, hogy értetlenkedsz, nem sikerült dekódolni egyik esetben sem, hogy mire utaltam."

Semmi értetlenkedés nem volt.


"Hogy a gépben mi, hány volt feszültséggel működik, ezt részemről magyarázni méltatlan lenne."

Lényegtelen, szubjektív nyafogás, hogy mi számodra méltatlan vagy sem.

A számítógép processzora törpefeszültségről működik, nem "viszonyítás kérdése", hanem tény.


"Kérdés nem is a tápfeszültségekre vonatkozik voltaképpen, hiszen a hűtőbordán, hűtőfelületen milyen feszültség van? 0 V, a földhöz képest."

Mind a kettő el van szigetelve a törpefeszültségről működő processzortól.


"De tényleg, ha ennyire bonyolult... Felesleges volt a szót szaporítani, terelni. Nem tudtam, hogy nem láttál még ilyet:"

Argumentum ad hominem érvelési hiba.

febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Megtaláltam köztük a magyarázatot.
febr. 10. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!