Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy "térerő erősítő"-n dolgozo...

Egy "térerő erősítő"-n dolgozom, segítségre lenne szükségem!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Na szal nekem mobil netem van, és hétfőn leutazok vidékre, ahol nincsen térerő. és engem ez nagyon idegesít, hogy csak a padláson van térerő, oda meg nem mehetek fel. Na szal arra gondoltam, hogy antennákból, meg usb kábelekből öszzeeszkábálhatnék egy egyfajta "térerőerősítőt"

Csak az a baj, hogy nem tudom hogy kezdjek neki.

Nekem ez a a tervem:

Fogok egy antennát, felviszem a háztetőre, egy vezetéket kivezetek az antennából, amit egy usb kábelbe megy (nyugi ezt megoldom) az usb kábel bemegy egy usb elosztóba, az elosztó valamejik kivezetése egy másik usb-vel a modemre megy, amit valahol elhelyezek fenn a padláson, ahol viszonylag van térerő, az elöbb említett usb elosztóból még kijön egy másik, 7 méteres usb kábel ami ide lejön a gépemhez, szerintetek hülye vok? vagy ha nem ezt meg lehet csinálni? ha igen, akkor hogy fogom rá venni az antennát, hogy mondjuk ne a tv2-t fogja, hanem a telenor-os térerő jelet. (igen telenoros netem van)

Hát szerintem meglehetne oldani ezt, várom az ötleteket, jó a tervem-e? vagy semmi eséje, vagy jó, csak néhány usb-t/ vezetéket máshova dugni, esetleg vezetékeket megspórolni, thx előre is a válaszokat


2011. jún. 25. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A kérdésed azt is tartalmazza, hogy "szerintetek hülye vok?"... Számomra fontos az őszinteség, és közelítesz hozzá... :) Erre így semmi esély, hogy működjön, hogy ezt meg tudd oldani sokkal-sokkal bonyolultabb szerkezetet, elektronikát kellene csinálnod... :)
2011. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó de sima antennával megoltható lenne?
2011. jún. 25. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Az összes vezetéket meg tudod spórolni, ez így nem működik, amit leírtál az elektromos dolgok (bár itt tulajdonképpen csak drótokról volt szó) halmaza, semmi több.

Ide sokkal több kellene, kezdve a feladat felméréséből, megtervezni a megvalósíthatóság esélyével és kivitelezni.

Kb. ez kicsiben egy GSM átjátszó...

2011. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a T-mobile megcsinálta, hogy nem volt térerő sokáig a faluban (évekig), egyszer panaszkodtunk ez miatt, és felajánlották, hogy felszerelnek egy erősítő antennát, ami egy autóstartószerűség volt belőle egy hosszú kábel vezetett fel az antennába (ami a padláson volt)

ingyen fent volt pár évig, míg a faluban fel nem állítottak egy telefontornyot


Tehát csak azt mondom, hogy esetleg a szolgáltatódnál rákérdezhetsz, hogy nincs e valami megoldásuk erre...

2011. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az egyik ismerősöm az autósbigyót monta, hogy az talán megfelel, de majd holnap felhívom a telenort
2011. jún. 25. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik egyet elfelejtesz, ez nem TV, hogy csinálunk egy jó antennát és szuper lesz, mert a jel a TV-be csak befelé megy, de a mobiltelefonból jön kifelé is, ,azzal is kéne kezdeni valamit, itt KÉTIRÁNYÚ a forgalom, ebből a visszafelé irány a húzós... A vétel viszonylag könnyen megoldható lenne.. (már az adáshoz képest..)
2011. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyökér vagy, felejtsd el.
2011. jún. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem az, csak egy megoldást talált ki, amely ismereteinek nagyfokú hiánya miatt (ebben a témakörben) messze nem jó semmire.

De még tanulhat!

2011. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
egy nagyon jó ötletem támadt!! a víz visszaveri a rádió hullámokat, mert észre vettem h a duna mellet full térerő volt, és utána odább mentem 6 métert utána meg 7 csík térerőből 1 csík volt... úgyhogy fogok 1 nagy lavort, és tele engedem vízzel... xD és az fölé tszem a modemet xD
2011. aug. 6. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!