Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kis segítségre lenne szükségem...

Kis segítségre lenne szükségem? (fázisátkötés)

Figyelt kérdés

Van egy drabolónk ami most került haza. Mikor beindítom csak zug a motor, nem indul el.. Felhívtam akinek kölcsönadtam, azt mondta semmi baja nincs, csak nálunk valszeg máshogy van bekötve.. a "fázis". Most én azt hogyan kössem át?


ha leszedem a csatlakozó adapter burkolatát ezt látom magam elé tartva.

S2

T3 R1

Föld (ilyen kis konektro szimbólum van ott, igy szerintem ez a "föld")

A földbe világosabb vezeték fut, mig a többi 3 ba azonos sötét színű vezeték.

Ő azt mondta cseréljem meg a T3 és az R1 kábelt. Megtettem de ugyan ugy csak zuggg a motor..

Valaki?


(am mi van akkor ha a föld kábel nem csatlakozik rendesen és neadjisten megszünik a földelés csatlakozása?)


2011. júl. 22. 11:54
 1/8 A kérdező kommentje:

szal ilyen 4 águ villás dugaja van a darabolónknak és ha velem szembe tartom így néz ki a csatlakozási aljzat

....S2

T3......R1

.."Föld"

2011. júl. 22. 11:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Fáziscserére gondolsz, vélem...az R-S-T- betűk azt jelölik.

400V-os a masina? Ha az- a három fázis erre utal- akkor fáziscserénél változik a forgásirány is.

Egy fénykép segítene, milyen csatlakozó....4 pólusú...akkor KÜLÖN is kell földelni elvileg.

2011. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A földelővezeték zöld-sárga, régebbi típusnál piros.

Hacsak nem valami barkácsolt gép.

2011. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2011. júl. 22. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól sejtettem, egy sima 3+F csatlakozó. Lehet próbálkozni, hogy két fázist megcserélsz, de a forgásirány változni fog.

Az aljzatba mi van bekötve ? ( nem a dugvillába ! )

3 fázis + föld, vagy 3 fázis + nulla?

Elvileg nem szabályos már a 4 pólusú...3 Fázis, föld, nulla a szabályos.

2011. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
namost hiába megcseréltem a T3 és R1 kábelt.. a dugóban..akkor is csak zug a motor.:S
2011. júl. 22. 13:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Most pedig az R1 S2 cseréltem meg... megint csak zug..:S
2011. júl. 22. 14:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Működik:)
2011. júl. 22. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!