Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki ért a lézerekhez, tud...

Aki ért a lézerekhez, tud valamit erről?

Figyelt kérdés

Tehát, van ez a lézer:

[link]


Jobb oldalt vannak képek!

Ki ismeri ezt a fajtát? Vagy egyáltalán tud valaki valamit erről, milyen gáz van a tartályában?

A tápegységét szétszedtem, egy nagy trafó van benne többek közt, a primer oldalra 3 vezeték megy (kivizetésenként 2 vezeték, összesen 6, ebből 5 vezeték van rákötve). A szekunder oldalra már ha annak nevezhető, ha jól emlékszem 6-7 vezeték ami a forgókapcsoló irányába indul.

Lényeg, hogy ahol bejön a 220~ a tápegység elején levő "CETь" nevű kapcsolóval lehet bekapcsolni, igenám, de ahogy érkezik a kapcsolóba a nulla és fázis tovább nem megy semerre sem, úgyértem, vannak még a kapcsolón csatlakozók, de talán az egyiken lehetett még vezeték mert forrasztás nyoma látszik. Tulajdonképpen, nem tudom, hogy juttassam el a 220-t a trafóig, mert első ránézésre csak egy vezeték megy a primer oldalra. Továbbá érdekes számomra, hogy a szekunder oldalon a kb 6-7 vezeték mind megy 2 kivételével a forgókapcsolóhoz, de nem értem, mit vált?! 2 megy a tápegység ON izzójához, de mind kis vékony kb 0,5mm2-s vezetéken, vagy annyi se...

Akkor hol van itt a nagy feszültség ami kell a lézer indításához? más kérdés, hogy 2 kb ökölnyi méretű ismeretlen kondenzátor van még benne, illetve 3 hüvelykujj vastag és mutatóujj hosszúságú dióda is van benne. Továbbá 2 NYÁK lapra szerelt 2*18 11kOhm ellenállás.



2013. márc. 12. 00:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben a részben már nem tudok segíteni.


A nagyfeszt esetleg lehetne mérni egy szondával, amiben 9 darab 10 mega ohmos ellenállás van sorban (2W minimum), ekkor 10 mega Ohm belső ellenállású műszerrel 100V állásban 10kV-ig lehet mérni. De itt nem tudom alkalmazható-e, én tv javításnál használtam ilyen szondát. Nagyon jól kell szigetelni.


Itt van pár fórum, ahol talán tudnak segíteni nálam hozzáértőbbek.


[link]

[link]

[link]

2013. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!