Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az Eneloop miben jobb a többi...

Az Eneloop miben jobb a többi márkájú akkumulátortól?

Figyelt kérdés
Mi az amiben, ill. amiért jobb az Eneloop márka?

2013. okt. 12. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokkal lassabb a kisülése, azaz jóval tovább tart...
2013. okt. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta. Valamint sokkal kisebb a cellék gyártási szórása, majdnem tökéletesen egyformák, és egyformán öregszenek.

A belső ellenállásuk (nagyobb áramerősséget tud leadni kisebb feszültségeséssel) is sokkal kedvezőbb mint a vetélytársaké.

2013. okt. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát nagyon érezhető a különbség mintha egy Energizer-t használnák?
2013. okt. 13. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!
2013. okt. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mérhető.

Egyszer rászántam pár hónapot, és megvallattam az Eneloopot, meg a konkurenciát: Mezei Varta akku, Varta Ready2Use akku, GP Recyko, egyszerű GP akku, stb...

Azönkisülésben kimagaslóan a legkevesebb a vesztesége az Eneloopnak. A belső ellenállása is kb. a fele a többieknek egy hónap tárolás után.

2013. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már csak arra lennék kíváncsi, hogy az Eneloop-hoz jó az a töltő is amivel eddig az energizer -t töltöttem?
2013. okt. 14. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Automatikus töltő legyen (deltaV figyelés), ami figyeli a teljes feltöltöttség előtt jelentkező minimlis feszültség-visszaesést. Tudjon tölteni 4-500 mA árammal, a C/10 töltőáramtől tapasztalataim szerint ellustulnak. Nem árt ha kisütni is tud, a marketingesek szerint nincs memóriaeffektusa, de azért elő lehet csalogatni belőle sorozatos és következetes rátöltéssel. Vezetéknélküli telefonban használva az AAA méretű Eneloopot 2-3 év alatt sikerült megölni azzal, hogy hiába mondtam hogy NE, rendszeresen visszatették töltőre félig vagy háromnegyed töltésig merítve.
2013. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha sok akkutd vanm amit szeretnél jó állapotban tartani, esetleg szóba jöhet egy Voltraft IPC-1L, kisüt, tölt, tesztel, karbantart:


[link]


[link]

2013. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!