Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igazak-e az Energy Saver Pro...

NJudit kérdése:

Igazak-e az Energy Saver Pro energia megtakarító eszközről leírtak? Ugyanis nincs se cégnév, se forgalmazó.

Figyelt kérdés
Az alábbi linken olvastam róla: www.energysaver-pro.com/hun/#order
2013. okt. 26. 10:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%

Csak is arra jó, hogy eladják neked a 4-500ft előállítási költségű kütyüt 10-20-30-40x áron. Semmi másra nem jó.

Ugyan olyan hülyeség, mint a fogyasztó tabletták, százezrekért gyártott 2-3 ezer wattos hangcuccok, amik valójában 2-300 wattosak, a hipochondereknek árult orvosi készítmények, a tehetségkutató, sms szavazat alapján működő TV műsorok, a Westendben 40-50 eft-ért árult Nike Air Max hamisítványok, és az a rengeteg maszlag, amivel beetetik a buta embereket, csupán pénzszerzés céljából.

2013. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt videón meg elmondom mi történik:

van rajta egy villanymotor, egy látszólagos teljesítményt mérő műszer kijelzője, és egy Energy Saver amiben van egy kondenzátor.

Hatásos teljesítmény: P (amit a villanyóra mér). Meddő teljesítmény: Q. Látszólagos teljesítmény: S. Konyha nyelven: S=(P^2+Q^2)ˇ1/2 (értsd: négyzetgyök alatt P négyzet plusz Q négyzet).

A motor nagyon induktív jellegű fogyasztó. Tehát nagy a felvett meddő teljesítmény (Q).

A látszólagos (S) legyen 1,22 a hatásos (P) 0,72 a meddő pedig (Q) 0,98 ampernek megfelelő teljesítmény.

Ha behelyettesítesz a fenti képletbe kijön: (0,72^2+0,98^2)^1/2=1,22

Tehát szavakkal, egy 0,72 ampernek megfelelő hatásos teljesítményt, és egy 0,98 ampernek megfelelő meddő teljesítményt felvevő motor meddő teljesítményét csökkentettük le 0-ra, egy kondenzátor segítségével, tehát maradt a 0,72 amper.

Viszont mint mondtam, a villanyóra csak a hatásos (P) teljesítményt méri, tehát adtunk a sza_rnak egy pofont ezzel a hülyeséggel.


Persze minden típusú villanymotorhoz külön kell méretezni a kondenzátort. Lehet, hogy egyik mosógépnél csökkent valamit a meddőn, másik mosógépnél még növel rajta, a konyhai robotgépnél pedig semmit sem ér. Szóval ha a villanyóra belemérné a meddőt is, akkor sem jutnánk előre. Max. egy olyan kütyüvel, amiben van egy változtatható értékű kondenzátor, amit egy meddő áram figyelő áramkör vezérel. Viszont egy nagy porszívó, mosógép által felvett meddő teljesítmény csökkentésére való kondenzátor, nem akkora mint egy ceruza akksi töltő, vagy telefon töltő. Tökéletes parasztvkítás, negyedjére is leírom.

2013. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Sziasztok, segítsetek nekem! Egy villamosmérnök tanárral megbeszéltem, hogy leteszteli a kütyüt, viszont nekem nincs ilyenem, ha pedig rendelek az csak jövő héten lesz meg. Kölcsön tudná adni valaki? Az eredményeket nem fogom eltitkolni ígérem. Holnapra van időpontom az egyetemen, ezért SOS a dolog. Segítsetek pls!
2013. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mist194 ***** válasza:

Véletlenül botlottam hirdetésbe. Van gépészeti elektronikai mérnök végzettségem is.

Gyanús volt a fogalmazás, olyan, mint más "csodaszereknél".

Próbáltam egy hozzászólást írni, nem vette be az ékezetes betűket. Egy ki-be lépés után eltűnt a hozzászólásom.

Nincs semmiféle elérhetőség megadva! Ilyen helyen tilos!! vásárolni!

Műszakilag pedig egy esetleges feszültség/áram simítás lehetséges, de a fogyasztásban ez nem kimutatható.

Ipari méretekben alkalmaznak fázisjavító kondenzátorokat (stb). Háztartásban nincs olyan meddő teljesítmény (a fogyasztók többnyire ohmosak).

A kütyüben van valószínűleg (ha egyáltalán küldnek!) egy kondenzátor és egy tekercs lehet.

Ha nem válik be, hol reklamálhatsz?

Sehol!

Tehát ne dőlj be az átverésnek!

2013. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Az ipari fogyasztóknál a meddő teljesítményért is fizetni kell. Nos itt elvileg lehetne spórolni. csakhogy egy profi ipari fogyasztó odafigyel arra, hogy a saját eszközeinek a meddő teljesítményét csökkentse, már ahol lehet. Ahol meg nem lehet, ott meg semmit sem érne egy ilyen kütyü.


Háztartási fogyasztóknál meg két eset lehetséges:

1. Nem ér semmit. Azaz csak a meddőt csökkenti, amit meg nem mér a háztartási villanyóra.

2. Csökkenti a valódit is. Itt két aleset van.

a) Fele akkora lesz a teljesítmény, így kétszer annyi idő alatt forr fel a víz.

b) Ténylegesen kevesebb lesz a fogyasztás, de marad a teljesítmény. Megdől az energiamegmaradás törvénye, összeomlik a világegyetem!

2014. febr. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 BiroZs válasza:

mérnök vagyok, persze ezt bárki leírhatja, mint ahogy az oldalon ez meg is történt...de most nem is szakmailag cáfolok épp ezért.

ha megnézed a két egymás mellé rakott számlát rá fogsz jönni, hogy ugyanaz az alap kép , csak a szémok vannak photoshopolva.


és a hozzászólásokban is annyi a zagyvaság, hogy öröm olvasni.


meg ne vedd!



Kandó BMF 2004

2014. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz a hozzászólás végére egy kandó bmf 2004 utóirat ahhoz, hogy rájöjjön az ember hogy szar. Elég a kis pista, kodály zoltán ált. isk. 6. osztály...
2014. febr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Kertesz Adam válasza:
Ha egy embert megállít valaki egy aluljáróban egy ilyen kütyüvel, és kér 18000-et érte, azt mindenki otthagyná. Egy villamossági szaküzletben már hitelt érdemlőnek éreznék a terméket. Az internetes kínálások körében ez a bizalmi megkülönböztetés nem alakult ki mindenkiben. Tényleg nincs az oldalon semmi referencia, semmi elérhetőség. De jogilag egy szatyor ürüléket is el lehetne adni ebben a formában. "Gábor vagyok", "Kata mérnök".. Ezek nevek? Keresztnév nélkül annyi mint: "Süsü a sárkány". Nickneves ajánlások. Valamint itt: [link] "Tamás mérnök" mondja hogy nincs semmi mágia, csak innovatív technológia, az ajánlott honlapon "András mérnök" kezd ugyanezekkel a szavakkal. (Oké, hogy majdnem minden reklám szép arcú kamuszakértőkkel, színész 'fogyasztókkal' ajánltat, megtanult szöveggel. De legalább lenne következetes a dolog.) Amúgy az összes hozzászólás egy dátumra esik, hajnali egytől.. kis szünetekkel. Igen életszerű. Többször ismétlődik egy nap: "Hol vehetem meg?" "Mennyibe kerül?" :) Az első volt hogy beütöttem a cuccot a Gyakori kérdésekre. Körültekintő marketinges itt is tolná a cuccot, de itt azért szabadon hozzászólhat a termékfüggetlen szakértő, fogyasztó bárki. :) Köszi a szakmai, értelmezhető leírásokat ezúton is!
2014. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Ezen a linken mindenre választ kapsz!

[link]

2014. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!