Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Infrás hősugárzó elé mit...

Infrás hősugárzó elé mit tegyek ha biztonságosan szeretném üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Ugyanis időzítővel használnám és akkor is menne mikor nem vagyok ott.

2016. szept. 26. 09:55
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:

Lehetőleg semmit. Miért akarsz elé rakni valamit?


Minden éghető tárgy legyen tőle távol! (szőnyeg és parketta is)

2016. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hová elé? Közvetlenül? Vagy azon dolgok elé, amikre a sugárzó ránéz? Van a szerkezetnek valami előlapja? Mi a sugárzó? Üvegcsőben ellenálláshuzal, vagy valami fejlettebb? Mekkora felületi hőmérséklete van?


Én a régieket ott nem hagytam volna, bár ezer és ezer helyen láttam a hetvenesekben és nyolcvanasokban sugárzó fűtést, irodákban, amit vagy ki sem kapcsoltak, vagy hajnalban az éjjeliőr bekapcsolta és visszaaludt. Olajgladiátort mertem otthagyni a legkisebb fokozaton.

2016. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2 méter távolságon belül semmit és nem lesz problémád.
2016. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elektromos védelemre gondoltam. Motorvédő nem jó erre?
2016. szept. 26. 13:22
 5/14 anonim ***** válasza:
És mi ellen védene ha hozzákötnéd?
2016. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Nem tudom ezért kérdeztem.

2016. szept. 26. 17:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez mitől kétséges? Túlterhelés ellen. Kérdés, hogy erre szükség van-e. Mondjuk ha megválaszoltad volna az általam feltett kérdéseket, lehet, hogy határozottabb véleményt mondanék, de ha nem szerettél volna válaszolni, ne tedd. :D
2016. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szirty ***** válasza:

A motorvédő motor védelmére szolgál (nem meglepő módon) a hősugárzó nem motor.


Bár belegondolva és alapul véve azt hogy az eredeti kérdés mennyire nem volt egyértelmű (mint malac a pácban) abban sem vagyok bizonyos hogy valóban hősugárzóról van egyáltalán szó.


[link]


Vagy ilyen meleglevegő fújó


[link]

2016. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A motorvédő motor védelmére szolgál (nem meglepő módon) a hősugárzó nem motor."


A második fele nagy igazság! Kőbe kéne vésni. :)


Ami az első felét illeti, a motorvédő egy túlterhelésvédelem, mely annyiban előnyösebb a kismegszakítónál, hogy a kismegszakító működése a névleges áramhoz kötődik, míg a motorvédő hangolható - 10-szeres szorzóig kb 7 fokozatot lehet venni, és még azt is tekergetni, ugye. Időben meg nem sok az eltérés, mondjuk kétszeres áramnál a kismegszakító 10-60 s között ugrik le, a (egyik fajta) motorvédő meg 20-60 s között. Emellett a legkisebb kioldó áram a motorvédőnél alacsonyabb valamivel.

2016. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:

"Ami az első felét illeti, a motorvédő egy túlterhelésvédelem"


Igen. Ezzel együtt is a motorok védelmére való (a kismegszakító a vezeték védelmét szolgálja). Arra van kitalálva.

Véleményem szerint a kioldási jelleggörbéje is más (kivéve talán az "MA" típust).

Mechanikai kialakításában, jelleggörbéjében, fizikai méreteiben, névleges áramban eltér.


Más szóval ugyanaz, csak tök más.

Természetesen egy zárlatos hősugárzó is le tudja kólintani a motorvédőt, de a motorvédő akkor sem erre való.

2016. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!