Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 10 W fogyasztással meddig...

10 W fogyasztással meddig működik egy lámpa 3 db "C" 1,5 V-os elemről?

Figyelt kérdés

azaz a "C" ha jól tudom, az AA utáni méret, tehát az AA ceruza és a legnagyobb góliát közti. és ha jól nézem akkor sorba van kötve a 3 db, azaz akkor 4,5 V, de a mAh marad ugye.


megvallom, engem kicsit elbizonytalanít, hát 10 W rengeteg, de esetleg ezt ki lehet vhogy számolni? emlékszem én olyasmire h ezeknek a típusú elemeknek kb 4000 mAh a tartalma, de esetleg vki tudja pontosan is?


Ha nem, akkor maradjunk csak simán a képletnél h 10 W fogyasztás 4,5 V-on és 4000 mAh-ból meddig működhet? (mert megnéztem egy ilyet de tölthető aksi kivitelben és arra rá van írva h 4000 mAh, jó oké tudom, ott kicsit más a fesz értéke, de csak úgy kb?)


köszi


2016. okt. 23. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semeddig, el se kezd világítani, még akkor se, ha mondjuk led-ről beszélünk, azoknak is legalább vagy duplája szokott lenni a nyitófeszültsée 10w-nál.
2016. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt is elfelejtetted megírni hány Voltos a lámpád.
2016. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a lámpád 4.5 V-on működik 10W-tal.

Az elem kapacitása attól is függ, hogy mekkora áramot veszel ki belőle.

[link]

itt láthatod, hogy 25 mA-nél 8Ah-val lehet számolni, 10w/4.5V = 2.22A áramfelvételnél számoljunk 1.5 Ah-val. 1.5 Ah/2.22 A = 0.67 h. Tehát kb. fél óráig működne a dolog. Persze ez csak egy nagyon leegyszerűsített számolás.

2016. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem, akkor valami nem stimmel a dologgal, ugyanis működik a lámpa, brutális fényereje van, de nem hazudok, 100 m-re úgy elvilágít, hogy nem hiszek a szememnek és de igen, 1 db 10 W-os led van benne.


mi az amit nem írtam? 3 db 1,5 V-os elem van benne, és egymás fölé helyezve azaz sztem sorosan kötve lehet ez így csak. tehát 4,5 V a feszültség, úgy gondolom.


aztán mindjárt leírom akkor ami a dobozon van, mert mondom, gyakorlatban fantasztikus a fényereje, csak pont ezen agyaltam h vajon meddig bírja, nekem is gyanús:


-10 W cree power led (1 db) , LED Torch

(gyártó: Livarnolux)


semmi más műszaki adat :-( pedig egy német termék, és hogy mondjam, elég jónak tűnik így külsőre, hát aztán fene tudja, mindenesetre ki fogom próbálni tesztképpen h meddig világít.

2016. okt. 23. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Simán párhuzamosan szokták kötni a ledmátrixot (nem

egy led az valójában), illetve szoktak bele tenni

dc burst átalakítót. Előnye, hogy nem halványul a

fény, hanem egyszerűen kikapcsol, ha lemerült.

2016. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:

Helló!


Eszerint:


[link]


Egy "C" méretű alkáli elem 9.5Wh-t tartalmaz. 10W-al tehát durván 1 órán át fog világítani a lámpád.


"még akkor se, ha mondjuk led-ről beszélünk, azoknak is legalább vagy duplája szokott lenni a nyitófeszültsée 10w-nál."


#1-nek:

Ez igen érdekes felvetés... :D

Kifejtenéd?

2016. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nos, én sajnos nem tudom ezt így, de megnéztem amennyire tudtam és egyetlen egy db led, és előtte egy jó nagy nagyítós üveg, és eddig úgy tudtam csak tesztelni h kerek 60 percet hagytam folyamatosan és azt bírta gond nélkül. na kíváncsi leszek akkor erre a "nem halványul, hanem kikapcsol" -dologra h mikor következik be.


de aki írta h nem, akkor az 1 órát tartja reálisnak? mert ezek szerint azt is meghaladja, na de majd leírom a végső eredményt.


aztán arra gondoltam még h lehet kábítás is ami a dobozon van aztán nincs ez 10 Wos hanem pl csak 2 W-os led , nem? mondjuk brutális a fénye az tény, bele nézni se lehet, és ahogy írtam, simán a 100 m-t nagyon jól bevilágítja, megvallom, egyelőre rejtély ez nekem :)


mindjárt megpróbálom lefotózni

2016. okt. 23. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:

a 10W nem a leadott fény teljesítmény, hanem a felvett :)

A CREE ledek hatásfoka jó, simán elképzelhető, hogy nem

10W-ot eszik a cucc, csak kb a felét.


Nyitófeszültségre, aki nem érti: DC-DC átalakító. Ezek is

kb 90%-os hatásfokkal működnek már, bemenetre kötsz pl egy

Li-Ion aksit, kimeneten kapsz mondjuk 11,6V-ot. Mivel a

referencia a kimenet, ezért ha csökken az aksi feszültsé-

ge, a kimeneten nem változik a feszültség, ezért nem fog

halványulni a led fénye. Már annál a lednél, ahol ezt a

megoldást alkalmazzák.

Az irodába a vészvilágítást így terveztem meg, minden

fényforrás előtt ott egy DCDC, így pl a kábelezés miatti

feszültségesést is megszünteti.

2016. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nos teszteltem, eléggé nem tudom, mit gondoljak.

(és azért nagy kérdés, mert nagyon jónak tűnik csak baromi drága is, csak tesztnek van nálam, de szóval csak akkor tartom meg, ha tényleg használható)


Eredmény:

kb 2 teljes órát képes nagyjából teljes fényerővel világítani, és aztán meg de bizony, elkezd csökkenni a fényereje a led-nek, de így gyengébben még egy 30-40 percet képes világítani teljesen új 3 db C elemmel.

Azért ez nem rossz, de nem is annyira jó, tehát gőzöm nincs :-) főleg a C elem idegesít mert ugye a sima AA nem érdekelne, feltöltöm az aksit azt annyi, felőlem fogyaszthat akkor rengeteget is, de a C kicsit neccesebb ilyen szempontból, elemmel üzemeltetni meg enyhén drága.


Viszont! Továbbra is brutális a fényereje, szinte már hihetetlen h egy ilyen kis kb 2-3 mm-es leddel ekkora fényerőt hogyan képesek csinálni, de ahogy írtam, pl. egy 10 emeletes tömb legfelső teraszára simán felvilágít úgy, hogy nagy fényerővel megvilágítja az egészet. de még messzebb is, ez csak egy amolyan referencia.


még ami kérdés: a led-ek közt is vannak eltérő fesz-szel működőek? vagy elvileg mindegy neki h 1,5 vagy 4,5 V-ot adok rá?


pár kép:


[link]


[link]


[link]

2016. okt. 24. 08:32
 10/11 Szirty ***** válasza:

"a kimeneten nem változik a feszültség, ezért nem fog

halványulni a led fénye."


Egyébként elég nagy szívás tud lenni ha figyelmeztetés nélkül alszik ki.

Botorkálsz a sötétben, világítasz magadnak, egyszer csak hopsz... elalszik és vaksötét lesz.

Kifejezetten kalandos tud lenni pl. egy szárítóból kijutni így, ahol bent tonnás gépek mozognak a sötétben. :))

2016. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!