Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DC adapter helyett AC adaptert...

DC adapter helyett AC adaptert használtam. Teljes megsemmisulés?

Figyelt kérdés
Adott egy házi vérnyomás mérő, amit lehetett volna hálózati tápról használni. Gyári táp nem volt vele így a laptopom tápját dugtam rá ami viszont AC adapter. A vérnyomás mérőnek viszont utánna láttam, hogy DC 6v adapter kellene. Mikor bedugtam az AC adaptert kis kattanást hallottam, azota termeszetesen nem kapcsol be. Teljesen oda sz**t vagy esetleg csak a biztosíték lehetett?

2016. nov. 19. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy laptop táp 15-20 volt körüli, megölted az biztos.
2016. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, előbb gondolkodni kéne és csak azután összedugdosni mindent.

A laptop töltőd több, mint valószínű, hogy DC-t ad. Az AC adapter azt jelenti, hogy AC-ból csinál DC-t. A baj valószínűleg a feszültséggel lesz itt. A laptop töltők általában 18-20V DC-t adnak.

Ha van biztosíték benne, akkor azt kicseréled és megúsztad, ha nincs akkor valószínűleg kuka.

2016. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

Szőke nők szoktak ilyet csinálni.

Ha az adapter csatlakozója befér a lukba akkor bedugják. Nekik adapter és adapter ugyanaz...


Valószínűleg kinyírtad ahogy kell!

2016. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lett volna egyszerűbb előbb megkeresni a 6V DC feliratot a vérnyomásmérőn, és keresni egy ugyanilyen feliratú adaptert?
2016. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!