Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőrként vásároljak okosan...

Amatőrként vásároljak okosan gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő fotós vagyok. Semmilyen tanfolyamot, vagyok hasonlót nem végeztem, de nagyon szeretném gyakorolni, rendes fényképezővel. Sajnos mivel tanulok, nem igazán van saját pénzem, amit erre kiadnék, jelenleg az iskolai költségek fontosabbak.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a fontosabb, egy jó alap gép, vagy egy jó objektív?

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, a technikai részéhez nem sokat konyítok jelenleg.

Korábban volt egy Nikon D3300-am, használtan vettem, jó állapotú volt, de sajnos el kellett adnom. Viszont nem tudtam velük valami "hűha" képeket csinálni. Konkrétan a telefonnal jobbat csináltam, és közeli képeket sem tudtam vele csinálni, mert nem fókuszált, ahogy a telóm sem. Megőrülök hogy nem tudok közeli képeket csinálni.


Szóval mit ajánlotok? Illetve szerintetek az jó -e ha veszek egy alap, vagy középkategóriás gépet, és hozzá inkább egy jobb minőségű objektívet?

Nem áll módomban sok pénzt kiadni rá, legeslegmaximálisabban 100.000 forintot fektetnék bele.


Előre is köszii, szép hétvégét!

19l



2021. ápr. 10. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Vásárolj.
2021. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hogyan kimaradt bocsi
2021. ápr. 10. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Veszel egy használt MILC gépet. Kisebb, mint a batár tükrösek, könnyebb.

És optikát is veszel hozzá. 100-ból egy m4/3-os gépet obival simán megkapsz.

2021. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Vagy elfelejted a milc-et, mert drága - drágább, mint egy hasonló dslr, ráadásul a dslr-hez, különösen ha mondjuk Canont veszel, hatalmas választék van objektívekből.

És igen, az objektív jóval fontosabb, mint a váz. A legegyszerűbb, legolcsóbb váz is megteszi, inkább objektívre koncentrálj.

2021. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Megfontolandó, hgy ha a D3300 teljesen kudarcos volt, akkor vajon mitől lesz bármi más jobb? Talán a fotózást, mint olyant tanulmányoznod kéne. Ezt lehet otthon is, ülve, egy könyv (sok könyv) vagy a monitor előtt. És akkor eldöntheted, hogy mit lenne jó neked venned.
2021. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Valószínű a D3300 egy kit obival volt ellátva, sikerélményt nem adva. A MILC meg nem drága, ha elolvasnád a HASZNÁLT szót is. Be kell nézni ide: [link]
2021. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

a legjobb (és legkisebb) befektetés, amit eszközölhetsz egy könyv a fotózás alapjairól (persze ma már a neten is elérhető szinte minden, akár ingyen is).


először informálódj, ismerd meg a gépek működését, mert ettől fogd megérteni, mit miért nem tud a géped, hogyan tudod elérni, hogy mégis meg tudd oldani akár azzal a géppel is, vagy milyen másikat érdemes keresned helyette.

csak ez után érdemes bármit venned, mert hozzáértés nélkül mindenképp csalódás lesz bármilyen beszerzés.

2021. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem gyanús, hogy ez megint a mobilos troll lesz... De ha nem, akkor tanuljon fotózás alapokat és rá fog jönni, hogy miért nem tudott közeli tárgyakra fókuszálni normál objektívvel.
2021. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a fotózás alapjainak megismerése mobillal fotózva is nagyon hasznos, mert segít sokkal jobb képeket készíteni, mintha tudás nélkül fényképezne valaki a mobiljával.

attól, hogy valaki nem ért ahhoz, amit csinál, még nem troll, csak akkor, ha hosszas magyarázás után sem akarja elfogadni a segítő tanácsokat.

2021. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem merülne fel állandóan kérdésként, hogy sz.r a DSLR, jó a mobil, akkor hidd el, nem gyanakodnék. :)
2021. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!