Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdőként milyen fényképezőgép...

Kezdőként milyen fényképezőgépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Utána olvastam a témában, de hát szinte mindenki mást javasol.

Az egyik youtube csatornán a Bridge fényképezőgépeket javasolják, a másik csatornán már a Cserélhető objektíves kompakt (MILC) fényképezőket.

Volt olyan, ahol egyből a Tükörreflexes (DSLR) fényképezőket ajánlották.


Leginkább hobby szinten szeretném használni, azon belül is természet

fotózáshoz.

Köszönöm a válaszokat.



2023. ápr. 16. 18:38
1 2 3 4
 21/33 Mojjo ***** válasza:

@19:

"Az fz300 vagy bármely bridge f2.8-8-ig a spec szerint kb tudják, de egy közeli portréhoz is jó a 2.8 vagy több...."


Azt, hogy a blenderekesz magában semmit nem jelent, még azonos tárgytávolság mellett sem.

Többféle módon megközelíthető a dolog. Mondhatjuk, hogy - amennyiben a tárgytávolság rögzített - a mélységélesség a gyújtótávolságtól és a blenderekesztől függ. Minél kisebb a gyújtótávolság, annál nagyobb a mélységélesség azonos rekesz mellett. A példaként eddig is szereplő gépnél pl. 50mm ekvivalens gyújtótávhoz mindössze 9mm valós, fizikai gyújtótáv tartozik. Mindenféle számolás nélkül már érzi az ember, mennyire behatároltak lesznek a dolgok.

De meg lehet onnan is közelíteni a dolgokat, hogy fix tárgytávolságnál a mélységélesség kizárólag a belépőpupilla nagyságától függ, és el lehet kezdeni számolgatni. Egy full frames gépen 50mm-es gyújtótávhoz f2.8-nál 17,9mm-es átmérőjű belépőpupilla tartozik, míg a példa bridgeünk esetében 3,2mm-es.

Aztán extraként el lehet kezdeni számolgatni, ez mit is jelent rekeszre vetítve. Jó közelítéssel 16-os rekeszt full frame gépen.

Jól hangzik az a 16-os rekesz? Azon portréznál?

Igen, egy dslr vagy milc sem lesz _feltétlen_ full frame, nem is kell annak lennie, de egy aps-c másfeles, egy m4/3 kétszeres crop faktora egy csöppet más, mint egy bridge gép kismilliószorosa.


"Profi gép kell? Vegyél 2 milkóért + obit 3 milkóért"


A megadott árért ugyanúgy vehet bridge gépet, vagy használt milcet, dslr-t is. De gondolom, ezt te is pontosan tudod.


És 100%-ra van pontozva a hozzászolásod. Tragikomikus.

2023. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Mojjo ***** válasza:

@21 javítás:


"Egy full frames gépen 50mm-es gyújtótávhoz f2.8-nál 17,9mm-es átmérőjű belépőpupilla tartozik, míg a példa bridgeünk esetében 3,2mm-es."

50mm ekvivalens gyújtótávhoz.

2023. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

De Mojjo, az a gond, hogy ha vesz egy tükröst vagy milcet min. aps-c szenzorral, hamar meg fogja unni, mi több, utálni a fotózást. Nagyon sok ilyen van, nem ad neki elsőre sikerélményt, nem ássa bele magát még jobban, nem gyakorol még többet, hanem behajítja a parba a sarokba mérgében.


Ezek a gépek nem arról szólnak hogy point&shoot és kész a jó kép, nem. Sokan azt hiszik drága gép = jó kép, még drágább gép = profi kép, Leica = elolvadás. Pont azért nem való kezdőnek, szerintem...


Főleg nem egy drágább 2-300 ezres szett (pedig újonnan itt kezdődnek), hogy azért ne kövületet használjon már.


Egy teszem azt olcsó Canon négyszámjegyes vázzal meg sokat nem ér, olyan nulla dinamikatartománya van hogy ihaj...


Persze lehet kitobjektívvel bohóckodni, de ezt is hetek alatt megutálhatja az ember.

2023. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

#23 szerintem egyébként hülyeség amit írsz. Aki azért abbahagyja a fotózást mert nem tud kezelni egy dslr vagy milc gépet (2-3 nap alatt meg lehet tanulni max.) az nem is igazán akart fotózni.

Mindigis annak a híve voltam, hogy ha valamit meg akarunk tanulni, akkor az anyagi lehetőségeinkhez mérten válasszuk ki a legkomolyabb cuccot, tehát ugorjunk a mély vízbe. Így a célszerű, totál felesleges köztes cuccokat venni, mert a vége úgyis egy cserélhető objektíves lesz.

2023. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ti arról vitatkoztok, hogy milyen drága géppel lehet megtanulni profin fotózni. De a kérdező hobbyfotós akar lenni. Egy bridge gép limitált ugyan, de mindenbe bele tud vele kóstolni. Zoomban lekörözi a MILC-eket, lehet vele makrózni, stb. Egy hobbistának nem is feltétlenül kell több.


Én pl nem szoktam kinyomtatni a képeket. Azért fotózok, mert kikapcsol. Le tudom vele vezetni a stresszt. Épp ezért nem célom, hogy profi legyek. Ha nem lesz tökéletes egy kép a gép limitációi miatt, nem bosszankodom. Lehet, hogy a kérdezőnek is csak hobby az egész, ahhoz pedig tényleg semmi értelme több százezret kiadni MILC-re meg többféle obira.

2023. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

#25 Ezért hajtom itt a magamét, hogy vegyen prémium kompaktot, de inkább ne bridge gépet. Utóbbiak nagyok, nehezek, sok zoom eszi az akksit. Kis kompakttal kap minőséget és teljes manuális kontrollt is, meg nézi zoomot is, ami totál elegendő a hétköznapokra.


Nem reklám:

[link]

[link]

[link]


De ha mégis milc:

[link]

2023. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
#26 Hmmm... ez a MILC egész jónak tűnik, pláne ennyiért. Jó zoom obi, kézi fókusz, minden. Én az FZ-200-asom legnagyobb hátrányának amúgy a kézi fókusz hiányát (pontosabban: nehézkességét) érzem, mert gyakran előfordul, hogy az automata csakazért se arra akar ráállni, amire én szeretném.
2023. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat mindenkitől, de úgy érzem hogy jó páran félre értették a kérdésemet, mert olvastam pár kommentet ahol már milliókkal dobálóznak. Elég nagy rá az esély, hogy nem ebből szeretnék megélni. Mint már írtam, csak hobby szinten érdekel.

Tegnap sikerült egy ismerősömnek a férjével beszélni. Kiderült hogy 6 éve foglalkozik fotózással, valamilye szinten ebből él meg. Ő annyit tanácsolt, ha mindenképpen fényképezőgépet szeretnék venni, akkor a Bridge vegyek. Ő is ezeken tanulta meg az alapokat, nem tartja jó ötletnek, hogy egyből egy DSLR vegyek. Kaptam tőle könyveket, és ha bármilyen kérdésem lenen akkor forduljak hozzá, de ha szükséges akkor más fotósokkal is össze tud hozni, hogy az ő tapasztalatukat is kikérjem. Annyit megemlített még, hogy ahányféle fotós, kb... annyi féle verzió is. Milyen gépet vegyek, elsőnek kezdésként?! Mindenki mást fog tanácsolni.

Jó pár hetet várok, mire nekem még fényképezőgépem lesz, addig is megpróbálok több emberrel beszélni.

2023. ápr. 18. 13:55
 29/33 Mojjo ***** válasza:

@28:

"addig is megpróbálok több emberrel beszélni"


Ez a legjobb, amit tehetsz. De - legalább ebben - igaza volt az ismerősöd férjének, tényleg mindenki mást fog ajánlani. Az itteni mellékelt ábra is jól mutatja ezt. Én azt javaslom, hogy próbáld megrágni az érveket, ki miért ajánlja az egyiket, miért a másikat. Itt is írtunk jó sokat, illetve ha beszélsz sok emberrel, menjetek bele az érvekbe amennyire csak lehet.

Sok sikert a gépválasztáshoz! :)

2023. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Mojjo ***** válasza:
Ja és még valami. Aki 6 éve fotózik, az nagyjából újszülött a fotózás világában. Az nem hűha már, az bőven a csak kategória. Persze, 6 év alatt is mindent meg lehet tanulni, kevesebb alatt is, de pl n+1 nagy változást nem élt és tapasztalt meg a saját bőrén.
2023. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!