Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vagy fotótelefon?

Fényképezőgép vagy fotótelefon?

Figyelt kérdés

Tudom, elég butának tűnő kérdés, de nem értek annyira hozzá.

Honor Magic5 Pro vagy Canon EOS 2000D

Ezeknek az árába ajánlhattok valami mást is.



dec. 11. 19:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő telefonon is ki lehet lépni az automata módból, és manuál módban (manuális, kézi beállításnál) lehet ISO-tól kezdve mindent is állítani.
dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 Igen, lehet. Használtad is, vagy csak hallottál róla?

Rekeszt például nem lehet állítani, amennyire tudom egyiken sem. A kifejezetten jó minőségű kamerával szerelt telefonokon ráadásul nem lehet valódi RAW formátumot letölteni, mert már a RAW is előfeldolgozott. Nem is lehet másként hiszen, a kép nem feltétlenül egy felvételből áll össze.

Természetesen hasznos tud lenni a manuális mód, ettől függetlenül ha tudom, hogy egy feladatnak manuálban kell hozzáállnom, akkor biztosan fényképezőgépet viszek.

Semmi gond a telefonos fotózással, amikor az a cél, hogy egy emléket megörökíts, ha nincs időd sokat bíbelődni egy képpel, csak azt szeretnéd, hogy éles legyen, ragyogó színekkel vagy éppen valamilyen jópofa effekttel. Ismerni kell a határait, mint ahogy az adott telefonnak is.

dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy a lényega DSLR-t hanyagold, a MILC a jövő.
dec. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!