Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csak szervizben lehet belőni...

Csak szervizben lehet belőni az autofocust?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy fényképezőgépet nem rossz de olyan mintha nem ott lenne az élesség ahol én szeretném meg fura de mintha folyton elmosódna a kép ott ahova pl az autofocus belövi magát.

jan. 12. 21:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#2 hát, ha a FoCal-ra gondolsz, az egyrészt nem olyan egyszerű, másrészt azon gépekhez való, amelyeken lehet mikroállítani a fókuszt, harmadrészt ugyanezt megcsinálhatod kézzel, mert nem lesz jobb, negyedrészt meg igazából nagyobb beruházást igényel (nincs megfizethető olyan állvány, amire a gépet szerelve, ha megnyomod egy tele elejét, egy 10 méterre levő A4-es ábrán ne látszana, hogy bólintott a gép tengelye ezen a távolságon fél centimétert).
jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11/


Reikanfocal de a listában benne van a gépem Canon EOS 7D

[link]

Vagyis azt mondod egy beállító helyen lebetonozzák a gépet,hogy be ne mozduljon?

jan. 13. 23:07
 13/13 anonim ***** válasza:

A Reikan Technology a cég neve, és FoCal a program neve, nálam.


Nem tudom, miért kéne az ezzel foglalkozó szervizeknek a FoCal. Van azoknak a gyártó hátterében fejlesztett számítógépes beállító padjuk, amihez nem kell egy 10 méteres lőtér.


De egyébként igen, végül vettem egy talpfogó sínt, amit felerősítettem egy 40 cm átmérőjű, 20 cm magas keményfa rönkdarabra, és ebben is volt valahol annyi rugékonyság, hogy látszott a keresőben, hogy megnyomtam a 200 mm-es objektív orrát. Pedig nem nagyon nyomtam.


Hát ez 2016 körül lehetett, lehet, hogy azóta fejlődött a világ.


Amikor felmerült bennem, hogy lehet, hogy probléma van a kókusszal, akkor vettem két darab egy méteres fém vonalzót (tudod, sárga alapon fekete vonalakkal), felcsavaroztam ezeket egy lécre, és ferdén ráfényképeztem (ferdén, hogy lássam, mikor kezd életlenedni a beosztás mindkét irányba). Lehet a beosztás alatti üres sárga részre is tenni egy jelet, hogy ne legyen kétség, hová akart az ember fókuszálni. Nem volt egyébként fókuszhiba. 2 db 1 méteres fémderékszög, 4 db négyes csavar anyával, egy két méteres léc. :) Ennél okosabb én nem lettem Reikanék programjával se.

jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!