Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik az elképzelhető legdrág...

Melyik az elképzelhető legdrágább nikon optika? (légyszíves írd le ha tudod, hogy mi a jó isten kerül annyiba rajta)

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos van drágább is de ezt találtam most

[link]

2014. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5millió körül van a legdrágább

és az kerül rajta ennyibe hogy nagyon pontos a lencserendeszere

kb mint a hubble lencséi

2014. szept. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán a 6 mm-es Nikon halszem a legdrágább:

[link]


Ennek az árában benne van az egyedi képalkotáson túl a ritkasága is.


Ha mai, bolti objektívet akarsz jó drágán, a nagyteléket érdemes megnézni. Ha a linklet Sigmákat nem tekintjük eredeti Nikonnak, akkor a 800 f5.6-os Nikon nyer:

[link]


A nagy telék elsősorban az alacsony eladott példányszám, valamint a sok, nagy, nehéz, de nagyon finoman megmunkált és pozicionált üveg miatt kerülnek ennyibe. Fajlagosan nagyobb benne az anyag és előállítási költség, mint az olcsó kitobjektívekben.

2014. szept. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BazsiBácsi ***** válasza:
38%

Szerintem - és a hangsúly azon van, hogy szeirntem - a Nikkor 1200-1700mm f5.6-f8 a legdrágább (és sztem egyben a legnhezebb) Nikkor objektív.


[link]


'93-ban ~60-75e dollár körül fájt egy ilyen, nem is vettek sokan. Akinek biztos, hogy van az a Reuters, ők néhanapján előszedik, lehet is érdekesebbnél érdekesebb sztorikat hallani róla:


[link]


Vannak pletykák, hogy "csak rendelésre" igényelhetsz külföldön, vannak pletykák, hogy nem kapható, mindenesetre a '90-es évek legdrágább objektíve volt, és ha netalántán licitre bocsátanának egyet, biztos, hogy a fentebb belinkelt 6mm-es halszem felett végezne árban már csak a ritkasága miatt is.

2014. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azta jóbüdös.... Mekkora ez?? :D Hát ez nagyobb mint egy ágyú!
2014. szept. 17. 19:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Mint egy bojler...
2014. szept. 17. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!