Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Van ilyen applikáció telefonra?👇

Van ilyen applikáció telefonra?👇

Figyelt kérdés

Szép pénteki délutánt mindenkinek azt szeretném kérdezni, hogy van e olyan applikáció telefonra ami mutatja, hogy honnan indultam el és vissza navigál?

Tehát olyanra gondolok pld: hogy el indulok gombázni de nem nagyon ismerem az erdőt. Csak reszlegesen. És mielőtt be megyek még adom a helyzetem és ha netalántán be mennék 1-2 kilométert cikkcakkozva az vissza vezet odáig ahonnan el indultam. Szeretnék menni gombázni voltunk már a Mátrában de ott olyannal voltam aki ismeri az erdőt ahol ki szálltunk a kocsiból ott jöttünk le, a helyen is pont az autóhoz. De van 2-3 erdő amit ismerek csak nem merek nagyon be menni hiába, hogy ott a Google Map.

Az erdők nincsenek fel terképezve.

Tehát nekem olyan alkalmazás kellene amin a ki induló utat be tudom állítani és ha nem tudom, merre jöttem vissza vezet. (Android)

Köszönöm kedves segítségeteket előre is.


2023. júl. 14. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Van.
2023. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Simán google maps-ban megmondod hova akarsz eljutni és a pozid alapján adja a legrövidebb utat oda. Nem kell ehhez külön app! Ha túra gps-es vsn az még jobb, mert nem korlátoz a lefedettség, magyarán a halál f.án is beméri a helyzetedet! :)
2023. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen lefedettség korlátoz?
2023. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
A mobilhálózatok bemondják az unalmast ha nagyon bemész a hegyek közé. Egy garmin nem.
2023. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Még jó, hogy navigáláshoz nem kell mobilhálózat kisfiam.
2023. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Esetleg célirányos alkalmazások:

[link]

[link]

2023. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Töltsd le ezt.

Két módszer lehet:

- Induláskor rögzíted a helyzetedet a térképen egy ponttal és utána ehhez a ponthoz igyekszel visszatérni.

- Bekapcsolod a nyomvonal rögzítést ami amolyan Ariadné fonalaként végig fogja húzni a térképen azt a nyomvonalat amit bejársz. Ez alapján visszatalálsz. Ez utóbbi meríti a telefont, hiszen folyamatosan rögzíti a helyzetedet.

Éppen ezért érdemes lenne kicsit felszívnod magad természetjárásból! Ha lemerül a telefon, vagy valami történik, akkor ott ölsz majd egy kosár gombával amig meg nem talál valaki? Van a youtubeon rengeteg videó arról, hogy hogyan tájékozódjunk, közlekedjünk ismeretlen helyen. Azért az elég gáz ha valaki magyarországon képes eltévedni. Egy tirkábban lakott környéken is néhány km gyaloglás után talál az ember egy műutat, vagy valami más tájékozódási pontot.....


"Az erdők nincsenek fel terképezve."

Ja de.... az OSM térképre minden érdemleges utat felrajzolunk az erdőkben is. A google mapson tényleg jóval kevesebb erdei, burkolatlan út van jelölve, de az a szolgáltatás inkább az autósokra, tömegközlekedőkre van kihegyezve.


Ajánlom még a turistautak.hu-t is!

2023. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a Locus Map navigációs és térképkezelő programot használom túrázáshoz a turistautak.hu térképével. (Android telefonon.)


Lehet trackinget kérni, útvonalat tervezni, mutatja a szintkülönbséget, meg még csomó mindent tud.

Offline térképet is kezel, nem baj ha nincs térerő.


Az ingyenes (reklámos) verziót használom, minimálisan tud csak kevesebbet mint a fizetős.


Próbáltam az Oruxmap alkalmazást is, de nekem a Locus jobban kézreáll.

2023. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2023. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Duke81... már a mobiltelefonokban is GPS van ami ugyanúgy a műholdakról veszi a poziciót, ahogy egy garmin. Ha pedig offline térkép le van töltve a telefonra, akkor pont olyan lesz mint mondjuk egy eTrex30-as amin látod a poziciót és térképet, mobilhálózat nélkül. Annyi a különbség, hogy amig egy etrex tud 3 méteres pontosságot nyilt tereben, addig a telefon 5-6 métert tud.
2023. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!