Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy turmixgépem ami egyik...

Van egy turmixgépem ami egyik pillanatról a másikra megadta magát a kérdés az lenne hogy többi lent?

Figyelt kérdés
Kb olyan 4-5 éves lehet sokszor nem volt használva és hosszabb ideig se volt terhelve 2-3p eknél most az utóbbi elővételnél be se kapcsolt szóval szédszedtem hátha megtudom javítani méregettem műszerrel nem nagyon találtam problémát majdcsak a tekercselésnél találtam egy hőkioldó biztosítékot amire semmit nem mutattot a műszer így azt ki vettem majd össze forrasztottam nagy nehezen a vezetéket zsugorcső rá oké összeraktam be indult de csak búgott a motor 1 fordulatot rá segítettem kézzel úgy már elkezdett forogni viszont

2023. febr. 19. 11:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elkezdett nagyon melegedni na most a kérdésem az lenne hogy ha veszek egy ilyen hőkioldó biztosítékot és bele rakom akkor is így fog melegedni vagy van e értelme egyáltalán megpróbálni ?
2023. febr. 19. 11:31
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Leégett a tekercs, vegyél újat.
2023. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szirty ***** válasza:
88%
Nem érdemes. A motor nem javul meg a hőbiztosíték cseréjétől.
2023. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Addig barkácsolgatsz otthon amíg valakit agyon csap az áram a családból.

Vegyél újat.

2023. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kézzel rásegítéstől indul meg, akkor a csapágyazásnál lehet a gond. Ha szorul a csapágy, akkor a felvett teljesítmény jelentős része hőenergia formájában jelentkezik és nem mozgási energiában. Tehát nem biztos, hogy zárlatos valamelyik tekercs, így tehát a csapágyak megtisztítása ill. kenés után lehet eldönteni, hogy működőképes-e vagy sem.
2023. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Végűl sikerült megoldani a hőszabályzó biztosíték ugyan elszállt de én hülye fordítva forrasztottam vissza a tekercs egyik oldalát aztán gondolkodtam utólag hogy nem e ott hibáztam valamit majd átvezetékeltem és már működik csak ugye biztosíték nélkűl nem fog leoldani de 1-2p es használatokra jó lesz még aztán ha idővel beszarik teljesen majd akkor jöhet az új.
2023. febr. 19. 13:08
 7/14 A kérdező kommentje:
4/6 kikérem magamnak már gyerekkorom óta szerelek és nálam ugyan 1x nem volt még kint se villanyszerelő se informatikus ami nagyfeszültségű elektronika azt mindent szigetelek akár 2x is.
2023. febr. 19. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Kérd ki pont nem érdekel,attól még szakbarbár vagy.
2023. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szirty ***** válasza:
100%

"...biztosíték nélkűl nem fog leoldani de 1-2p es használatokra jó lesz"


"Utolsó szavak" sorozatot idézi :)

2023. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:
66%
Nem kell ide lángőr, majd én figyelem... :)
2023. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!