Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy turmixgépem ami egyik...

Van egy turmixgépem ami egyik pillanatról a másikra megadta magát a kérdés az lenne hogy többi lent?

Figyelt kérdés
Kb olyan 4-5 éves lehet sokszor nem volt használva és hosszabb ideig se volt terhelve 2-3p eknél most az utóbbi elővételnél be se kapcsolt szóval szédszedtem hátha megtudom javítani méregettem műszerrel nem nagyon találtam problémát majdcsak a tekercselésnél találtam egy hőkioldó biztosítékot amire semmit nem mutattot a műszer így azt ki vettem majd össze forrasztottam nagy nehezen a vezetéket zsugorcső rá oké összeraktam be indult de csak búgott a motor 1 fordulatot rá segítettem kézzel úgy már elkezdett forogni viszont

2023. febr. 19. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"már gyerekkorom óta szerelek és nálam ugyan 1x nem volt még kint se villanyszerelő se informatikus"

Így még veszélyesebbnek hangzik. Engem az nyugtatott volna meg, ha azt írod hogy értesz hozzá, és nem azt hogy attól függetlenül mindenbe belenyúlsz.

Attól hogy megtákolsz valamit, ugyanolyan felelős vagy érte, mint az, aki tudja is hogy mit csinál. És az a poén benne, ami nem is olyan vicces, hogy nem évül el a felelősség ebben a tekintetben. Tehát ha 20 év múlva lesz baja valakinek azért, mert valamit benéztél, akkor is ugyanúgy elővesznek, és ugyanolyan sz@rul fog esni.


BTK: Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés


165. § (1) Aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,


b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.

2023. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Értek és villanyszerelőként tanultam igaz nem ebbe helyezkedtem el de attól független magam módján csinálom és hozzáteszem hogy amit javítok azt én használom szóval ha játszok is akkor a saját életemmel játszok.
2023. febr. 19. 23:27
 13/14 anonim ***** válasza:
7# A háztartásokban nincs nagyfeszültségű hálózat. A 230V nem "nagyfeszültség"
2023. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Értek és villanyszerelőként tanultam igaz nem ebbe helyezkedtem el"

Az alapján amit írtál, ez megnyugtatóan hangzik a társadalom számára.

2023. ápr. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!