Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bosch mosogatógép a program...

Bosch mosogatógép a program elindulása után kb 10 perc elteltével leveri a FI relét. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Amikor szétszedtem, állt egy 3-4dl víz az alsó tálcájában. Arra gondoltam, hogy abba a vízbe érhet bele valami, amire érzékeny lett az ÉV relé. Aztán rámértem a fűtőszálra.

A benne lévő fűtőszál, gyűrű alakban helyezkedik el. 3 eres csatija van PE;L;N. L;N között mérve 19 Ω, PE;L és PE;N között pedig 17MΩ.

Nem vagyok egy nagy guru, ezért kérnék megerősítést vagy útmutatást a könnyebb hibamegállapítást illetően, amit előre is köszönök.



2023. ápr. 29. 10:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy nagyobb fogyasztót (pl. hőlégfúvó, vízforraló, kenyérpirító) érdemes rádugni a mosogatógép dugaljára (a mosogatógép helyett), lehet hogy amiatt vált le, mert van egy enyhe átvezetés a nula és a védőföld között, és ha a nagy áram miatt megnő a nulla és a védőföld között a feszültség, akkor 30mA fölé megy a hibaáram.
2023. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!