Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van annyi selejtes,...

Miért van annyi selejtes, silány termék az áruházak polcain? Gondolok pl a leégő, felrobbanó mai (2023) hajszárítókra stb.

Figyelt kérdés
Ezeket a fogyasztóvédelmi hatóság nem ellenőrzi? Bármilyen termék bejöhet az országba, és mehet a polcokra? Pl: LED-es akkus lámpa akkumulátor érintkezője és a fém hátlap között csak a vezeték volt a távtartó. (Kínai bolt) De az OBI stb áruházakban is hasonló silány alja termékek vannak.

2023. okt. 3. 23:45
A kérdező szavazást indított:
Minden bejöhet szerintem, senkit sem érdekel
Kevés rá az ellenörző bizottság
Silány termékek magas áron
Volt már bajom nekem is háztartási silány termékekekkel
Visszavittem kicserélték
Visszavittem elhajtottak
Visszavinném de nem éri meg
Minden egyre vacakabb, senkit sem érdekel
Régen minden jobb volt
Sose voltak ennyire hitvány termékek mint manapság.
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
És ezt a kérdést összerakod azzal a ténnyel, hogy szeretett vezéred akire minden választáson leadod a szavazatodat éppen most szórja tele az országot Kínai akkugyárakkal? Igen, Magyarország Kína szemétdombja lett, de ezt csak magadnak köszönheted meg a hozzád hasonló OV fanoknak.
2023. okt. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
#1 Te honnan veszed, hogy a kérdező fideszes?
2023. okt. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mire alapozod ezt a kérdést? Belefutottál egy selejtes valamibe?
2023. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, a noname kínai cuccok mindig is ilyen gagyik voltak.
2023. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Eleve bunkóság, politikát bevinni egy szakmai témába,legfeljebb szemlélteti a vesztes oldal szellemi színvonalát, ami megnyugtató. Innen már nehéz lesz nyerni.

A kérdésnek sem sok értelmét látom.

De miért? (Fluimucil szint.)

2023. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez egy Baby... márkájú volt aminek leégett a motorja hajszárítózás közben, és majdnem égési sérülés lett belőle. Hozzáteszem hogy mindig csak hideg üzemmódban volt működtetve.


Persze abba nem akarok belemenni hogy régen minden jobb volt, mert a mai kor már nem igazán örülne pl egy Sokol rádió hangminőségű rádiónak, de akkoriban azok voltak a közép kategóriás termékek az akkori színvonalnak megfelelőek. S bár a mai többet nyújt, szebb / jobb, de élettartama már vitatható.


Tudom fogyasztói társadalom, de ilyenkor a sok elektronikai kacat és a nagy környezetvédelem kicsit üti egymást. Elég ha csak a LED fényforrások élettartamára gondolok ami jó esetben 1-2-3 év.

2023. okt. 4. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!