Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használhatók a régi serpenyők,...

Használhatók a régi serpenyők, fazekak az indukciós főzőlapon?

Figyelt kérdés

- ha nincs rajta indukciós jelölés, de vas

- ha ráégett zsírfolt van az alján



2023. okt. 10. 16:55
1 2
 11/15 qkker1 ***** válasza:
Hideg zsíroldó.
2023. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Törpilla57 válasza:
100%
11/11 válaszát adtam volna én is. Rajta hagyni pár órát és utána dörzsivel, vagy valami ennél is erősebb kefével ledörzsölni. Gumikesztyű használata erősen ajánlott!
2023. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Törpilla57 válasza:
9/12 válaszhoz: megmondanák azok, akik leszavaztak, hogy mi volt a rossz a válaszomban? Kíváncsi lennék.
2023. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%

13.

Nem én voltam, illetve nem is nagyon szoktam kattintgatni.

De azt talán nem árt érezni, hogy nem az indukciós főzőlap felülete adja át a hőt, hanem a "vasedényben" indukált örvényáramok termelik a hőt, ahonnan a főzőlap már csak átvesz valamennyit, illetve az indukciós tekercsnek is van bizonyos melegedése.

Viszont mindez nem képez akkora felületi hőmérsékletet, mint az izzószállal felfűtött kerámialap, ami közvetlenül adja át a hőt.

De természetesen érdemes megtörölni az edény alját, az indukciósnál is.

2023. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 avada0 válasza:
0%

Tipikusan használhatóak a régi zománcozott edények, meg öntött vas dolgok.


Nekünk csak alumínium palacsintasütőt kellett cserélni, amikor újonnan vettünk indukciósat, meg kávéfőzőt, mert addig kotyogós ment.

Manapság a legtöbb kapható edény fel van indukciós használatra készítve, csak az ilyen serpenyőknél szoktak még csupa alumínium megoldások előfordulni.


Az ilyen hülye lapokat nem kell használni, csak nagyon végszükség esetén.

jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!