A szárítógép luxus?

Figyelt kérdés

Anyósom vágta a fejemhez a múltkor,hogy micsoda luxus a szárítógép.

Vettünk egy családi házat.Eddig albérletekben laktunk a férjemmel, egy gyerekkel és, amikor újat albit kerestünk fontos volt,hogy legyen szárítógép.


Nekem azért fontos, mert nem fogok száradó ruhákat kerülgetni.Rendetlenség, érzetét kelti zsúfolttá teszi a tereket.

Továbbá, nekem az alapelvem,hogy mindent minél hatékonyabban, minél kisebb emberi erőfeszítéssel kell megtenni.

Az egyetemen, mérnöki képzésen ezt verték a fejünkbe.


Az anyósomtól megkaptam,hogy "luxusfeleség" vagyok, meg leesik a karikagyűrű az ujjamról.

Nem nem esik le nem vagyok luxusfeleség.


A szárítógép legalább annyira alap dolog nálam legalábbis egy ingatlanban, mint a légkondi.21. századi háztartáshoz, ahol gyerekek is vannak, hozzátartozik.

Amikor otthon laktam, akkor is utáltam a rendetlenséget, amiket a száradó ruhák okoztak, de anyámat nem lehetett rávenni egy szárítógépre.


Az a generáció, (anyám meg anyós) kissé földhözragadt.Anyukám még a mosogatógépre is fintorgott, de aztán rájött, milyen jó.


máj. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
75%
Ha azt vesszük, luxus, mivel elég sok magyar nem engedheti meg magának. Ugye áramot is fogyaszt, a lakosság jelentős részének gondot okoz a rezsiszámlák fizetése. Albérletet nyilván luxus ez alapján keresni, miközben lakhatási válság van az országban
máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim válasza:
31%
Igen luxus. Az ilyen embereket nem szeretem.
máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

1.

De, mi jól keresünk.Azért ne legyen, mert másnak nem lehet?

máj. 19. 12:56
 4/61 anonim ***** válasza:
23%
Felesleges pénzkidobás a ráköltött pénz is meg az üzemeltetésére költött pénz is. A ruhák megszáradnak maguktól is. Ezekkel a szárítógépekkel a gyártók járnak jól mert a sok tudatlan embernek eltudnak adni egy újabb semmirevaló gépet ami csak eszi az áramot és tök feleslegesen foglalja a helyet. Arról már nem is beszélve hogy a szabadba szárított ruháknak a legfinomabb az illata.
máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim válasza:
24%

3.

Éppen ezért luxus

máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk sem légkondi, sem szárítógép.

Egyik sem alapvető hártartási cikk.


Megtehetnénk, hogy mindkettőt veszünk, egyik hónapban légkondi, másikban szárítógép.

Viszont felesleges.


Egy "lepke" szárító két négyzetmétert foglal el, egy "torony" szárytó egyet.


Ez összesen 3 négzetméter, és elegendő egy négytagú család ruháinak szárítására.

3 mosásnyi adag rájuk fér, a törülközőt edig a "galéria" korlátjára terítjük.

Az alsó szomszédunk a társasház belső udvarára is ki szokta vinni, egy másik pedig a belső "erkélyen" (régi fajta társasház, ahol belül az udvar felett megy körbe egy "erkély" féleség)


A szárítógépbe való átpakolás, és az onnan való kipakolás nem sokkal kevesebb időt vesz igénybe, mint amennyi idő alatt kiteregetek. (Főleg ha párommal ketten csináljuk, akkor egy perc alatt megvan)


+ez ingyen van. A szárítógép pedig áramot fogyaszt, szűrőt cserélni kell, +karbantartás, stb.


Csak egy plusz felesleges műszaki cucc, ami el tud romlani :)

máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tartom annak. Nekem is volt egy időben mosó-szárítóm, jó volt. Ahol sokat mosnak, ott szükség van rá.
máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

4.


De ,nincs lehetőség kintre teregetni.Plusz, nincs mindig nyár.

máj. 19. 13:02
 9/61 anonim ***** válasza:
58%

#8 Télen fűtünk.

A fűtőtest közelében még a levegőt is párásítja.

Nálunk galériás a szoba, és cserépkályhával fűtönk

A galérián elhelyezve, a kályhától nem messze másnapra megszáradnak a délelőtt kimosott ruhák.

máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim válasza:
84%

Szerintem nagyobb idő pazarlás ezt itt a gyik-en megvitatni, mint a gép anyagi megvétele főleg ha belefér.

Még mindig mások véleményére adsz ahelyett, hogy élnéd... nesze neked egyetemi diploma...

máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!