Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyszerelő (ketten jöttek)...

Villanyszerelő (ketten jöttek) kicserélt 3 db 1000Ft-os biztosítékot és kicsit megigazított egy konnektort, összesen kb.20 perces munka és 15000-et kért számla nélkül. Mások is ennyit kérnek?

Figyelt kérdés

2015. dec. 3. 09:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%

Mivel hiány van belőlük, így elkérhetnek annyit.

Bár az inkább számlás árnak minősülne. :)

Én biztos felemeltem volna a hangom, hogy az áfát, ha nem akarja befizetni akkor, nekem se rakja rá.

Szóval a 15ezer áfáját, nem adom oda neki (mert nem fogja befizetni, ez kb. 4ezer ft)

Így adtam volna 11ezret, és ha pattog, akkor írja a számlát és megkapja a 15-öt. Vagy NAV. :)

2015. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én soha nem dolgoztatnék olyan szerelővel, aki nem ad számlát. Ha valamit elcsesz, akkor esélyed sem lesz bizonyítani, hogy ők voltak. A számlával nem csak az adót fizeti be, de a nevét is adja a munkájához.


Egyébként ha belegondolsz, hogy sokszor 10.000Ft a kiszállás, akkor nem is olyan drága. Itt sem csak a 20 perces munkát fizeted meg, hanem a szakértelmet és azt is, hogy a nevét adja hozzá (bár itt ez kétséges). Mert ugye Józsi bá is kicseréli plusz két sörért, csak ha gebasz van, nem őt veszik elő.

2015. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha HIÁNY van belőlük, akkor szakadjon le a pofájukról a bőr, mert akkor azt jelenti, hogy folyamatosan van munkájuk, tehát napi 10 hasonló esettel számolva számla nélkül, pontosan egy nap alatt megkeresik ketten azt, amit én egy hónap alatt két PhD-val.
2015. dec. 3. 13:38
 4/23 Szirty ***** válasza:
100%

Határeset, bár szerintem elfogultan nyilatkozol az elvégzett munkával kapcsolatban.


Egy klasszikus "tanmese" jut eszembe, amit szó szerint már nem tudnék idézni, de a lényege kb ez:


Kihívja a család a TV szerelőt, mert elromlott a TV.

A szerelő leveszi a készülék hátulját, bekapcsolja, koppint egyet az áramköri lapon a csavarhúzójával. A képernyő villan egyet. Kikapcsolja, kicserél egy ellenállást, összerakja, bekapcsolja, működik.

Kér 5100 Ft-ot.

A tulajdonos felháborodik:


- Mi kerül ezen az egy perces munkán 5100 Ft-ba?

- 100 Ft az ellenállás és a csere díja

- 5000 Ft hogy tudtam melyiket cseréljem ki


Miért nem cserélted ki Te magad a két PhD-vel azt a három biztosítékot?

2015. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

természetes, hogy a szakértelmet meg kell fizetni, csak nem ennyi az ára


mint mondtam, két nap alatt keresnek annyit, mint én egy hónap alatt, miközben nekem is van szakértelmem az én területemen, de azt nem fizetik így meg, pedig a saját szakmámban az országban a legjobb tucatban vagyok


de nem kell a phdk-hoz hasonlítani, amiknek a megszerzése Msc-vel együtt (nem csak a papír, hanem a tudás) kb 10 év volt


vegyünk egy hasonló szakmát, mondjuk egy gyógytornászt, vagy nyelvtanárt, aki egy óráért kap 3000-et, amit végig dolgozik és adja a szaktudását hozzá


mellesleg megjegyzem, hogy a szomszédba jöttek, és ezért hívtuk mi is, tehát még kiszállási költségük se volt, de nem is tájékoztattak róla


lehet mondani hogy valami 100 forint és 5000 forintot kérek pluszban 1 perces munkáért csak azért mert én tudom, hogy mit kell kicserélni, csakhogy ez pofátlanság, én is csináltam már olyan munkát, aminek van anyagköltsége, és én százalékosan tettem rá plusz a munkaidőt számoltam, mert szerintem nem az a becsületes hozzáállás, hogy mivel csak én tudom, ezért annyit kérek, amennyit nem szégyellek, hanem az hogy csak én tudom ezt a munkát megcsinálni, ezért örülök, hogy minden egyes 100 forintért kapok egy jutányos és biztos százalékot ami lehet 10-20-50% de nem 500%

2015. dec. 3. 16:25
 6/23 anonim ***** válasza:
Mennyit kellett volna kérjenek, egy köszönömöt?
2015. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanmese remekül mutatja be, hogy mi vár arra, aki nem óhajt szerelni a ház körül, hanem minden szirszar miatt szerelőt hív :) Ami meg a "szakértelmet" illeti, hát maradjunk abban, hogy vannak cifra figurák a villszer fronton is.
2015. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól emlékszem, már az általánosban, barkács órán megtanítanak ilyen apró munkák elvégzésére. Csak te nem figyeltél oda.

Egyébként gondolom olyant dugtál a konnektorba, amit nem lett vna szabad. Radiátort, sütőt, azt már nem bírta. Megégett a konnektor, és kivágta a biztosítékokat.

2015. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
igen, köszönömöt hogy adtam munkát, és nem sunyi módon bemondani egy pofátlan összeget a levegőbe számla nélkül az ajtóba, hanem részletezni, hogy mondjuk 3000 a kiszállás, 3000 az anyag, és 4000 a negyedórás munkadíj
2015. dec. 3. 20:53
 10/23 anonim ***** válasza:

Az a tanmese eredetileg egy hajó szerelésről szól! :)

A gazdag hajótulajnak elromlott a hajója. Hívott több szerelőt is, de egyik se tudta, hogy mi lehet a probléma. Majd a gazdag tulaj, hallott egy magányos öregemberről aki mindent megtud javítani. Felkereste és meginvitálta, hogy nézze meg mi a baja a hajónak.

Az öregember hosszú perceken keresztül figyelte, méregette a motort. Majd fél óra elteltével elővette a kalapácsát, és egy jól irányzott hatalmas ütéssel rávágott a motor egyik részére.

A hajó ezután az első pöccre beindult. A gazdag hálálkodott, és mondta neki, hogy a számlát a titkárjának nyújtsa be.

Két nap múlva a gazdag látta, hogy a számla 10000$-ról szól. Ideges lett, és felkereste az öregembert. Ahogy megtalálta, elkezdte neki mondani, hogy-hogy merészelt 10000$-t kérni, egy sima kalapács ütésért?

Az öregember elmondta neki, hogy a kalapács ütés 1$-ba került, a tudás pedig, hogy hova kell ütni a másik 9.999$. Végül a gazdag rájött, hogy igaza van az öregembernek és kifizette a pénzt.


Az offtól eltérve, ilyen az élet. Hogy 2 phd-val, nem keresel annyit, mint egy szakmunkás. (Főleg magyarországon).

Ha ennyire irigyeled a fizetésüket, akkor nyugodtan elmehetsz egy képzésre Te is. Hamar elvégzed. Utána pedig Te is dolgozhatsz mint villanyszerelő.

Nem volt fair, az összeg nagysága, de hiányszakma. Ha Te nem hívod, majd hívja más. Szerintem tele van naptározva. :)

2015. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!