Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a jobb és miért: kombi...

Melyik a jobb és miért: kombi (gáz főzőrész + villany sütőrész), sima villany, kerámialapos villany, csak gáz?

Figyelt kérdés

Tűzhely vásárlás előtt állva nem tudok dönteni.

Én inkább a csak gáz felé húzok, de a férjem meg villany párti. Azt nem tudta megmondani, hogy miért a villany. Részemről a gáz azért, mert ha nagylángról kislánygra akarom rakni a fővő/sülő kaját, az rögtön reagál rá. A villanynál viszont idő kell mire lereagálja a dolgot. Ez pedig fordítva is igaz. Nem beszélve róla, hogy ha fél nap áramszünet lenne nem tudnék se főzni, se sütni villanytűzhellyel. Meg úgy alapból...nem szeretem a villanyt, gázon tanultam főzni, sütni. Csak pár éve használok villanyt, mert itt csak az van.

Még más a témához: Mi az, hogy asztal biztonság? Ha van légkeverés az miben tükröződik meg, vagyis milyen előnnyel jár, miért jobb?

Köszi!

Ezek hasonlók, csak nem ad számomra teljes választ,(és nem tudom helyes választ ad e): http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__497303-beep..


2010. márc. 31. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Ezeket nem listáztad be:


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..


„Nos ezen a kérdésen általában jól össze szoktak veszni az emberek…”


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..


„Hát a téma elég jól ki lett vesézve, nehéz már új dolgot írni. Villamos szakemberként én is a villamos fűtésű sütőre szavazok.”


Ezekben a hozzászólásokban leírtam a véleményemet, remélem közelebb, visznek a megoldáshoz.

2010. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket nem hozta ki, olyan címen, hogy ha itt választ találok a kérdésemre, már ki se írjam. Azokat hozta csak ki, amiket beraktam. Sok hasznosat olvashattam bennük (az asztalbiztonságot kivéve), de azért még írjatok véleményt, tapasztalatot!!!

Ha lehet ne veszekedjetek majd :D

2010. márc. 31. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyiken lehet jó kajákat főzni. Talán az első 2 kajádat odaégeted villanyon ha még nem főztél olyannal, de utána megszokod. Egyébként a mai villanytűzhelyek is elég gyorsan váltanak hőmérsékletet minkét irányban, bár az tagadhatatlan hogy gáz sokkal gyorsabb.


A légkeveréses sütő egy érdekes dolog számomra. Sütőmelegítésnél jó, de valahogy kiszárítja nekem a húst, pizzát meg mindet amit beteszek. De valószínűleg én vagyok a béna :D


Nekünk kerámialapos légkeveréses tűzhelyünk van, és a az legjobb, mert mint mondtam nekünk is olyan van. Akinek nem olyan van, és fikázza, az terhes. (Csak hogy adjunk a veszekedésnek is :D)


Asztal biztonságról nem hallottam. Nem tudom a linkelt kérdésekben mik voltak ezekből leírva, lusta vagyok elolvasni, bocsi :)

2010. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát hogy a sütő az villany, az tutti! A légkeverés akkor jó, ha egyszerre több tepsi van bent, mert akkor sül az alsó tepsi teteje, és a felső tepsi alja is. Légkeverés nélkül pedig nem.


A főzőlap már érdekesebb kérdés. Én az indukciósat választottam, mert egyrészt hatékony (olcsó), gyors, mivel "hideg" a felülete, nem ég oda rá a kifröccsent, kifutott kaja, így könnyű tisztán tartani.


(Így nincs meg az esetlegesen szivárgó gáz fölösleges kockázati tényezője sem. :)

2010. ápr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Linkelne nekem valakiolyan oldalt, ahol indukciós tűzhelyeket találok? Nem csak főzőlapot, mert olyat én is találtam...
2010. ápr. 1. 17:21
 6/6 A kérdező kommentje:

Visszavonom az utolsó kérésemet, és köszönöm a válaszokat!

Ha valakit, aki a kérdésemhez téved mégis érdekelné link (főzőlap és tűzhely is van): [link]

Ez már csak 1 tűzhely: [link]

2010. ápr. 1. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!