Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a véleményetek a GLAMOX,...

Mi a véleményetek a GLAMOX, ill a NOBO fűtőpanelekről?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy lakást amibe sajnos nincs bevezetve a gáz. Időszerű lenne bevezetni elsősorban a fűtés miatt, de hallottam ezekről a termékekről, és ha mindez igaz akkor nemcsak a beszerelésen lehetne 8 számjegyű összeget megspórolni, de talán a rezsi költség is alacsonyabb lenne télen.

Esetleg ha vki használja leírhatná mennyire megbízható, mekkora lett a villanyszámlája. Nekem így olvasás után túl szép ,hogy igaz legyen.

Amit még érdemes lehet tudni egy 54 m2-es, 2 szobás lakásról van szó, jelenleg meglehetősen rossz nyílászárókkal, amit elméletileg max 1,5-2 éven belül cserélnek.

Köszönöm.


2010. jún. 1. 14:57
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

végülis mi a kérdés?

Mihez képest akarsz spórolni velük? Vagy a beszerelésen spórolni 8 számjegyet?!?


Ez is ugyanúgy villanyfűtés, mint a hősugárzó, az infrapanel, a hőtárolós kályha, a villanysütő vagy a hajszárító. Mindegyik közel 100%-os hatásfokkal alakítja át a villamos energiát hőenergiává. Tehát másik villanyfűtéshez képest nem fogsz sokat spórolni ezekkel. Vegyél egy fűtő klímát inkább, de leginkább vezesd be a gázt...

2010. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Gáz csak a fűtés miatt kellene. A bevezetés, ill. bekötésen spórolnánk 8 számjegyű összeget (de ez nem fő indok), a fő kérdés a rezsi.

Aki ajánlotta ő egy 100+m2-es családi házban ezt használja fűtésre, és állítólag 19k-t fizet átalányt. Nálam ez ami kételyeket okoz, pláne, hogy kiszámolva 6,4KW lenne összesen ami megy a lakásban (nyilván nem állandóan,maxon).

Nem tudom elhinni, hogy ennyire gazdaságos lenne, ezért lenne jó, ha vki megerősítene ez mellett vagy ez ellen, aki használja, vagy van ismeretségi körében használó!

2010. jún. 4. 13:49
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

Nos, 19 villany átalány? Szerintem fűtés nélkül is elmegy havi 10 villanyra. Tehát ő számol 9e/hóval fűtésre. Mivel ezek nem hőtárolósak, ezért nem mehet vezéreltről, csak sima nappali áramról, ami kb 50Ft/kWh. Durván 6 hónap fűtési szezonnal számolva ő fizet minden hónapban 18ezret fűtésre, ugye? 18ezerből kijön 360kWh energiafogyasztás havonta. Egy hónapban van 31x24=744 óra. Tehát az átlagos teljesítmény-igénye 360/744=480W. Ennyivel fűti ki a 100+m2-es házát? Tehát beindít egy erősebb PC-t, és annak a hőjével? Vagy felkapcsol 5db 100W-os izzót, és annak a hőjével? Hát, ugyan nem elképzelhetetlen, de rohadtul nem hiszem el neki...


A gáz ára negyede kb. a villanyénak. Tehát ha gázzal fizetne, 18e/4=4500Ft lenne a fűtésszámlája télen havonta? Lehet. De nem hiszem el.


Ha tehát most is villanyfűtesz, akkor az drága, de ugyanilyen drága marad nobo panelekkel is.


Nem tudom, mennyi a ház hőigénye, de hacsak nincs _nagyon_ leszigetelve, nem éri meg a villanyfűtés. Fával a legolcsóbb, majd szén, gáz, hőszivattyú, pellet/brikett, villany. Kb.

2010. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, épp ez az , hogy én is szkeptikus vagyok nagyon. Ezért lenne jó, ha valaki(k) olyan írna, akinek tapasztalata van. Mondjuk tegnap egy villanyszerelő félig- meddig meggyőzött, de még mindig félek, hogy rossz befektetés lenne ezt használni.
2010. jún. 6. 13:05
 5/50 A kérdező kommentje:

Most nézem a 8 szájegy az 7 :))

Bocsi. Tehát kb 1 millát spórolnék vele.

2010. jún. 6. 13:16
 6/50 anonim ***** válasza:
nekünk Adax van. most kiküldték egyben az egy évnyi számlát,amióta beszereltettük. ezen idő alatt nagyjából 15 napot fűtöttünk,és elektromos tűzhelyen sütöttünk-főztünk,ment a hűtő és egy kis tévé,valamint a villanyok égtek. A villanybojler vezérelt áramról megy,de egy éve folyamatosan,hogy legyen meleg vizünk,ha megyünk. a többi napon nem voltunk ott,néha benéztünk,kicsit égettük a villanyokat. Ja viszont ebbe az időbe beleesett a ház felújítása is,amihez gépeket használtak/tunk,betonkeverőt,fúrót,flexet,vésőt... a fűtési renszerünk a 90 nm-es házra 7600 Kw-nyi radiátor,és ehhez jön még a többi cucc. Na szóval erre a fűtésre havi 60 000 ft-ot számolt a márkakereskedő,amit ha átlagolunk az év 12 hónapjára,akkor havi 30000-ha éjjel -nappal megy a fűtés a hat hűvösebb hónapban. mivel összességében mondjuk,hogy egy hónapot fűtöttünk(a gépek és a bojler energiaigényét hozzáadva a valós fűtött napokhoz),durván 60 ezer lenne a most fizetendő számlánk. Hát nem annyi. És nem a panelek hibájából,hanem mert az energiaárhoz (57000) az Eon hozzátett mindenféle címszó alatt még 70000 ft-nyi összeget-tehát a lakatlan,nagyrészt fűtetlen ingatlanra most fizethetek több,mint százezer forintot,ami Kw-ban csak 3000 körül van. Gusztustalan.
2010. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

hmmm

Tehát a panelek akkor nem "ettek sokat" elvileg?

Meg szabad kérdeznem, hogy milyen "címszavakat" használt az Eon?

2010. jún. 27. 18:55
 8/50 anonim ***** válasza:
hát a szokásosakat,rendszerüzemeltetés,használati díj,egyéb olyanok,amiket nem is tudok,mi lehet.
2010. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát a panelek akkor nem "ettek sokat" elvileg? "


Nem... olvashatod.. 15 nap fűtés volt. 3000kW(h) fogyasztás, ami 50Ft/kWh árral számolva 150eFt. Tehát nem sokat ettek, csak 150eFt-nyit.

2010. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Én nagyon nem ezt olvastam...
2010. júl. 8. 10:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!