Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a véleményetek a GLAMOX,...

Mi a véleményetek a GLAMOX, ill a NOBO fűtőpanelekről?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy lakást amibe sajnos nincs bevezetve a gáz. Időszerű lenne bevezetni elsősorban a fűtés miatt, de hallottam ezekről a termékekről, és ha mindez igaz akkor nemcsak a beszerelésen lehetne 8 számjegyű összeget megspórolni, de talán a rezsi költség is alacsonyabb lenne télen.

Esetleg ha vki használja leírhatná mennyire megbízható, mekkora lett a villanyszámlája. Nekem így olvasás után túl szép ,hogy igaz legyen.

Amit még érdemes lehet tudni egy 54 m2-es, 2 szobás lakásról van szó, jelenleg meglehetősen rossz nyílászárókkal, amit elméletileg max 1,5-2 éven belül cserélnek.

Köszönöm.


2010. jún. 1. 14:57
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

A 22:14 -es -hez:

A kérdésem az lenne , hogy azok a díjak nagy eséllyel egyszeriek, vagy állandóan a számlán fognak szerepelni?


egyébként úgy néz ki döntés született (közben más is ajánlotta ezt a fűtési lehetőséget) és mindenképpen be lezs vezetve.

Írok is majd ide tapasztalatokat, de az sajna soká lesz, majd fűtés-szezon közepe felé láthatunk vmit..

Én jelenleg azt mondom / mondják nem költségesebb mint a gáz, de ha ember hosszú távon gondolkozik, akkor érdemes napelemmel kombinálni, aminek bevezetése nem olcsó, de megtérül idővel.

Köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 8. 10:53
 12/50 anonim ***** válasza:

Hát mit olvastál ki belőle? Mennyi összeget?!?


Egyszeri díjak nem nagyon vannak a villanyszámlán... Csak havi, és fogyasztás-arányos díjak.


OK, kíváncsi leszek a tapasztalatokra. De azt kár gondolnod, hogy "nem költségesebb mint a gáz", elég lenne megnézned az energiaárakat. (Írtam: A gáz ára negyede kb. a villanyénak.) A bekötésen spórolsz, de pár éven belül elfogy ez az előny..


A másik a napelem kérdése. A mai árakon és technológiával soha nem térül meg. Illetve mire megtérülne, (30év) tönkremegy a napelem, tehát vehetsz másikat, várhatsz újabb 30 évet a megtérülésére. És több lehetőséged ebben az életben nincs..


Ezt is írtam már, de leírom mégegyszer, hátha: vegyél egy (több) fűtő klímát. Magyarázatba nem bocsátkoznék...


Ja, és gondolom elhiszed a 19ezres számlát... Na ez megint egy nagy hiba. Legalább kérd el a számlákat!!!

2010. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
sajnos a számlán szerplő díjak rendszeresek. valamelyik nap foglalkozott vele a tévé,hogy egy részét nem engedik majd a fogyasztókra háratani,de ki tudja,mi lesz ebből. a nagyon negatív úrnak üzenem,hogy hogy rosszul olvasott,nem volt 3000 a fogyasztás,még a két órán együtt sem,és nem a panelek fogyasztottak kizárólag,hanem a kőművesek és a festők és egyéb szerelők is. az elektromos fűtésnek van egy olyan sajátossága is,amiről mi sajnos nem tudtunk,hogy ha nem folyamatosan megy,hanem hagyjuk lehűlni a lakást,akkor a bekapcsolás után a felmelegítésig folyamatosan működnek a panelok,nem a gyárilag megadott módon,amikor 1 mp fűtést 2 mp szünet követ. mivel nem folyamatosan tartózkodtunk a házban,amikor fűteni kezdtünk csak 11-13 fok volt,persze,hogy a 30 fokra feltekert radiátorok sokat ettek. mint kiderült,jobb lett volna folyamatos 18 fokon tartani,akkor is kevesebb fogyott volna. a 96 nm lakótérre így elektromos fogyasztókkal együtt kértem árajánlatot napelemre,ha mindent ki akarok váltani hálózati visszatáplálással,akkor a beruházás 4 000 000 ft lenne mindennel együtt. szerintem ez nem sok,főként,hogy nem muszáj egyszerre az egészet megcsinálni,és nagy részére van állami,valamint eu-s pályázat is,kb. 50%-ot kell finanszíroznom. A gázfűtés bevezetése szintén belekerülne nálunk 1 460 000 Ft-ba,plusz kémény,és annak havidíja is van utána. szóval a mostani magasnak tűnő számla ellenére sem vagyok az elektromos fűtés ellen,ja és hozzátartozik,hogy nem lett beépítve még a kapcsoló,hogy amikor jön éjszakai áram,akkor a radiátorok arról menjenek,mert még nincsenek a végleges helyükön.
2010. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
42%

Ne találjuk fel újra (és máshogy) a fizikát. Hőntartani a házat mindig drágább, mint hagyni lehűlni, és újra felfűteni. (Nem akartam megmagyarázni, de tudom, hogy szükséges: azért van ez így, mert a ház hővesztesége arányos a kinti-benti hőmérséklet-különbséggel. Ha hagyjuk lehűlni a lakást, akkor csökken ez a különbség, így csökken a hőveszteség is. Na legyen elég ennyi.)


Amúgy érdemes lenne összevetni a fűtés energiaigényét a festők és kőművesek szerszámainak energiaigényével. Tehát OK, hogy nem 3000 volt a fűtés, de a festők ecsetje és a kőművesek vakolókanala csak nem fogyasztott sokat, ugye... Tehát maradjunk annyiban, hogy a számla nagyon nagy részét a fűtés okozta.


Nézzük a napelem kérdést. Csak mert utálom, amikor a kereskedők átverik a népet. 4mFt. Hány kW össz teljesítményű panel kerül fel így? És mennyi az igény? 3000kWh fogyott (akármire) 15 nap alatt. Ez naponta 200kWh. Ha ezt napelemmel akarjuk megtermelni, ráadásul télen, amikor a napsütéses órák száma legyen átlag 8, akkor 200kWh/8h=25kW teljesítményre van szükségünk. 25kW napelemmel? 1kW ára kb 10ezer dollár. 25kw pedig 250e, az meg a 4milla helyett inkább 40milla.


Kéretik GONDOLKODNI, és nem minden hülyeséget elhinni. A kereskedők számításait pedig duplán átszámolni!

2010. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
kéretik megtanulni olvasni. hálózati visszatáplálásról beszéltem,nem arról,hogy télen fogunk a napelemmel fűteni.
2010. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

"ha mindent ki akarok váltani hálózati visszatáplálással"


Ezek szerint "mindent, kivéve a fűtést". Ha így van, akkor kéretik megtanulni írni! Ugyanis marhára nem mindegy, tekintve, hogy a fűtés a legnagyobb tétel...


Utálom az ÖSSZES kétjegyű számot! ("Természetesen" kivéve a 99-nél kisebbeket! Aki nem így értette, az tanuljon meg olvasni! Pfff.)

2010. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

A "nagyon negatív Úrnak" üzenem, hogy alapvetően én is azon állásponton vagyok mint Ő, csak sok volt az ellenvélemény, azért tettem itt fel a kérdésem, azonban

nem kell durvulni, cinikusnak lenni egymással, lehet másképp is.+ halkan megjegyzem, hogy ha már látott építkezést, akkor tudja, hogy 10 órából 8at megy a betonkeverő(kb 1KW-os) a többi szerszámról meg nem is beszélek. Igaz, hogy azt nem tudjuk, hogy hány napot voltak ott.

De mint mondtam, döntés született jönnek a panelek.

Aug elején érkeznek meg, amikor fűteni fogunk, (aktívan fogjuk használni, szar nyílászárok mellett)ígérem minden ki fog derülni! :)

Kösz még1* addig is mindenkinek!

2010. júl. 13. 15:20
 18/50 anonim válasza:
Engem már nagyon érdekel, hogy mennyi...
2010. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Első körös, de még nem érdemleges infó:


Tudni kell, hogy az adott lakásban egy pár költözött be (öcsémék,de ez mind1). Tehát a hónap első harmadában csak a hálóban fűtöttek és szinte csak este, itt egy 1400 wattos van. A hónap második szakaszában, már nappal is ment plusz a nappaliban is be-be kapcsolták napközben(2000W), éjszaka pedig mindegyiket(egy 1000Wos a konyhában, és 300W a fürdőszobában). Az utolsó szakaszban teli gázzal ment az összes.

Amit még tudni kell, hogy mint írtam botrány a nyílászárók szigetelése, de ugyanakkor még nem volt igazán hideg. A másik hogy van egy 102 cm-s Lcd tv és a mosógép ,hütő , szárító is megy ugye , hogy csak a nagyobbakat említsem.

Így a fogyasztás 540kw nappali és 180 kw éjszakai lett, ami 30K HUF.

A következő hónapban, ill a fagyos időkben többet lehet tudok majd mondani.

2010. okt. 22. 11:31
 20/50 anonim válasza:
a 30 e ft egy hónapra értendő? tehát rosszak az ablakok, és valszeg szigetelve sincs a ház,így azért nem rossz. várnám az újabb adatokat..
2011. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!