Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13-mal lennék menőbb...

IPhone 13-mal lennék menőbb vagy Pixel 6-tal?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy én nem úgy vagyok mint a legtöbb ember hogy összekuporgatja a pénzt a kis telefonra vagy "kihozza" részletre aztán 3 évig fizeti. Azt csak azt az 1 szem telefonját nyomkodja éjjel nappal, mert nincs más neki.


Én vettem egy kis ipadet, hogy itthon azt koptassam. Ezáltal a mobil élettartalma meg van hosszabbítva.


De meg kell mondjam hogy nekem nem esik le az állam az appletől, mert nem vagyok olyan primkó ember, aki ráizgul pár animációra.


Van 160 GB a google drive tárhelyemben, azt akarom folytatni, a naptár is sokkal jobban van integrálva a pixel telefonban (most is olyanom van, csak egy régebbi), sokkal jobb a fordító is (ázsiai nyelvekről gyakran kell fordítanom üzeneteket)


A legtöbb embernél mit látok?


-Előveszi az iphoneját,

-elélvez attól hogy MIJJJEN FEJLETT A FACE ID belépés

-vagy beírja az adott napon 130-adjára is a 8 számjegyű pin kódját.


-utána belép egy app-ba,

-azzal a lendülettel bezárja

-és még megnyit 5 másikat,

-maximum görget 3mm-t.

-Belenéz 1-2 instagram storyba, de csak kb fél mp-ig.


-Megnyitja a snapchatet vagy mittudomén mit

-felpróbál 1-2 filtert

-nagyon fontos szelfit készíteni amikor az ember 2 perce egy helyben ül

- elindít 2-3 játékot, de csak max 1 percre


utána meg bezárogatja az összes appot, mert nem érti hogyan müködik a memóriakezelés.


meg hát ugye a "felhasználói élmények"

(igen, tényleg vannak emberek akik az user experiencet felhaszálói ÉLMÉNY-nek fordítják és tényleg úgy értelmezik mint egy darab élmény.


Nyugi, ugyanezt látom androidos telefonnal rendelkező fiataloknál is, csak ott annyi a bónusz, hogy a billentyüzet kitakarja a képernyő 80%-át. És neki ez teljesen megfelel.


Mint ahogy az is, hogy a google appot használja internet böngészőnek. Vagy ha a chromeot akkor meg van nyitva legalább 50 fül, mert azt hiszi hogy azok könyvjelzők.


2021. dec. 19. 09:43
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

15 évesen sony ericsson K750-esem volt.


a nagyon menő gazdag gyerekeknek nokia N70 meg ilyesmik.


abban az időben elmondtak minden hülyének amikor azt mondtam, hogy a mobil telefonban van processzor és hogy az enyém kétszer gyorsabb mint a legtöbb. Szerintük ez hülyeség volt és nem számított.

2021. dec. 19. 10:23
 12/49 anonim ***** válasza:
71%

4-es


Attól még, hogy az iPhone drágább, nem biztos, hogy mindennél jobb.

Vegyük példának a Huawei Mate 20 Pro-t.

Lassan 4 éves telefon, és többet tud, mint a mostani iPhone 13 Pro Max.

2021. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

de nem a tudás számit értsétek már meg, hanem az számit hogy neked iphone van és látják az emberek!


EZ SZÁMIT!

2021. dec. 19. 10:30
 14/49 anonim ***** válasza:
88%
Mit számít???? Mi a lóf....?????.
2021. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
Értsd már meg. Egy nyomi kezében bármi lehet, attól még nyomi marad.
2021. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

ja pont a héten láttam egy nagyon szépen igényessen, de konszolidáltan felöltözött fiatalembert, akinek a kopaszodó fejére az oldalt hosszabbra hagyott haj rá volt szépen fésülve hogy takarjon valamit.


és az orczy téren a villamoson szükségesnek érezte úgy tartani a telefont hogy lehetőleg mindenki JÓL lássa, hogy neki iphone 13 pro van GYÁRI tokkal!


ilyen természetellenesen tartani telefont még nem láttam embert. Aztán másik nap láttam egy másik embert, aki ugyanezt a stilót tolta.


Persze ők megmagyarázzák hogy azért fogják igy a telefont mert az uj ifonnak lapos az oldala és igy kényelmes tartani.


okkkkk


szerintem is gáz.


főleg hogy hiába van neki iphone, a macskásvideókon kivül ugysem képes semmit csinálni, tehát gyakorlati dolgok megoldását ne is várd tőle (egy útvonal vagy interneten valamilyen információnak a megkeresése, ezek túl nagy elvásárok)

2021. dec. 19. 10:40
 17/49 anonim ***** válasza:
76%

Nekem azért van iphoneom mert szeretem hogy a többi eszközömmel kommunikál és megkapja mindegyik egyből a frissítéseket amikor kijönnek. Amiket meg beígérnek funkciók azok pedig a legtöbb esetben kifogástalanul működnek, nem úgy mint a samsungomnál aminél behoztak funkciókat amik félig működtek, majd 1 évre rá kivették.

FaceID meg szimplán kényelmes, mert nem számít hogy nedves az ujjad, megkopott valamiért az ujjlenyomatod vagy épp kesztyű van rajta, felismer úgy hogy észre sem veszed.

Ugyanez kameránál, előveszed, fotózol és nagy esélyel normális képet fogsz kapni.


Normális felnőtt embereket nem érdekli, hogy milyen telefonja van a másiknak, mert nem igazán számít. Ezek számomra munkaeszközök amiknek a célja az hogy könnyítse a munkámat. Akik meg ezzel "menőznek" hogy nekik ilyen telefonjuk van azoknak a közelébe se mennék őszintén szólva mert csak a külsőségekre mennek, legyenek boldogok a menő eszközeikkel és hagyjanak engem békén, még régen középiskolás koromban láttam hogy mit tesz az emberekkel az ilyen külsőségek, volt osztálytársam volt ilyen, sok sok fake "barát" akik max a pénzedért szeretnek téged és amikor elzáródik a pénzcsap akkor otthagynak a szarban.


Egyébként őszintén szólva én nem érzek különbséget aközött amikor samsung flagship telefonom volt, meg most hogy iphone-al, airpods pro val, apple watchal és macbookal élem az életemet.

2021. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

ja mert hogy te ilyen flagship emberke vagy, hogy csak a LEGJOBBAT veszed mindenből? Gondolom PS5, sony tv, merci, mert AZ A LEGJOBB


meg igazából oké oké, biztos jó a macbook meg a többi, csak én nem szoktam azt látni hogy a macbook sznobok olyan igényes munkát csinálnának a macbookjukon mint amilyen igényességre élvezkednek a macbookkal kapcsolatban.


szóval hogy istenitik a macbookot, de ők maguk meg nem képesek olyan igényes szinten dolgozni mint amilyen a macbook maga. Nem tudom érthető-e.


Csávókám egyszer tervezett valamit macbookon (fusion 360-ban) aztán azt hitte, hogy amiért ott irreálisan magas a megjelenitési képminőség, akkor az ő elképzelései sokkal jobbak, mint az enyém, akinek 15 fps-el minimális képminőséggel futott csak a solidworks egy müanyag laptopon.


miért gondolják azt hogy ami megjelenik azon a kis képernyőn az azonosan egyenlő a valósággal? Miért esnek transzba ettől a fanboyok?


A funkciókról:


ipad ios 15.1 ig kellett várni hogy a slide over appok megint müködjenek, ugyhogy azért ne essünk hasra.


ja és arról nem is beszélve, hogy az én pixel 2-m még évekkel később is megkapott olyan funckiókat amiket az új szériában adtak ki.


most az hogy a samsung a képernyő tech-be áldozott egy csomót mert tudta hogy emberek csak a külcsinyt képesek értelezni és megveszik a samsungot csak azért mert jobb a kijelzője....lássuk be igy alapozták meg a poziciojukat.


egyébként meg olyan a samsung mintha ovodások rajzolták volna az ikonokat.

2021. dec. 19. 11:23
 19/49 anonim ***** válasza:

#17 vagyok


Nem, nincs autóm mert nincs szükségem rá, biciklivel járok szinte mindenhova. Sőt PS-em sincs, nem járok fancy éttermekbe se és társai, mint mondtam nem érdekel a magamutogatás, viszont hajlandó vagyok olyan dolgokért sok pénzt kiadni amik megkönnyítik az életemet.


Nem vagyok "macbook sznob" elvagyok bőven windowson is, viszont hordozhatóság szempontjából az egyik legjobb laptop, különösen az új M1 Air. Trackpad is jóval jobb, akkuideje elég hogy 1-1.5 napig dolgozzak vele anélkül hogy tölteném(Mondjuk munkahelyen dokkolni szoktam), plusz többi eszközömmel tudok én vagy mások átdobni fileokat pillanatok alatt. Viszont ugyan olyan jól működik a Python, az SQL vagy épp az R mint Windowson(Bár én a macos unix terminálját én jobban preferálom)

CAD-ről nem tudok véleményt mondani, mert nem dolgoztam sohase ilyen területen.


Apple eszközök nem tökéletesek, de NEKEM pont azokat a funkciókat tudják amit tudniuk kell és azokat kifogástalanul teljesítik. Biztos vannak fanboyok én ezt nem vitatom, bár a cégnél a fele programozó gárdának macbookja van, nincs semmi ellenszemv,másik lenézése windows és macos vagy android és ios felhasználók között.

2021. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

én BEVALLOM


azért nem veszek applét mert nem telik rá.


nem vagyok sikeres és nincs elég bevételem hogy megvehessem

2021. dec. 19. 12:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!