Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor érdemes Iphone-t venni?

Mikor érdemes Iphone-t venni?

Figyelt kérdés

Telefonvásárlás előtt állok, Apple készülékeket néztem ki. Átlagos használatra veszem, de olyan 6 évre tervezek vele - ha már az újonnan 180 ezer forintos Huawei kibírt 4 évet gond nélkül, szerintem elvárható.


Eleinte a 13-as modellre gondoltam, de már a 13 Pro illetve a szeptemberben esedékes 14-es széria is benne van a pakliban (256GB).


Azon agyalok, mikor lenne érdemes megvenni? Nem élet-halál kérdés, mivel használható a mostani telefonom, de azért lassan már váltanék. Várjam meg a szeptembert és nézzem meg a 14-es szériát, várjak kb decemberig, amikorra némileg lejjebb megy a 13/13pro ára (várhatóan mennyivel? mert 20 ezer forintért nem várok még fél évet) vagy vegyem meg most, a nyáron az új telefont?


A keret megvan rá, de jelenleg a Pro teljesen lenullázná a spórolt pénzem (nem vagyok még teljesen önfenntartó, dolgozom, de azért támogatnak otthonról).

Abban sem vagyok biztos, hogy megérné a Pro. A jobb akksi meg a jobb kamera tetszene, de sosem adtam még ki ennyi pénzt egyszerre semmire, tehát azért át akarom gondolni rendesen a dolgot. Jó lenne egy ennyire csúcskategóriás készülék persze, de valószínűleg a sima 13 is hatalmas minőségbeli ugrás lenne a mostanihoz képest.


Esetleg vannak olyan alkalmak, amikor kedvezmények vannak Vodafone-nál vagy Istyle-nál? Mondjuk olyan 10% legalább. 0%-os hitelre sem gond megvenni, talán akkor kevésbé nyomasztana a költekezés 😅


Tehát összefoglalva: mikor és melyik modellt (13,13Pro,14) érdemes venni?



2022. máj. 16. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a 14-es szériáról nem sok konkrétumot tudunk még, így én arra nem várnék őszig.

Egyébként ha tényleg kb. 6 évig tervezed használni, akkor a 13 Pro mindenképp időtállóbb választás lenne. A sima 13-hoz képest itt kapsz +2GB RAM-ot és eggyel több grafikus magot a prociban, amelyek hosszú távon jól jönnek majd. Na meg 120Hz-es kijelzőt, ami néhány éven belül már valószínűleg a középkategóriában is alap lesz.

2022. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olvasgattam spekulációkat, de a dizájn amit valószínűnek tartanak annyira nem jön be, nekem tetszik a notch meg a "kiemelt" kamera. Csak abban bíztam, hátha jön az alapmodellben is a nagyobb ram meg a 120Hz (nyilván akkor a Pro még tovább fejlődne), de nulla esélyt látok rá.


Eléggé ragaszkodok tárgyakhoz, meg a megszokott dolgokhoz, tehát ez a telefonváltás is stresszel, de a mostaninak már szörnyű a kamerája, egy jegyzetet nem lehet vele lefotózni, olyan homályos, az akksi már csak fél napot bír, illetve sajnos elég csúnyán beázott pár hónapja, szóval ketyeg az óra, hogy mikor adja meg magát végleg. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy igen, a lehető legtovább akarom kihúzni az új telóval 😄

2022. máj. 16. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Telefonvásárlás előtt állok, Apple készülékeket néztem ki. Átlagos használatra veszem, de olyan 6 évre tervezek vele - ha már az újonnan 180 ezer forintos Huawei kibírt 4 évet gond nélkül, szerintem elvárható."


Az Apple - tudtommal - "csak" 5 évnyi szoftverfrissítést garantál, persze már most is vannak modellek, amik ennél többet kaptak. De hidd el, ha veszel egy csúcstelefont, akkor azt nem fogod 6 évig tartogatni. Kérlelhetetlenül is el fog használódni ennyi idő alatt a hardver (itt már tényleg lassúlni fog, plusz te is strapálod, leejted, az aksit kinyírod, sokszor túl melegen használod, stb). Szóval szerintem kár úgy hozzáállni a dologhoz, hogy te ezt 6 évig megtartod, mert az iPhone vásárlók 99%-a sem tartogatja addig.


"Eleinte a 13-as modellre gondoltam, de már a 13 Pro illetve a szeptemberben esedékes 14-es széria is benne van a pakliban (256GB)."


A 14-es szériáról még semmi infó sincs. Két eset lehetséges: sok újítást hoz --> drága lesz. Nem hoz sok újítást --> akkor minek vártál?


"Azon agyalok, mikor lenne érdemes megvenni? Nem élet-halál kérdés, mivel használható a mostani telefonom, de azért lassan már váltanék. Várjam meg a szeptembert és nézzem meg a 14-es szériát, várjak kb decemberig, amikorra némileg lejjebb megy a 13/13pro ára (várhatóan mennyivel? mert 20 ezer forintért nem várok még fél évet) vagy vegyem meg most, a nyáron az új telefont?"


Őszintén a forint jelenlegi vergődését látva (megint úton a 400-as euró felé, juhéj!) én nem sok pénzt tennék arra, hogy itt bármi is olcsóbb lesz. A valuták ára megeszi az árcsökkenést.


"A keret megvan rá, de jelenleg a Pro teljesen lenullázná a spórolt pénzem (nem vagyok még teljesen önfenntartó, dolgozom, de azért támogatnak otthonról)."


Ha a TELJES megtakarításodat lenullázná egy Pro, akkor neked nincs erre kereted. Ez egy prémium telefon, drága mint a fene, tuti megéri csupasz seggre vetkőzni érte? Ráérsz 3-4-5 év múlva ilyen telefonokat venni, nem ezen múlik a boldogság, vagy bármi.


"Abban sem vagyok biztos, hogy megérné a Pro. A jobb akksi meg a jobb kamera tetszene, de sosem adtam még ki ennyi pénzt egyszerre semmire, tehát azért át akarom gondolni rendesen a dolgot. Jó lenne egy ennyire csúcskategóriás készülék persze, de valószínűleg a sima 13 is hatalmas minőségbeli ugrás lenne a mostanihoz képest."


Nekem sima 13-masom van. El nem tudom képzelni, hogy miben adna többet a Pro. Az aksi ideje az összes eddigi okostelefonom közül ennek a legjobb, kb. másfél naponta töltöm, de általában nem nyomom fel 100%-ig és sosem hagyom 40% alá merülni, és ezt 2,5-3 órás képernyőidőkkel csinálom. Nem tudom, hogy ezt hogy lehet egy nap alatt lemeríteni, ha maxra van töltve.

Rossz képet pedig szinte lehetetlen vele csinálni, pedig ma (vagy hát már tegnap, tehát hétfőn) extrém mennyiségű (250+ darab) képet csináltam vele. Ha ebből volt 2-3 kép ami laikus szemmel rossz volt, akkor sokat mondok. Kb. ez a tökéletes point and shoot kamera. A tapasztalataim alapján a Pro felára nem indokolt (főleg hogy zavaróan nehéz, volt a kezemben és kifejezetten furcsa volt). Persze ha nem számít a pénz, akkor meg lehet venni a Pro-t, de ha neked a teljes megtakarításodat kiütné, akkor hanyagold.


"Olvasgattam spekulációkat, de a dizájn amit valószínűnek tartanak annyira nem jön be, nekem tetszik a notch meg a "kiemelt" kamera. Csak abban bíztam, hátha jön az alapmodellben is a nagyobb ram meg a 120Hz (nyilván akkor a Pro még tovább fejlődne), de nulla esélyt látok rá."


A 120 Hz-et egyedül akkor tartom "indokolhatónak" egy telefonban, ha játszol vele és a telefon ki tud hajtani ennyi FPS-t a játékból, egyéb esetben soha nem fogod észrevenni, hogy 60-90-120-144 herzen ketyeg-e a kijelző.

Az alap 13 4 GB RAM-ját pedig egyszer sem éreztem kevésnek. Kb. leszoktam arról, hogy bezárjam a megnyitott appokat, mint Androidon. Az előző telefonomban 6 GB RAM volt, de sokkal hamarabb zárta be a futó appokat, mint ez.

2022. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Szia, én akkor vennék új telefont amikor pl. Kijön az iPhone 14 es akkor a 13 ára lejjebb megy es akkor megvennem a 13-at
2022. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szia, én akkor vennék új telefont amikor pl. Kijön az iPhone 14 es akkor a 13 ára lejjebb megy es akkor megvennem a 13-at"


Nem fog egyből lemenni. Majd hónapokkal később, akkor meg majd kezdődik a mantra, hogy "várjak a 15-re, hogy olcsóbb legyen a 14 vagy ne?".

Mikor ment le egycsapásra egy új iPhone megjelenése után a korábbi generációnak az ára? Főleg úgy, hogy a 13 még kifejezetten olcsó is.


A 128 gigás sima 12 ára kb 310 ezer, az Apple hivatalos oldalán. A 128 gigás 13 pedig 335. Komolyan te 25 ezres spórolásért 12-őt vennél a 13-mal szemben?

2022. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Főleg úgy, hogy a 13 még kifejezetten olcsó is."


Ezt természetesen úgy értem, hogy a 12-höz képest nem lett jelentősen drágább, pedig alapból kétszer akkora a háttértára.

2022. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyáron újítok, nem várom meg 14-et.

A Yettelnél most nagyon jó áron adják a telefonokat (gondolom a névváltás miatt próbálják bevonzani az új ügyfeleket). Kezdetek kezdete óta a pirosaknál vagyok, semmi tapasztalatom más cégekkel. Mennyire megbízható a Yettel? Vennétek tőlük telefont? Vagy válasszak inkább hivatalos Apple Resellert? Azért 57 ezer forint kedvezmény jól esne a pénztárcámnak, hűségidő nem köt a vodához.

2022. máj. 17. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!