Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki fikázza az iphoneokat az...

Aki fikázza az iphoneokat az miért teszi? Rengeteg android telefont próbáltam, csalódtam mindben, az iphoneokban meg sosem. Szerintem tökéletes és megbízható. Mit lehet rajta nem szeretni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 16. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Az apple csak felső és felső-közép kategóriás telefonokat gyárt. A legtöbb ember 100 ezer alatt vesz telefont. Ott pedig nincs apple. Meg is van az ok: mivel szinte csak a felső kategóriában mozog a cég, ezért minden készülékük “drága”(a saját árkategóriájában, a tudásához képest, nem drága. A kínai csodák gyakran sokkal drágábbak a felső kategóriában), vannak emberek, akik irigykednek, és csak azért is leszólják a márkát, hogy nekik amúgy sem kéne mert szar. Ha lenne 80 ezer forintos telefonja a cégnek, akkor egyből már nem lenne szar márka számukra. :D Akkor a google Pixel lenne a szar és azt hurrognák le.


Persze, nem csak az irigykedők szolják le. Sok embernek az IOS rendszer nem jön be. Vagy éppen az a bajuk, hogy nincs a telefonokban ujjlenyomat olvasó. Vagy a notchot utálják. Vagy, hogy lightning csatlakozó van rajta. Esetleg, a telefonok kinézetével van a bajuk. Nekem, az apple gusztustalan üzletpolitikájával van a bajom. Illetve, hogy a telefonokat nem lehet úgy személyre szabni, mint az androidnál.

2022. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Miért gusztustalan az apple üzletpolitikája? Ez érdekelne
2022. szept. 17. 20:52
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartom magam fikázónak de az én ellenérzéseim a következők:

- Mert elképesztően túlárazott

- Mert sokan státusszimbólumként használják a túlárazottsága miatt

- Mert az egyedi tartozékokat is aranyáron adják és ebből pluszba nyerészkedik az Apple

- Mert az androiddal ellentétben zárt forráskódú és a usernek semmi behatása / fogalma sincs róla hogy milyen adatokat gyűjtenek róla (ebben egyébként az Android is egyre rosszabb irányba megy)

- Az rendszerlassítós frissítés amit előttem említettek, felháborító lépés az Apple részéről

- Mert miután kifizetted az irreálisan túlárazott telefont, még az appokhoz sem lehet ingyenesen (kalózkodva) hozzáférni garanciavesztés nélkül + alkatrészek, szervizelés is többe kerül (ezzel hosszútávon mégtöbb pénzt csalnak ki a felhasználóból)


Ezek legtöbbje arra vezethető vissza hogy az Apple gátlástalanul profitorientált. Persze minden cég az, csak az Apple tettetni sem próbálja hogy érdekli őket bármi más a profiton kívül, divatcikként forgalmazzák az eszközeiket és az emberek abból nyerészkednek hogy mindenki villogni akar a drága telefonjával.

Természetesen a szoftver stabilitása, a kamera, a kijelző minősége mind kenterbe veri az Androidot de szerintem ennyi pénzért ez a minimum.

2022. szept. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Elrontottam egy mondatot de ez lett volna a lényeg:

*divatcikként forgalmazzák az eszközeiket és abból nyerészkednek hogy mindenki villogni akar a drága telefonjával.

2022. szept. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem annyira jön be az iOS, mert csak App Store-ból enged appokat letölteni, ott meg nincs olyan nagy választék bizonyos appokból (altStore-t mondják még egy páran, de az nem működött nekem). Meg nem engedi a belső tárhelyre menteni a fotókat, csak iCloudra (egyszer kipróbáltam, és elromlott a Kamera meg a Fotók app, gyári visszaállítást kellett csinálni).

Különben nem rossz, a szüleim sose panaszkodnak rá, nekik megfelel, mert csak alap dolgokra használják.

Meg egyébként hardveresen tök jók, én is csak az iOS miatt váltottam.

2022. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!