Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 14 vásárlásakor ez...

Iphone 14 vásárlásakor ez problémát jelent?

Figyelt kérdés

Találtam egy 2 hónapos iphone-t egész jó árban, meg is néztem élőben, minden okés. Egyedül az icloudot felejtettem el megnézni

Elkértem az imeit hogy megnézzem egy imei checkerrel és ez az egyetlen dolog ami aggaszt, amit bekarikáztam a képen. Szerintetek ez probléma?


[link]



2023. márc. 13. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel mellette egy reklám van, akár megtévesztő is lehet hogy fizess valamiért amit úgy adnak elő mintha szükséged lenne rá.

Az, hogy be van kapcsolva egy telefonon a lopással kapcsolatos védelem (a kép erre utal), még nem jelenti azt hogy lopott is. Talán még egy jó jel is lehetne, hogy tényleg lopott a telefon és aktív rajta a nyomkövető, akkor azt valószínűleg már keresné is a tulaja.


Az Icloud-ot vásárlás előtt fontos lenne tisztázni, mert ha úgy akarnak eladni használt telefont hogy az eladó nem jelentkezik ki a fiókból és nem tudja megadni a hozzáférést (te pedig nem férsz így hozzá a szolgáltatáshoz) akkor is gyanús, hogy lopott. A "jó ár" itt akár figyelmeztető jel is lehet, hogy minél gyorsabban meg akarnak szabadulni tőle.

2023. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az iPhone keresése tényleg be van kapcsolva és így veszed meg a telefont, akkor nem fogod tudni használni semmire!

Hol nézted meg a telefont? A tulajdonosánál? Ő ki tudja kapcsolni.

Ezt a műveletsort csinálja meg: [link] És nem lesz semmi baj a telefonnal, tudod aktiválni.

Ha nem tudja az akitől veszed kikapcsolni akkor nem az övé a telefon! Valszeg talált, lopott. Ha megveszed orgazda leszel. Amiért adott esetben akár letöltendőt is lehet kapni.


"az eladó nem jelentkezik ki a fiókból és nem tudja megadni a hozzáférést"

Nem is szabad neki megadnia a hozzáférést! Majd az új felhasználó csinál magának új AppleID-t.

2023. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha kilépteti a tulaj a fiókból akkor nem gond

amúgy meg bullshit oldal

2023. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ki tud lépni, irta a hirdetesen hogy icloud free, de eloben total elfelejtettem megkerni hogy kijenentkezzen
2023. márc. 13. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!