Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont érdemes(ebb)...

Melyik telefont érdemes(ebb) megvenni?

Figyelt kérdés

Abszolút laikusként böngészve a szolgáltató oldalát egy részletfizetési kerettel a szememben néztem ki a következő telefonokat:

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Z Flip4, Samsung Galaxy S22 ill. Apple 13 Iphone mini.

Volt már androidom is ill ios is, én mindkettőt szerettem, így nem igazán tudok dönteni. Mindenképp hosszútávra vennék telefont. Legjobban a flip tetszik, de félek, hogy ha tönkremegy a képernyő akkor igen drága lesz a javíttatás.

Ti melyiket javasolnátok megvételre?



2023. júl. 2. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iphone 13 mini kicsi, ha neked kis telefon kell akkor azt vedd.

A Galaxy Z Flip4-et ossze lehet csukni, ha neked ilyen kell akkor ezt vedd.

Szoval maradt az S22 vagy az S23, az S23 jobb.

2023. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az S23 a legjobb. Mondjuk nemsokára kijön az új Z széria az új okosórákkal együtt.
2023. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha hosszú távra kell, akkor Google Pixel
2023. júl. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
3. Csak azt azért tudjad hagy a Samsung tovább nyújt rendszerfrissítéseket és jóval erősebb proci is van benne. Üzemidőben is elveri. Nézzél teszteket nielőtt hülyeséget írsz. A Pixelnek csak annyi előnye hogy olcsóbb.
2023. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
#4 Ugyanúgy 5 évig kapnak. Üzemidőben sem jobb összességében, ellenben veled én nem csak teszteket nézegetek, hanem tapasztalom is. Egyetlen teszt semmit nem ér, főleg, mert ezek a tesztek egyáltalán nem olyanok, mintha a valóságban használnád, nem túl realisztikusak. Tehát ha már teszteket nézegetsz, nézzél többet is és ne csak egy után írjál hülyeségeket ;) Gondolom neked se volt még Pixeled, azért irogat ilyeneket, hogy "A Pixelnek csak annyi előnye hogy olcsóbb.", ugyanis ez egy hatalmas nagy baromság.
2023. júl. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Én nem tartom rossznak a Pixelt, de ha a csúcs Galaxy-t és a csúcs Google-t hasonlítom össze, akkor bőven látszik a különbség a Galaxy javára. Tapasztalatból beszélek, nincs szükségem tesztekre. Ismerősömnek Pixel 7 Pro-ja van és sokkal hamarabb merül mint az S23 Ultra. Jobban is melegszik sajnos. A Pixelek 3 évnyi főverzió és 2 évnyi biztonsági frissítést kapnak. A Galaxy-k 4 évnyi főverziót és 1 évnyi biztonságit kapnak. Szóval a Samsung több főverzió frissítést kap, ezáltal tovább fogják támogatni az appok. Emellé jön az is hogy a Snapdragon 8 gen 2 for Galaxy egy jóval erősebb processzor mint a Google féle Tensor G2, illetve stabilabban működik. Nem is annyira hatékony, ezért is rosszabb a Pixel üzemideje. Szóval a tényleges előnye a Pixelnek hogy olcsóbb a Samsungnál. Ezen felül ha valaki a Stock Androidot preferálja, akkor annak egy jó választás. Hülyézhetsz engem tovább, de épp elég alkalmam volt használni egy Pixelt hogy tudjam miről beszélek. Galaxy-t pedig már évek óta használok, szóval azt is tudom hogy az S23 Ultra határozottan jobbra sikerült az aktuális csúcs Pixelhez képest. A Samsung mellett szól az is hogy kapsz egy elég jó ökoszisztémát, míg a Pixelnél nem nagyon van ez jelen. Ha a Pixelt szereted, akkor azt szereted, nincs ezzel bajom. Ettől függetlenül leírom hogy az én tapasztalataim milyenek.
2023. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Még egyik Galaxy se kapott 4 év frissítést, csak ígérgetik, de a samsung ígéretei sosem értek szart sem. Már régebben is ígérgettek ezt-azt és nem lett belőle semmi. Az én eredeti Pixelem tovább kapott frissítés, mint amennyit ígértek, de a Pixel 3a-k is többet kaptak.


"Emellé jön az is hogy a Snapdragon 8 gen 2 for Galaxy egy jóval erősebb processzor mint a Google féle Tensor G2, illetve stabilabban működik. Nem is annyira hatékony, ezért is rosszabb a Pixel üzemideje. Szóval a tényleges előnye a Pixelnek hogy olcsóbb a Samsungnál."

Csak azt felejted el, hogy a Google nem csúcskategóriás telefonokat gyárt, hanem használható felsőkategóriásakat. Hiába az erősebb proci a Samsung-ban, ha a Pixel megcsinálja ugyanazt, szinte ugyanolyan gyorsan csak negyed áron. Az, hogy a Samsung üzemideje jobb, szintén nem igaz.


"Hülyézhetsz engem tovább, de épp elég alkalmam volt használni egy Pixelt hogy tudjam miről beszélek. Galaxy-t pedig már évek óta használok"

Én nem hülyéztelek, de ha neked a "ne csak egy után írjál hülyeségeket" más lehülyézése, akkor te is befejezheted :D A 2 perc tesztelés haver telefonján pedig nem sok tapasztalat xD


"Galaxy-t pedig már évek óta használok"

Tehát egyértelműen elfogult vagy a másik telefonnal szemben, értem.


"A Samsung mellett szól az is hogy kapsz egy elég jó ökoszisztémát, míg a Pixelnél nem nagyon van ez jelen"

Egy újabb példa arra, hogy nem használtál igazán még Pixelt. Szerinted a Google ökoszisztéma micsoda?


"Ettől függetlenül leírom hogy az én tapasztalataim milyenek."

Az én tapasztalataim épp az ellenkezőek. Mondjuk nekem ténylegesen van tapasztalatom mindkettővel és nem csak haver telefonját nyomkodtam, de mindegy.

2023. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Látom nem tudunk dűlőre juti. Abban egyet értek hogy még egy Samsung sem kapott 4 évet, de az is biztos hogy az S20 FE-mre 3évet ígértek és meg is kapta. Az S22-es szériára már úgy tudom 4 évet ígértek, de a 23-asra már biztosan annyit. Én úgy gondolom hogy meg fogják adni a 4 év főverziót, de ezt az idő majd eldönti. Egyébként meg a Google lenne a 3. gyártó amit választanék a Samsung és az Apple után.
2023. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!