Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Emagon iPhone 15 prot...

Megéri Emagon iPhone 15 prot venni 15 havi 0%-os THM Cofidis részletre?

Figyelt kérdés
Egyrészt az Emag által saját forgalmazású iPhone mennyire megbízható? Garanciálisan stb. Másrészt jobban megérné 15 hónapon keresztül havi 33 333Ft-ot fizetni, mint egybe az 500 ezret? Azt mondják egybe nem éri meg, mert az infláció stb, ha meg havi részletekbe veszem 0% THM-el, az úgy jobban megéri. Mondjuk van benne valami.

2023. okt. 16. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Azt csak te tudod hogy neked mennyire éri meg az egyben vagy a részletekben fizetés.

Én azt mondom jobb ha ki van fizetve egyben hogyha van rá egyben pénzed.

2023. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha 15 hónapon keresztül fizetsz 33 ezret akkor számítsd azt is bele hogy 15 hónap után mennyit fog romlani a telefonnak az értéke. Nem fog érni 500 ezret csak pl 350et ha elszeretnéd adni. Még ha kifizeted egyösszegben akkor pedig ha megunod a telefont bármikor eltudod adni vagy letudod cserélni és lehet még viszonylag jobban is fogsz érte kapni. Az értéke soha se fog nőni az tény.
2023. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Telefont hitelre megvenni? Ne már…


Ha megvan rá a pénzed, sokkal jobban jársz szerintem, ha kifizeted egy összegben.

2023. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Én a 14 promat vettem 22 havi kamatmentes részletre. Eladni soha nem adtam még el egy telefonomat se, ezt sem fogom így ez nálam nem szempont. Nekem jobban megéri így, ha nem jelent számodra problémát hogy havonta fizetned kell akkor ajánlom ezt a konstrukciót neked is.
2023. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem éri meg. A telefon veszít az értékéből, te pedig még mindig az eredeti árat törleszted, infláció ide vagy oda. És nem jelentéktelen összeg a törlesztő sem, ha bevállalod, akkor tudni is kell fizetni, különben megnézheted magad. Nem ismerem az anyagi helyzetedet, de ha a havi 33 ezer plusz kiadás nem tűnik problémásnak, akkor nagy eséllyel van pénzed arra is, hogy egyben kifizesd.
2023. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen ha a hitel kamata alacsonyabb, mint a kockázat nélkül elérhető hozam, akkor megéri a hitel.

Vagyis 0%-os THM-nél, ha tényleg nincs semmi más megkötés, buktató vagy rejtett költség, akkor megéri részletre venni telefont (vagy bármit), akkor is ha az árának százszorosa van a zsebedben.


Egyébként én nem szeretek Emag-ról venni semmit, mert csak egy gyűjtő oldal, ahol sokszor teljesen noname külföldi webshopok ajánlatai vannak fent. Garanciát illetően bele lehet futni érdekességekbe...

2023. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Egyébként én nem szeretek Emag-ról venni semmit, mert csak egy gyűjtő oldal, ahol sokszor teljesen noname külföldi webshopok ajánlatai vannak fent"


Ezek az emag saját árusítású termékei. Ezekre van csak és csak az iPhone 15 szériára a 15 hónapos 0% THM részletfizetés. És a kalkulátora alapján is pont a telefon összege jön ki 15 havi részletekben, tehát tényleg semmit se tesz rá.

2023. okt. 16. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek az emag saját árusítású termékei. Ezekre van csak és csak az iPhone 15 szériára a 15 hónapos 0% THM részletfizetés. És a kalkulátora alapján is pont a telefon összege jön ki 15 havi részletekben, tehát tényleg semmit se tesz rá."


Ez esetben, ha innen szeretnéd venni, akkor megéri a részletfizetést választani.

2023. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az inflációs világban bolond, aki egyben kifizet valamit, amit költség és kamatmentesen másfél vagy két évre is el lehetne húzni. Legyen csak nálad az a pénz addig. Ha van valódi 0% THM, akkor élni kell vele.
2023. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondolkodok. Az inflációt elnézve én is ezt számoltam, hogy jobban megéri, ha későbbre fizetem ki az árát, mert ezt kell kifizetnem 15 hónap múlva is, csak amikor jövőre törlesztem, a mostani havi 33 ezer ft részletre ha inflációt számolok, jövőre kellene, hogy fizessek 37-38 ezret is, de én akkor is ugyanúgy ezzel a részlettel fizetem. Addig meg csakugyan, ha DKJ-ba teszek is vagy 300 ezret hat hónapra az árából, amíg a másik 200 ezres részt kifizetem, szinte máris 5%-ot kamatozik a 300 ezer, ami ugyan 15 ezer ft, de máris ennyivel olcsóbb a telefon, ha úgy veszem.
2023. okt. 16. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!