Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan néz ki a Samsung...

Hogyan néz ki a Samsung telefon üdvözlőképernyője?

Figyelt kérdés

Mármint arra gondolok, amely akkor fogad engem, miután gyári állapotra állítottam a mobilt. Ugyanis én vak vagyok, és szeretném gyári állapotba állítani az S23 mobilomat egy év használat után. De félek, mert a Talk Back, mikor az "Üdvözöljük" felirat látszódik, még nem beszél. Az csak akkor szólal meg az Angol akcentussal (Samsung TTS), ha megnyomom a Start gombot, és bejön a nyelvválasztó. A kérdésem, hogy a start gomb ilyenkor az utolsó gomb, tehát a képernyő legalján van? Mert a Talk Back jelzi hanggal, hogy a képernyő alján van a fókusz. Nem lenne probléma végignyomkodni az összes ottani gombot, csak az a baj, hogy ott van a segélyhívó gomb is. Egyszer véletlenül pont egy ilyen visszaállítást követően megnyomtam, és elkezdte tárcsázni (SIM kártya nélkül) a 112-t. Az ütő majdnem megállt bennem.

Tehát vajon a start gomb a segélyhívó előtt, vagy után van?

Tudom, hogy kicsit macerás a kérdés, de akik használnak TalkBackot, azok értik (pláne Samsungon). Sajnos nincs látó segítségem, akitől segítséget kérhetnék.


ápr. 2. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Van egy videó az S23 indításáról:

[link]


Ez alapján a függőleges tengelyen alulról a képernyő negyedénél van a "Start" gomb.

Felette nyelvválasztás.

Alatta egy sor kimarad, majd "Segélyhívás", végül az alatt "Accessibility".

A vízszintes tengelyen minden középen van.

ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Sikerült megcsinálni. Nagyon féltem nekikezdeni, mert féltem, hogy újra tárcsázom a segélyhívót (semmiképp sem szeretném hívni őket, csak akkor, ha ne adj isten tényleg szükség van rájuk). Nagyon hálás vagyok a segítségért.

A Samsung TTS legalább megszólalhatna, hogy "Sztárt", meg hogy "Szedzséjhívász". Értem én, hogy alapból nem tud magyarul, de ilyenkor az a megoldás, hogy ha a telefon nemtámogatott nyelvre van állítva, akkor meg sem szólal? Még az Angol hangot is meg lehet érteni akkor is, ha Magyar szöveget olvas. Vagy akkor adnák vissza gyárilag a Google szövegfelolvasóját, mert az ha van SIM kártya a telefonban, automatikusan megkeresi, és telepíti a szükséges nyelvet mobilnetről.

ápr. 3. 07:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!