Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen aksit vegyek bele?

Milyen aksit vegyek bele?

Figyelt kérdés

[link]


Innen nézegettem, de ezek brutál drágák. Az a gondom, hogy az N73 MusicEdition telefonomban az akku tartós használat mellett csak 1-2 napig bírja ki. Egyik üzletben azt mondták, hogy 5€-ért lehet kapni már, de szerintem az valami gagyi kínai és inkább összespórolnám egy 5-6000 forintosra. A véleményre lennék kíváncsi, hogy kinek mi a tapasztalata az utólag vásárolt aksikkal kapcsolatban. Köszi.


2011. jún. 14. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálatok nincs áram?

Vagy nem kaptál töltőt a telefonhoz?

Lefekvés előtt tedd a töltőre.

A gagyi akkut is megveheted hozzá, ugyanott gyártják, csak nem ugyanott árusítják mint a drágát. A gagyi is elmegy legalább egy évig, csak megkapod 500 forintért. Az 5000-es akku nem ér tízszer annyit, nem tart tízszer tovább.

5 éves a telefonod, gyanítom nem az eredeti akku van benne.


[link]

2011. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig is jót mosolyogtam az ilyen jellegű hozzászólásokon. Nem, mifelénk nincs áram és most éppen az agyhullámaim segítségével küldök információt az éterbe, így sikerült nagy nehézségek árán feltennem e nem túl nagy szövegértést igénylő kérdést. Gyári akku van benne, eredeti Nokia és ha netán érdekelne, amit kétlek, még a gyári fólia található meg a képernyőn.

Bármilyen furcsa is, én tudok vigyázni a telefonomra. Csakhogy az aksinál jelentkezett a felfúvódási effektus, ami gyári hiba és emiatt alig tudom a hátlapot felhelyezni, valamint az üzemidő is jelentősen romlott.

Ebből kifolyólag lettem volna kíváncsi arra, hogy ki mit gondol a másolatokról, amik negyedannyiba kerülnek, mint az eredeti akkumulátorok. Sajnálatos módon most nem vagyok hajlandó pontozni a hozzászólásod, de ha megmakacsolod magad és változtatsz a stílusodon, akkor kapsz egy "lájkot" vagy mit.


Üdv.

2011. jún. 16. 00:25
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Bármennyire vigyázol a telefonodra, az akku nem emiatt lesz hosszú életű, illetve a lítium akkuk rosszul tolerálják ha nincsenek töltve. Ha gyakran töltöd, nem várod meg míg lemerül, több hasznát veheted. De ez gyártmány függő is többnyire (van egy kiválóan működő több mint 7 éves akkum és van ami másfél évet se bírt).

2. A felfúvódás nem gyári hiba, a hengerelt akkuk élettartamának a végét jelenti, ilyenkor már veszít a kapacitásából is.

3. Ha kíváncsi vagy mit gondolok a másolat akkukról ami negyedannyiba kerül, olvasd végig az első válaszom.

4. A pontozás nemigen izgat, általában azért válaszolok, mert valaki kérdést tett fel. Az egy extra dolog hogy lehet minősíteni a válaszokat. Nem azért írok hogy vad "zöld kéz" nyomkodásra ingereljem az olvasókat, hanem hogy kielégítsem a kérdező információ iránt mutatkozó igényét. Ebbe nem tartozik bele a stílus, és emiatt utólagosan is elnézésed kérem.

Ha a megfogalmazáson kívül van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

2011. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy ha vigyázom a telefonra attól még nem lesz hosszabb életű, mindemellett ha a segítségével bontom fel a sörömet vagy hasonló célra használom fel, az sokat nem javít a helyzeten. A gyári hibás akkuról itt olvastam: [link]


Sokszor töltöttem úgy, hogy már a végét járta (15% alatti töltés) és éjszakára úgy hagytam. Szerintem ez is közrejátszott abban, hogy tönkrement.

Mellesleg nekem is van egy régi 6020-asom ami bármilyen meglepő, de 5 napig bírja ki tartós használat mellett és még mindig jó szolgálatot nyújt.

A második üzeneted már a stílus szempontjából jobban tetszett, köszönöm a segítséged.

2011. jún. 16. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Az akku felfújódásnak többféle lehet az oka, általában melegedéssel kapcsolatosak.


- túlmelegedés túl nagy árammal történő kisütés miatt

- túlmelegedés nem megfelelő hűtés miatt, pl. olyan fészekben ül az akku, hogy nincs kellő átáramló hűtő légáramlás vagy a burkolatok jól hőszigetelnek.

- kisütés túlzottan alacsony feszültségig, ez kombinálódhat túlmelegedéssel, mivel az akku belső ellenállása változik a kisütés végén és emiatt fokozottan melegedhet.


Mivel senki sem vezet szervízkönyvet az akkuja kezeléséről, utólag nehéz megállapítani a meghibásodást kiváltó valódi okokat.

2011. jún. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!