Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen módszerrel férhetnék...

Milyen módszerrel férhetnék hozzá a testpointhoz? (SE Live)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég olvastam több cikket is, hogy egy bizonyos módszerrel nyitható a szolgáltatófüggő SE mobilok bootloadere. Viszont ehhez szükséges összekötni a testpointot az akku érintkező negatív felével. De a testpoint egy matrica alatt található, amely ha megsérül, ugrik a garancia. Kép:

[link]


Erre is olvastam több módszert. Az első, hogy hajszárítóval óvatosan felmelegítem, majd egy csipesszel elkezdem felszedni. Ettől eléggé félek. A másik módszer pedig, hogy egy vékony tűvel átszúrom a testpointnál a matricát, majd a nyitás végeztével visszasimítom. Viszont azt honnét tudhatnám meg, hogy hol van pontosan a testpoint? Mert hozzávetőlegesen tudom, de ha rosszat zárok össze... nem akarok téglásítani.


A kérdésem az, hogy Ti melyik módszert, vagy milyen más módszert javasolnátok?



2012. jún. 3. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hiába nyitod ki ezzel a módszerrel, ha szolgáltatós a teló, mert utána nem lesz fastboot.


A biztos módszer a függetlenítés.

2012. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, a fastboot hiányával tisztában vagyok, de nekem nem áll szándékomban custom romot, kernelt tenni a telefonra, maximum olyat, ami CWM-ből telepíthő.
2012. jún. 3. 12:51
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor rakd fel a cwm-et, marketről cwm installer...
2012. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Melegitsd meg annyira,hogy a matricán átüssön a konturja és egy tűvel szúrd át a matricát.Én igy szoktam:)
2012. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akar kernelt stb. feltenni akkor semmi értelme kinyitni egy szolgáltatós live bootloaderét.


A cwm anélkül is felrakható...

2012. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Megcsináltam az egész eljárást, de akadt egy kis gond. Az s1tool ellenőrzésnél ugyan megjelent a kis r betű, viszont a telefon továbbra is azt írja, hogy: "Bootloader unlock allowed: No" Ennek okán rootolni sem lehet. Ez még megoldható, vagy mindenképp esélytelen?
2012. jún. 3. 15:29
 7/18 anonim ***** válasza:
Mikori a telefon ? (Matricán keress olyat,hogy 12w34) a W előtti két szám az év ( 11 v12 lehet) a mögötti kettö a gyártási hét. Ha 2012.14. hét utáni a teló,akkor unlock felejtös.
2012. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére ilyen gond nincs, mivel 11W41.
2012. jún. 3. 16:10
 9/18 anonim ***** válasza:

rootolásnak semmi köze ehhez.

Miért nem ezzel kezdted, hogy nem tudod rootolni?


Flashtool-al tedd fel a mostani .62-es végű bulidszámú romot, pl. 42, azzal már menni fog...


Utána telón szoftverfrissítés.

2012. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint félretájékozódtam. Eddig úgy olvastam, hogy szükséges a nyitott bootloader. Egy olyan kérdésem viszont akadna, hogy mivel tudom downgradelni? Mert a Wotan már ezt is fizetőssé tette.
2012. jún. 3. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!