Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HTC Sensation Vagy Nokia 500...

HTC Sensation Vagy Nokia 500 Vagy Sony Ericsson Live with walkman?

Figyelt kérdés
Melyik jobb és mivel?
2012. jún. 6. 12:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Ne vegyél NOKIFOS 500-at. Nekem Nokia 800-am van és szeretem a nokiát meg minden de symbianos rendszerű telefont soha de soha nem vennék. A kérdezőnek: egyértelműen a SE Live
2012. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%

13:43


Az ilyenek azok, akik egyáltalán ki sem próbálták az új symbianos telefonokat. Milyened volt?

Csak mert ha próbáltad az Annát, vagy főleg a Bellét, akkor nem mondanál ekkora baromságot! Messze jobb mint a bughalmazos android! Mindenben!

Illetve majdnem, appok tekintetében semmi sem szárnyalja túl a droidot. Éljenek a fingós-böfögős appok!

2012. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

ma 13:48


Most tulajdonképpen mi bajod van? 500-asod van, aztán nem bírod elviselni, hogy leírják róla az igazat?

2012. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

13:53


Nem, nincs 500-asom, egy N8-am van, és abból van elegem, hogy lépten nyomon fikázzák a Nokiát meg a symbiant úgy, hogy ki sem próbálják!

Tény, hogy az 500-as nem a legerősebb vassal van szerelve, de a kérdezőnek nyilván ez nem is szempont. Viszont a rendszere symbian, vagyis hasonló a kezelése mint a nagyobb testvéreinek, és bizony az androidnál sokkalta használhatóbb!

de ha már itt tartunk honnan tudod hogy az az igazság? Amit én mondok vagy állítok az smafu, az nem lehet igazság?

Mondjuk nekem mindegy, mindenki azzal mérgezi magát, amivel akarja. Fröcsöghet itt mindenki a symbianról jobbra-balra, attól az még egy igencsak jól használható rendszer! Lehet parkolópályára küldik, de attól még megbízhatóbb, stabilabb, jobb üzemidőben, egyszerűbb a kezelése és a kameramodul kezelése a lehető legjobb! A legtöbb szolgáltatást meg a Nokia nyújtja.

Csak a sok divatbu.. a jön és minden ok nélkül fikázza a Nokiát!

2012. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem rossz a Symbian, de sajnos a mai "divatrendszerek" lenyomták. Sokkal több app van rájuk és sokkal átgondoltabbak (érintős platformon, gomboson a Symbian a Nr1.).

Plussz a Nokia képtelen volt értelmes hardverrel ellátni a Symbianos telóit, konkrétan fosott rájuk. Az 500-asban pl nincs GPU, tehát játszani sem lehet vele.

Nem véletlen, hogy elkaszálták ezt a rendszert.

2012. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért légy szíves te se keverd az N8-at a Nokia 500-zal. Az N8 egy elég jól összerakott telefon, mégha ma már nem is a csúcs, de az 500-ból sok olyan dolog hiányzik, ami ma alapnak számít (3D gyorsító, ArmV7 processzor) ezért a felhasználóknak durván megköti a kezét. Ráadásul még drágán is adják.

A Symbiant lehet szeretni és nem szeretni, tény, hogy a Belle sokat dobott rajta, de semmivel sem stabilabb mint egy rendesen megcsinált Android (mint amilyen a Sonykon is van). Pont N8-cal van nekem is hosszabb távú tapasztalatom, azért a multitasking megfekszi a gyomrát és igen sikerült már lefagyasztanom is, ráadásul időnként úgy dönt, hogy nem akar weboldalakat betölteni.

2012. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15%

A multitasking megfekszi a gyomrát??? Keress rá a gugliba, 52 alkalmazást futtat egyszerre akadás nélkül. Én is próbáltam megakasztani a sajátomat, de nem sikerült. Igaz én nem futtattam rajta ennyi mindent és szerintem nem is kell, hogy állandó jelleggel menjen rajta ennyi minden, de elindítottam rajta egy HD-s filmet, közben böngésző és egy HD játék, majd felhívtam a vezetékesről magamat és gond nélkül tette a dolgát.

Írtátok, hogy a symbian alá nem raknak csúcsvasat! Mert nem is kell! Az újdonság, a PureView vagyis a 808 még mindig egymagos lesz, miközben FullHD videót rögzítesz 6x-os veszteségmentes zoom-al! Hd játékok meg már mentek az N8-on is, máshoz meg nem kell a nagy vas teljesítmény!

Érdekes a GPU probléma is. N8-ban van és használja isa rendszer szépen, igaz 500-ban sincs, de eddig android vonalon sem volt sok szerepe, már amelyikben volt, mivel az ICS támogatja a GPU kezelést, addig mindent erőből oldott meg a droid. Na meg a több mag támogatás is csak az ICS-el jött el!

Az N8 már két évvel ezelőtt megcsinálta azt, amit a mai csúcshardweres droidok, de még a mai napig megállja a helyét a piacon! Kamerában még mindig verhetetlen, mert nála is van a 720p videózás esetében igaz csak 3x-os de ugyanúgy veszteségmentes videózás! Ezt semelyik nem tudja! Mások meg FullHD-ben vesznek fel! A felbontás nem sok vizet zavar, szemben az optika minőségével, és azt ne feledjük el, hogy mindezt milyen bitrátával teszi, vagyis a 720p mellett tud 15 Mbit/s sebességet, míg a mai csúcsgépek a FullHD-t 18-20 Mbit/s tudják csak! Minőségileg majdnem ugyanott van!

És ezt a symbian tudja, nem véletlenül nincs más rendszerre is átültetve ilyen teljesítményű kamera! Házon belül a Lumia 800 sem rúghat labdába, pedig Carl Zeiss az is, de a modul kezelése nem megfelelő!

Szóval pont akkora vas van a symbianban, amekkora kell ahhoz!

A Nokia 500 valóban gyengébbre sikerült darab, és azért lehet vele játszani is. De inkább Nokia 700-at javasolnék. Sajnos a SE eljátszotta nálunk a pöttyöst, 4 telefonnal is probléma volt. Ez a Live sem tartozik a felsőkategóriába, ahol azért kevesebb a probléma.

2012. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

256 mega rammal persze, hogy megfekszi a multitasking.

szvsz te még korrekt hardverrel rendelkező telót nem láttál, azért hiszed azt, hogy semmi nem fekszi meg az N8-at.

Az 1 pozitívum, amit fel lehet hozni mellette, az a kamera. Ennyi pénzért olyan telót kapni, ami mérföldekről elfenekeli minden tekintetben (a kamerán kívül persze).

2012. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"igaz 500-ban sincs, de eddig android vonalon sem volt sok szerepe, már amelyikben volt, mivel az ICS támogatja a GPU kezelést, addig mindent erőből oldott meg a droid"


Az huszadlagos, hogy a rendszer használ-e GPU gyorsítást. Az már viszont fontosabb, hogy a játékok igen. Az 500-on még egy szerencsétlen Angry Birds-öt se lehetne játszatni, mert menne vagy 2 FPS-el a GPU hiánya miatt.

2012. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Letojom mi van a gugliban, mikor első kézből láttam.

Egyébként azt sem értem honnan szedted ezt a Symbianos fröcskölődést. Senki egy szót nem szólt a Symbianról, amíg te el nem kezdtél megőrülni. Az volt a kérdés, hogy Nokia 500 vagy Live with Walkman. És a Nokia 500 oprendszertől függetlenül egy szar telefon szar áron, a Live pedig egy jó telefon jó áron.

Ennyi.

2012. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!