Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S II, vagy...

Samsung Galaxy S II, vagy Sony Xperia P?

Figyelt kérdés
Telefont szeretnék venni és nem tudok dönteni. 380Euro a limit. Pont ennyibe fájna a Galaxy SII, és 320 az Xperia P. Nem tudom melyiket vegyem... Igaz a Galaxy sokkal jobb hardverek szempontjából, viszont desingra az Xperia tetszik jobban, ráadásul Xperia P-t még nem nagyon láttam senkinél. Galaxy-t már ismerem, próbálta, volt osztálytársamnak SII-je van és nem rossz, de képről jobban teteszik az Xperia. Személyes véleményeket kérnék, főleg azoktól akik kipróbálták már mind a kettő készüléket. Köszi előre is a válaszokat.
2012. aug. 19. 08:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és az még lemaradt, hogy az Xperia P-re elérhető-e már az ICS?
2012. aug. 19. 08:26
 2/12 anonim ***** válasza:

Elérhető.

Amúgy az Xperia S jobb mind2őnél, és ugyanannyi mint az sgs2. Mind1.

Szerintem az Xperia P t vedd.

2012. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, gondoltam az Xperia s-re is csak az sajnos nincs a bolt kínálatában. Én is a Sony felé hajlok.
2012. aug. 19. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Sry , hogy off olok , de nekem nem elérhető az Ice cream , próbáltam frissíteni a Sony Xperia P -t , de aztírja az a legfrissebb verzió ami rajta van (2.x.y) szlovák Orange - függő a telefon, mikor fog kijönni a frissítés?
2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a Galaxy-t ajánlom. Sony fan vagyok, de ez a telefon valami iszonyú jó, nekem is az van, van rá ICS, nagyon szép, és a két magja még elég lesz sokáig. De az Xperia S jobb lenne. Ha Xperia S nincs, akkor Galaxy.
2012. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Galaxy s2
2012. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1 indokot mondjatok, hogy mért jobb az S2.
2012. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hardverben jobb a galaxy s2. Gyorsabb, jobb a processzora..
2012. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
B@szhatja, ha az erős hardver mellé nem tudnak optimalizálni.
2012. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Gerybeetle válasza:

Objektíven nem lehet egyik mellé állni, nekem mindkettő volt a kezemben, és egyértelműen az Xperia mellett döntöttem, azt vettem meg. Hardverben igen van különbség, de úgy vettem észre ez nem jelentős. Nagyon tetszett a "white magic" technológia a gyakorlatban, illetve nagyon eltántorított az S2 súlya... nem a nagy tömeg, hanem pont a tömeg hiánya. A súly számomra masszívságot, minőséget jó érzést jelent. Mikor az S2 a kezembe került, játéktelefon érzésem volt, az xperia fém váza kellemes tapintású, pont megvan a megfelelő tömege (mellesleg negatívum, hogy az alsó antenna kupak műanyag, de ez nem vehető észre, csak ha kézbe veszi az ember). Nekem már túl nagy az S2 kijelzője, az xperia pont optimális. Az S2 igen erősen képes felmelegedni hosszabb használat alatt. Ez jellemző az xperiára is, de talán a fém test miatt nem tudom, valahogy jobban leadja a hőt, és nem égeti a kezemet, csak meleg. Sosem voltam hanyatt esve az agyonnyálazott amoled technológiától, és ez most sem volt másképp. Tény, hogy az S2-nek is nagyon szép a kijelzője, de szubjektíven nekem az xperia jobban tetszik, erős fényben meg egyértelmű az xperia fölénye (én nagyon sokat vezetek, tűző napon a navigáció láthatósága kincset ér nekem). Szintén szubjektíven a kamerája mindkettőnek egy kalap *, a telefon még mindig nem erre való. Kellemes kis extra az NFC. Míg nem volt, nem hittem, hogy szükségem van rá, de tényleg nagyon jó dolog (xperia +1). Nekem nagyon fontos szempont a design. Nem érdekel a divat, de ha ránézek a telefonomra, akkor azt akarom érezni, hogy igen... ez az én telefonom, és büszke vagyok rá. Az S2 esetén ez az érzés nem volt meg, xperiánál viszont igen (persze ez már igazán ízlés dolga).


Összegzésként talán annyit mondanék, hogy a használat határozza meg a funkciót, illetve funkciókat. Ha te játszol vele éjjel nappal, a legújabb játékokat töltöd le, és az a fontos, hogy minél jobb minőségben tehesd ezt, akkor S2. Ha megelégszel valamivel kisebb teljesítménnyel (ami mellesleg még így sem gyenge, galaxy tab 10.1-nek van 2x1ghz procija, és azt is nagyon szerettem), de az általam felsorot érvek neked is fontosak, akkor csakis Xperia.

2012. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!