Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az hogy a játékok hamarab...

Igaz az hogy a játékok hamarabb tönkre vágják az okostelefonok aksiját?

Figyelt kérdés

Vettem az egyik ismerősömnek egy Vernee Thor telefont,direkt azért is hogy játszon rajta.Erre meg kitalálta hogy nem játszik rajta merthogy az hamar tönkre vágja az aksit.Én meg a fejemet fogom hogy ennyire vigyázni akar rá mint egy hímestojásra,pedig az a telefon játszásra is való


Próbáltam meggyőzni az ellenkezőjéről,de nem jártam sikerrel.Azonban mivel nem értek a telefonokhoz,bennem is felvetődött a kérdés hogy ez tényleg így van e?Szerintem nem a játékok vágják tönkre az aksit,hanem a rendeltetésnek nem megfelelő használata.Mint tudjuk vannak tippek,trükkök,tanácsok amiknek a segítségével az aksik élettartama hosszabbá válhat.Ha egy aksi gagyi akkor az ígyis úgyis tönkre fog menni hamar,akár játékkal vagy anélkül.Igazam van vagy tévedek?


2016. dec. 22. 14:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ez mennyire igaz? [link]


Én úgy tudtam jobb ha akkor töltjük a telefonunkat ha teljesen lemerülnek,vagy legalábbis akkor töltjük fel őket ha jelez a telefon hogy alacsony az akku feszültség és töltés közben ki kell őket kapcsolni

2016. dec. 22. 14:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Közvetve igen, mivel a játék gyorsan meríti, így töleteni is többször kell, nyilván hamarabb elhasználódik.
2016. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit használsz, az tönkremegy.

Ha játszol erősebben igénybeveszed az akksit, ergó hamarabb tönkre is megy.

Amivel kímélheted:

- Nem hagyod nagyon lemerülni

- Nem hagyod sokáig 100%-on

- Ne töltsd hidegen, szobahőmérsékleten töltsd.

- Ne tedd ki nagy hőnek (pl. ne hagyd a napon, ne hagyd sütő vagy tűz mellett.)

2016. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tudtad, még a hagyományos savas akkumulátornoknak is káros, ha sokszor teljesen lemerülnek, a litimuosok pedig főleg utálják. Általában olyan 80-90% közötti tölttségen tartással érhető el a leghosszabb élettartam, és kifejeztten ellenjavallott sokszor teljesen lemeríteni!
2016. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából édes mindegy hogy használod, a teljes lemerítés-feltöltés dolog már vagy 20 éve nem érvényes a mobilokra.


Én világ életemben nyomkodtam töltöttem, általában egész estére töltőre teszem, mégsem csökkent az üzemidő...sőt az android fejlődésével még mondhatni nőtt is, doze mód, stb.


Igazából nekem mire telefonban tönkrement az akksi, addigra 3x lecseréltem mert hardverileg bőven elavult.


Tulajdonképpen az egész akku kímélésnek akkor lenne értelme ha 10+ évre vennénk telefont és nem 2-3-ra.

2016. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Használja nyugodtan, és ha majd 2 év múlva kipurcan az akku, vesz bele egy másikat. Most 4500 egy akku bele. Ha nem használja, akkor 3 évig is tarthat, tehát 3 évig nem játszik és megspórol 4500 forintot, havi leosztásban 125 forintjával. Gratulálok az ismerősödnek.

Ha még be sem kapcsolja, talán még többet is spórolhat vele.

2016. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben!


De ezek a tippek érthető módon ugyebár nincsenek benne a telefon használati útmutatójában ugye?Mert a gyártónak sem érdeke hogy hosszabb ideig bírják az aksik...


De ezek a tanácsok bizonyítottak is valahol vagy csak ilyen mendemondák az interneten?


Egyébként rosszul fogalmaztam.Nyilván csökkentik az aksi élettartamát a játékok,de mennyire vészes ez az élettartam csökkenés?Ez persze attól is függ hogy mennyit játszik rajta,de tegyük fel ha minden nap 1-2 órát akkor mennyire csökkenti az aksi élettartamát?

2016. dec. 22. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:

A [link] oldalon is hasonló tanácsokat adnak, ezt az oldalt a cadex cég szerkeszti, ami akkumulátor-analizátorokat gyárt.


Az akkumulátoroknak meg szoktak adni egy ciklusszámot, vagyis ennyiszer lehet kimeríteni és feltölteni őket, anélkül hogy jelentősen csökkenne a kapacitásuk. Ez kb. valahol 500 és 1000 között szokott lenni. Ha játszol és ezáltal gyorsabban meríted, értelemszerűen gyorsabban "elhasználod" ezeket a ciklusokat.


Ezt a cikket érdemes elolvasni (ha tudsz angolul):

[link] /learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

2016. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez így már végleg meggyőzött.Nem tudom miért voltam abban a tévhitben hogy teljesen le kell meríteni az aksit...


Már csak arra lennék kíváncsi hogy melyik a jobb,ha bekapcsolt vagy kikapcsolt állapotban töltjük a telefont?

2016. dec. 22. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért tudtad így, mert a nikkel-alapú akkumulátorokat le kell meríteni teljesen. Ezeknél van egy "memória-effektus"-ként ismert jelenség, hogy ha pl. mindig csak 20%-ig merítetted, akkor ezt "megjegyezte" és utána 20%-ról már nem tudott több energiát adni, lényegében kimerült.

A lítium-alapú akksik a 2000-es években kezdték kiszorítani a nikkel alapúakat. A mai mobiltelefonok, hordozható elektronikai kütyük gyakorlatilag mindegyikében lítium alapú akkumulátor van. Amire a fentebb leírt kezelési tanácsok az irányadóak. De van ahol maradt a nikkel, például a tölthető ceruzaelemek.

Lítiumosnál is van értelme a teljes kisütésnek, de csak nagyon ritkán, amikor már kalibrálni kell a töltöttség-jelzőt.


Kikapcsolt állapotban előnyösebb. Ha terhelés alatt van töltés közben, akkor nem tudja elérni a végleges feszültséget, így nem kapcsol le a töltés. Ráadásul jobban melegszik, ami szintén káros.

2016. dec. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!