Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ismétlődő hívás rejtett számról?

Ismétlődő hívás rejtett számról?

Figyelt kérdés

December közepe óta folyamatosan keres egy rejtett szám. Az elején szimplán nem vettem fel, mert sose veszek fel rejtett számot de amikor már Januárban is keresett, megpróbáltam felvenni. Azonban mindig olyan időpontban hívott amikor vagy nem voltam telefonközelben vagy megbeszélésem volt. Mivel a szám rejtett így esélyem sincs visszahívni, üzenetet hagyni neki. Megpróbáltam a hangpostát is, de nem hagyott üzenetet.


A maival együtt összesen 6szor hívott eddig. Arra is gondoltam, hogy akár valami hivatalos dologról is lehet szó, például a NAV szokott rejtett számról telefonálni. Ez még aktuális is lenne, mivel december végén kiiratkoztam az egyetemről, mert munka mellett nem tudtam csinálni, viszont volt 3 félévem amit vissza kell fizetnem. Erről még nem kaptam se csekket, se tájékoztatást ezért gondoltam arra is, hogy ezügyben hív a NAV de már azelött érkezett rejtett számos hívás, hogy beadtam volna a kérvényt. Az egyetem pedig semmiképp, nem lehet mivel ők a vezetékesről hívnak, szám kijelzéssel.



Az egyetlen ötletem az maradt, hogy bemegyek a Telekomhoz és utánajárok ennek. Viszont nem tudom, hogy a Telekom kiadhatja-e a rejtett számos hívásokat magánszemélynek, rendőrségi feljelentés nélkül. Nem terveztem rendőrségi ügyet csinálni ebből, csak szimplán szerettem volna tudni, hogy ki és miért keres folyamatosan, de lassan már zavar.



2017. jan. 10. 15:06
 1/7 longlife válasza:
A legközelebbi fel nem vett hívásnál,gyorsan küld el a sablon üzenet valameikét,hátha arra írásba válaszol.
2017. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem a válaszod. Ha jól sejtem arra gondolsz, hogy a hívás közben ha nem veszem fel akkor van olyan opció, hogy egy sablon üzenetet küldök, viszont szerintem azt nem lehet rejtett számnak küldeni. Ráadásul és felvenném, mert már érdekel, de sajnos mindig lehetetlen időpontokban hív. Próbáltam azt is, hogy hátha ugyanakkor hív másnap mint az előző sikertelen, de sajnos nem.
2017. jan. 10. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
99%, hogy valami telemarketinges.
2017. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Be tudod állítani okostelefonon hogy ne fogadjon hívásokat rejtett számról (valamelyiken alap tárcsázóban is, de mindegyiken külön alkalmazással). Nálam is be van állítva.


Hivatalos ügyben ha keresnek, akkor postai ajánlott levélben értesítenek ki (Rendelkezési Nyilvántartásban megadhatod azt is hogy e-mailben is kiértesítsenek, de bizonyítóereje csak a postai ajánlott levélnek van).

2017. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a rejtett számot elutasítja a telefonom.

Ha hivatalos ügyben keresnek, azt ne rejtett számon tegyék, mert így akárki lehet.

Azt javaslom tedd ezt te is, és ne foglalkozz ezzel a továbbiakban.

2017. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Telemarketingre nem gondoltam, de eltudom képzelni.

.


Igen tudom, hogy hivatalos ügyben mindenképp postai úton értesítenek, viszont nem először fordulna elő, hogy a postás elkever egy levelet, esetleg nem hagy értesítőt.

Első sorban szerettem volna megtudni, hogy ki és miért hív, de úgy tettem ahogy javasoltad. Letiltottam az ismeretlen hívószámokat. Ha fontos akkor pedig kénytelen lesz felhívni számkijelzéssel.


Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 10. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Már csak azért is jó a kijelzés nélküli számokat alapból tiltani, mert akkor azt hallja, hogy nem vagy kapcsolható. Akkor ha fontos keres más módszert hogy megtaláljon, de ha csak csörög, azt hiszi épp nem vagy telefon közelben és legközelebb is csak próbálkozni fog ugyan úgy.
2017. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!