Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Átlagosan mennyi ideig bír...

Átlagosan mennyi ideig bír egy Samsung Galaxy 7 edge? Mondjuk 5 évet kibír?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet egyértelműen megválaszolni. 5 évet kevés telefon bír ki, más kérdés, hogy használni sem nagyon fogod tudni (gondolj bele, egy SII-vel ma mire mész). Akkut minden bizonnyal cserélned kell majd, és gyanítom kijelző is megsínylené ezt az időt, sajnos AMOLED elég érzékeny a használatra... Ha sokat használod, abból kiindulva, hogy S7 megjelenése után 1-2 hónappal már láttam bemutatódarabot beégett kijelzővel, én nem számítanék semmi jóra, főleg konstans tartalmak (pl státuszsáv) esetén.
2017. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Osztom az első válaszadót.

Ma a SII-vel tényleg semmire sem mész (de még a Plus változattal sem).

3 év mondjuk jónak mondható, de 5 évre nem lehet beruházni egy okostelefonnal. Talán a BlackBerry-nél még lehetettet, bár abban sem vagyok biztos. Egyszerűen azért, mert már 6, sőt! Ebben az évben 8 GB-al szerelt okostelefonok érkeznek, itt az új USB, pontosan a USB-C, a jack csatlakozót is le fogják hagyni (még azok is, amik most nagyban hirdetik, hogy náluk van, bezzeg az iPhone 7-ben már nincs), a wifi is gyorsabb (már az ac szabványúakat adnak ki), de még a bluetooth-nál is újítanak (főleg a Samsung), vagyis csomót fejlődnek az okostelefonok alig 2 év leforgása alatt. A VR tartalmakról még szót sem ejtettem.

Ezek mind a jéghegy csúcsa, emiatt sem éri meg 5 évre venni egy okostelefont. PC-t esetleg igen, mert azt idővel bővítheted.

Javaslom, hogy vegyél olcsóbban okostelefont, mert akkor 3 éven belül, könnyebben cserélheted és mégsem költöttél rá egy valag pénzt.

2017. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy kicsit konkrétabbat is írjak:

Alcatel: bár ez is - is. Most az Idol 4/4S-el nem nyúltak mellé, bár utóbbit hazánkban kicsit drágán árazzák, bár ha 100.E Ft körül lenne, akkor egészen jó lenne.

Xiaomi: legjobb ár-érték arányú telefon (anyagáron adja, a többi a kereskedő haszna, a szállítási költség és a helyi adók [emiatt is méregdrága Magyarországon]), de egyet nem árt elfelejteni - hivatalosan csak Kínában van. Vagy az van, hogy elküldik Kínába, vagy szerződtetnek egy forgalmazóval/szervizzel, így a garancia is így lesz érvényes rá.

One Plus: a legjobb árban adja a telefonjait, főleg akkor, ha közvetlenül tőlük rendeled meg. ÁFA visszatérítést és miegymásban ilyenkor ne reménykedj (vannak ilyen kérdések is), viszont keveset költesz a marketing kampányukra (ami más, neves gyártók beleteszik a mobil árába, emiatt is piszok drága).

Lenovo - ZUK: Lenovo ezt küldi csatatérbe, amin nem igazán adja a nevét, mégis egy bitang erős telefon, olcsó áron.

Meizu: Xiaomi ellenfele, jó telefonokat gyárt, a garancia is szintén ugyanaz, csak annyiban más, hogy még nem adtak ki B20 támogatással bíró okostelefont.

Ha már ezt megemlítettem, mindennek előtt nézz utána, hogy B20 (800 MHz) támogatással bír-e az adott okostelefon. Lehet, hogy az adott modell bír, csak nem az adott változat (emiatt érdemesebb jobban utánajárni).

2017. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
xiaomi egy nagy f*s nekem a redmi 2-es fél év utána felmondta a szolgálatot
2017. jan. 21. 20:11
 5/12 A kérdező kommentje:
azt váltottam s7 edge-re
2017. jan. 21. 20:11
 6/12 Trevor. ***** válasza:

Én bármennyire is utálom az iPhone-t, be kell látni, hogy kb. az az egyetlen okostelefon, ami hosszú távra is jó választás. Persze az sem jó örökké, mert idővel már az új appok nem fognak futni és a friss rendszertől is belassul.


Ha butatelefont nézünk, azok nem avulnak el. Volt Nokia C2-01 telóm 3 évig, szerintem még 6 évet is simán bírna. De amíg egy okostelefon fejlődik, addig nem lehet azt elvárni, hogy ne váljon elavulttá 5, sőt 3 év után egy felsőkategóriás telefon.

2017. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
majd meglátjuk, ameddig csak lehet használni fogom az s7-em
2017. jan. 22. 00:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Hosszú távra iphone?


Hmmm...

Iphone 4, ami annó k...adrága volt, ma használhatatlan mert semmi nem megy rajta

Hamarosan az 5-ös széria sorsa is ugyanez lesz, és így tovább, 3-4 év maximum, de lehet sokat mondok, aztán semmi nem megy rajtuk, lassúak lesznek ugyanúgy, stb.

És nagyon picik, akksijuk gyenge, holott lehetne simán erősebb.

Az Apple simán kenterbe tudná verni az androidos eszközöket, ha nem csillagászati áron árulná azokat, illetve legalább ugyanolyan hardveres technológiát használna (iszonyú gyors és hetente kellene tölteni - képes lenne rá, de nem áll érdekében, hadd vegyék az emberek az olcsót drágábban)

2017. jan. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező - attól, hogy kifogtál egy rossz modellt, vagy csak egy rossz telefont, attól még nem sz@r a Xiaomi, de mindegy (arról meg szó ne legyen, hogy számos más gyártót is megemlítettem). Ha meg úgyis kiadtál egy raklap pénzt a Samsung Galaxy 7 edge-re, akkor onnantól már a Te dolgod.

(bár ők is arra mennek rá, hogy minden évben cseréld le a telefont. Van is közössége, de hozzá olyan körökben kell mozgolódnod, hogy meg is tudd engedni ezt magadnak :) )

2017. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké, de én nem tudok már bízni a kínai mobilokba
2017. jan. 22. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!