Mi lehet a rossz a pc-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma a kolléga nőm felhívott hogy a gyerkőcnek vettek egy gépet, egy irodai gép volt mind kiderült sajnos ők ezt nem tudták, a volt tulaj aki szintén gyerkőc volt, vetettet bele egy AMD R5 M430 2GB VGA-t, és van benne egy 250W Fujitsu Tápegység, i7 2600 processzor.

Az lenne a probléma hogy a gyerek egy tv-re csatlakoztatta rá és ha meg nyitja a játékot akkor "No signal" felírat jelentkezik.

Én mondtam neki hogy valószínűleg tápegység romlott el.

kértem képet is hogy meg tudjam a típust, "Fujitsu S26113-e565-v70-01"..

más tápegység nem jöhet szóba sajnos, elég egyedi az alaplap is teljesen más pin kiosztása van.

Mondtam neki, új alaplap, tápegység, gépház.

De nem akarok neki hülyeséget mondani hogy potyára költsön és ne legyen jó úgyse.

Nektek véleményetek van? valakinek volt ilyen problémája már? És ha igen hogy sikerült ezt küszöbölni? Előre is köszönöm!

Nektek mi a véleményetek?



2022. márc. 20. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én elvinném szakszervizbe, ahol tisztességesen be tudják vizsgálni. Az általad elmondottak alapján kb. bármi lehet a hiba oka.

Mondjuk azt nehezen tudom elképzelni, hogy fut az oprendszer, minden működik rendesen, és amikor elindítana egy játékot akkor elmegy a kép - és ezt tápegység okozná. De láttam már cifrábbat is. Szóval szerintem szerviz.

2022. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
meg a rendszer persze akkor minden rendben mert nem kell neki annyi teljesítmény. De amikor elindítja a játékot akkor a processzornak is kell kraft, és a videó kártyának is. Ergo nem tudja kiszolgálni azzal a teljesítménnyel ami kell neki én erre gyanakszom. elsőként.
2022. márc. 20. 15:27
 3/7 A kérdező kommentje:
Megy*
2022. márc. 20. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden játékkal ez van vagy csak egy bizonyos játékkal?

Csak ha TVre csatlakoztatja akkor lép fel, monitorral működik?

2022. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Monitor sajnos nincs, minden egyes játékkal ez van.
2022. márc. 20. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt én frissíteném az AMD drivereket és a Windowst ha még nem volt meg


Ezután valamelyik játékot próbáljátok elindítani borderless window vagy windowed módban. (Ha el se juttok a játék menüjéig akkor konfig fájlban írjátok át). Én arra agyanakszom hogy a fullscreen mode okozhatja a problémát


Esetleg még tippek:

- Másik outputot próbáljátok meg használni (HDMIt lehetőleg)

- Teljes driver újratelepítés (DDUval)


Az is elképzelhető hogy tényleg a táp a ludas, főleg akkor hogyha a "no signal" azért van mert kikapcsolt a gép.

2022. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is de majd valamikor átnézek hozzá, mert a gyerek nem egy nagy számtech-es. köszönöm a válaszod!
2022. márc. 20. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!