Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi baj lehet a mélyélesség...

Mi baj lehet a mélyélesség beállításával?

Figyelt kérdés
Munkámhoz adtak egy canon eos d10-et, s bár életben nem volt még dslr gépem, már régóta tanulmányozom a digitális féyképezés elméletét, mert szeretném majd hobbi szinten űzni a fotózást. Ugye elivleg a rekeszt kéne legnagyobbra kinyitni (F4-el próbáltam, manuális fokusszal, mert autoval mindent beélesített), de vhogy nem ment h a fő téma éles a háttér pedig elmosódott legyen. Próbáltam rekeszidővel, zoomtartománnyal is vaijálni de nem ment. Mi lehetett a baj?
2010. szept. 19. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

10D vagy D10? (Az egyik digitális, a másik filmes, de igazából ez most mindegy.)


Az alap koncepció jó, a rekeszt minél tágabbra, de ha csak f4-ig ment, az elég szegényes. Főleg, ha emellé a gyújtótáv rövid is (mondjuk kb. 50 mm-ig véget ér). Elég olcsó egy fix ötvenes, az lemegy f1.8-ig, ami nagyon komoly kiemelést tesz lehetővé.


Addig is éljünk abból, amink van:

Legyen továbbra is f4, legyen maxra kitolva az objektív és legyen a téma minél közelebb, a háttér minél távolabb. A záridő mindegy, az a mozgásból eredő elmosódás ellen véd. De legyen minimum 1/fókusztáv, különben álló témát is nehezen lősz meg kézből.


Milyen objektíved van egyébként?

2010. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi.

termeszetesen 10D-ről van szó. Az egyik obi amit kaptam hozzá az egy 28-105mm f/3.5-4.5, de az életben nem engedi 3.5-re nyitni a rekeszt.

olyan fotoknál ahol rá tudtam mászni a témára (1 m-en belül, plusz az obival elmegyek 90-ig, a fölött már nem volt jó) ott aránylag jó volt a hátsó homály, de ha kisgyereket, vagy bármi mást akartam lőni, ami több mint két méterre volt esélyem sem volt elmosni a hátteret.

pedig ahogy olvasgatom a dolgokat a neten ennek vmi módon működnie kellene

(pl rengeteg foto látok, aki zoom objektívvel van lőve, és 5 körüli rekesszel is meg van oldva - persze lehet fél millios cuccok:))

2010. szept. 19. 20:16
 3/5 A kérdező kommentje:
(a 3.5-es rekesz termeszetesen a 28mm-es távnál hiányzott, ugye 90-nél ezzel az obival az lehetetlen:))
2010. szept. 19. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

28-on nem engedi 3.5-re nyitni a rekeszt? Ott valami baj van a cuccal, szerviz vagy garancia...


A BOKEH (háttér bemosottsága) nem változik annyira az obi minőségével, mint a képminőség, ezzel is jól tudsz mosni. Főleg ha kitolod száz fölé és jól helyezkedsz. Gyakorolj, belejössz majd!

2010. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, igyekszem minél többet lövöldözni a jövőben :)
2010. szept. 19. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!