Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélyláda kapcsolók jelentése?

Mélyláda kapcsolók jelentése?

Figyelt kérdés
Vettem nem rég egy mélyládát autóba (Blaupunkt GTB 8200A) amit be is állított az autó elektronikus de az a baj hogy sajnos mikor pakoltam a csomagtartóba akkor a kapcsolók nem voltak lefedve szóval eltekerte őket valami. Most az a kérdésem hogy mi szerint állítsam be, vagyis inkább hogy melyik mit jelent? van egy x-over kapcsolóm, egy phase kapcsolóm és egy gain. Én úgy tudom hogy a az x-over arra van hogy a mélyláda eldöntse hogy mikor legyen jobban használva, a phase az megoldja hogy a frekvencia kiosztás merre menjen a Gain pedig basszus állításhoz. A mélyládában van egy erősítő, fölötte a kalaptartóban van 2db ovál hangszóró(PIONEERTS-G6930F),első hangszóró pedig egy Pioneer TS-G130C.

2022. aug. 17. 15:35
 1/5 Szirty ***** válasza:
76%

Ezek nem kapcsolók, hanem potenciométerek!


x-over a sz aluláteresztő szűrő vágási frekvenciáját állítja.

Egyik véghelyzetben csak nagyon mély hangokat fog kiadni, másik véghelyzetben több magasabb frekvenciájó hangot is (ez a hangosság érzetet is befolyásolja).


phase fáziseltolást állít 0-180 fok között.


gain meg az erősítés, tehát ezzel tudod beállítani a mély hangok arányát (mennyiségét).

2022. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezeket mi szerint érdemes beállítani?
2022. aug. 17. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Szól így is.
2022. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Hát úgy ahogy neked tetszik.

Próbálgasd melyiknek milyen hatása van.

Sajnos ennél jobb tanácsot nem tudok adni...

2022. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fülre kell beállítani:)!
2022. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!